Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bleidd

Bravo II 1.4 T-Jet 120 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie oleju przekładniowego w M32 najlepiej wlać 2,8l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie oleju przekładniowego w M32 najlepiej wlać 2,8l.

Jak nie podniesiesz przodu to ponoć zostaje 0,3l dlatego więcej bałem się zalać, wlałem równe 2,55l i chodzi. Jak długo to tego nawet najstarsi górale nie wiedzą, ale podejrzewam, że i mechanik by się za bardzo z tym nie bawił. Za dużo też źle z tego co wiem. A ile spuściłem to nie mam pojęcia, trochę się rozlało, reszta poszła w jakąś zwykłą bańkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gałka to trochę masakrycznie się rusza :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie.. odrzuciłem diesle ale teraz popatrzyłem i jest sporo fajnych ofert na 1.6 Multijet 120KM. Bać się diesla? Trasy będą głównie krótkie 15-16 KM na dojechanie do miasta i po mieście. Ceny nawet niższe niż za benzynę o takim samym roczniku. Na pewno będzie już DPF w nich.

 

bać.

 

edit:

aha, kupiona. Pogratulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ard'aenye - Ja ten dźwięk porównywałem z odgłosem jaki wydaje samolot lub też cisnącego w trasie starego ikarusa :P

Naprawdę ten dźwięk się odznaczał - zmieniając bieg z 4 na 5 praktycznie od razu było słychać różnicę jaki wydaje skrzynia na 4 i 5 (lub 6)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huczenie/szum usłyszysz przy dodawaniu gazu na, wycie zresztą też ale tego nie da się przeoczyć.

Ruchy lewarka to ponoć poduszka.

 

Edit: pogoogluj za filmem, nagram później dźwięk m20 w stanie agonalnym, bo właśnie użytkuję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u magika od skrzyń w mojej okolicy, pojeździł, posłuchał no i diagnoza to łożyska do zmiany w trybie natychmiastowym :E Umówiony jestem za dwa tygodnie, 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej go mam tym bardziej mi się podoba :cool: Już nawet nie żałuję, że to nie Civic.

 

VClJhaZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

A pomyśleć, że chciał civica...

Ten tipo jest naprawdę fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem trochę podziałać z wyciszeniem auta. Zakupiłem maty StP Black Silver i piankę kauczukową 6mm (oraz trochę 9mm - poszła na boczki przednich drzwi, reszta - 6mm). Zrobiłem drzwi przednie, cały bagażnik, nadkola przednie i nieco podłogi z przodu - na ile się udało bez wydzierania siedzeń, czyli raczej niedużo ale zawsze coś. Efekt? Całkiem spoko, uwidacznia się od ok. 70 km/h, przy mniejszych prędkościach i tak silnik głównie hałasuje. Szum opon wyraźnie mniejszy. Do tego po wyciszeniu drzwi audio poprawiło się baaardzo a do tego zniknęły trzeszczenia boczków drzwi. Także jak dla mnie warto ale roboty kilkanaście godzin.

 

Parę zdjęć z prac: https://drive.google.com/drive/folders/1b2xX0QYzciiK3mHnJ0yKh3frIFet3CoV?usp=sharing

 

Małe porównanie:

 

Sonometr w telefonie (wiem, że to średnio miarodajne ale zrobiłem testy na wszystko jedno) wykazał 2dB spadku hałasu (69.9 vs 68.0) - powtarzane 2-3 razy dla większej wiarygodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w Bravo jest lepiej (wyższa klasa) ale fakt, seryjne wytłumienie / wyciszenie w Grande Punto to tragedia;

Do tego krótka skrzynia biegów i przy prędkości 130-140km/h już trzeba podnosić głos w aucie :E

 

W Civic 5gen miałem tłumione drzwi + przedział bagażnika;

Może to była sugestia ale w aucie było słyszalnie ciszej / występował mniejszy pogłos.

Do pełni szczęścia brakowało wytłumić całą kabinę / podłogę / sufit itd. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w Bravo jest lepiej (wyższa klasa) ale fakt, seryjne wytłumienie / wyciszenie w Grande Punto to tragedia;

Do tego krótka skrzynia biegów i przy prędkości 130-140km/h już trzeba podnosić głos w aucie :E

No nie jest tak źle, pod wykładziną podłogi jest jakieś 2cm pianki, dodałem tylko na samym przodzie gdzie była tylko wykładzina. Do tego tylne nadkola mają warstwę wygłuszenia z poroso, cienką bo cienką ale coś jest. W słupkach A też coś jest upchnięte i pod tylną kanapą też jest trochę poroso rzucone.

 

Tym niemniej przy oponach 225 jakie mam jest głośniej niż w Grande Punto, bo mój ojciec ma Punto Evo (Grande po liftingu) z oponami 175 ma znacznie ciszej. Dopiero powyżej 120 km/h silnik wyje bo ma 5-biegową skrzynie i obroty są już wysokie. Przy 140 ledwo idzie jechać na dłuższą metę.

 

@up no Grande owszem ale Bravo to już segment C, auto którym można bez obaw pojechać gdzieś dalej. Objechałem morze (a jestem z podkarpacia) i nie umarłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie nadkoli dużo daje, najlepiej to słychać przejeżdżając przez bumpy przed pasami.

U mnie ledwo się takie nadkola plastikowe zmieściły :E

Co do drzwi to VW rozpieszcza swoich użytkowników, bo daje blaszaną grodź i nie trzeba kombinować z 2 warstwami mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też ledwo je wepchałem, dwa otwory montażowe mi się zupełnie nie pokryły i musiałem sobie nawiercić nowe. Żałuję że nie dałem na nadkola grubszej pianki bo generalnie szum opon świetnie wytłumiło ale coś jeszcze słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...