Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bleidd

Bravo II 1.4 T-Jet 120 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję auta (tylko hatchabki wchodzą w grę) do 20-25k. Nie jestem za bardzo zaznajomiony w temacie ale poczyniłem jakiś tam research po forach (masakra :E o ile z for komputerowych jestem w stanie odsiać głupie posty od rzeczowych o tyle fora motoryzacyjne to jest dla mnie inny świat, tak jakby piaskownica dla dużych dzieci ale mentalnie w podstawówce, no nieważne) w każdym razie zależy mi na:

- możliwie rozsądnym spalaniu

- żwawym silniku

- raczej benzyna

- bezawaryjności

 

Wybrałem sobie dwie propozycje:

- Honda Civic VIII z silnikiem 1.8 i-VTEC 140KM

- Fiat Bravo II z silnikiem 1.4 T-Jet 150KM

 

Bardziej podoba mi się Honda i wizualnie i ze względu na chwalony silnik (przede wszystkim za bezawaryjność). Bravo to uturbione 1.4, które ma lepszy moment obrotowy (232 vs 174) za to pożera więcej paliwa, turbina w pewnym momencie siada, ma dwumasę i w przeciwieństwie do Hondy (łańcuch) ma rozrząd na pasku, więc będzie trzeba to częściej zmieniać. Na pewno eksploatacja w Bravo będzie droższa (zakładając, że nie trafimy na jakiś zajeżdżony motor w Hondzie). Na minus Hondy twarde zawieszenie (nie jestem rajdowcem, żeby potrzebować szybko wchodzić w zakręty :E).

 

Jest może coś co spełniałoby moje założenia?

Z tych dwóch powyższych co polecalibyście bardziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wybrałeś.

 

Eksploatacja w bravo na pewno nie będzie droższa bo to jeden z najtańszych w utrzymaniu samochodów w klasie. O ile nie trafisz na padlo ale marka i model nie mają wtedy znaczenia.

Wybór dobry, ale dwa różne auta. Oba fajne. Ale civic będzie droższy w porównywalnym roczniku i wyposażeniu.

Bralbym bravo z podanych wyżej względów, chyba że trafi sie ciekawe ufo.

 

Dorzucilbym jeszcze Focusa i 307/308. I brał co w lepszym stanie i wyposazeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civic. Bezawaryjne więc trzymają cenę, a trzymają cenę bo bezawaryjne :E dynamiczne z tym silnikiem, i przyjemne dla oka. Brałbym Civica. Aha, brawo na pewno nie będzie droższe w eksploatacji. Rozrząd na pasku, fakt, częściej trzeba robić, ale jak przyjdzie zrobić łańcuch to wyjdą 3 "paski" ;) O cenach części więcej będzie mógł się berger wypowiedzieć, i ostatnio chyba elkocuro zanabył drogą kupna ufo 1.8 to możesz się popytać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trwałe auta (najczęściej sprzedają się tylne czujniki ABS). Niewymienne sworznie - cena wahacza około 600zł, sprzęgło jakieś chińskie 500z groszami (szajsowaty Mecarm wytrzymujący rok - dwa) - lepszej jakości od ponad 700zł itd... Jak się trafi wyeksploatowany (a w tym budżecie spore prawdopodobieństwo) to może zaboleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się trafi wyeksploatowany (a w tym budżecie spore prawdopodobieństwo) to może zaboleć.

 

No właśnie nie chciałem tego pisać, ale dobre ufo zaczynają się od 30k...za 10-cio latka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeglądałem Alledrogo to UFO w moje okolicy, z przebiegiem ~110 tyś km było za 26k. Ale to ze zdjęć ciężko więcej powiedzieć :)

 

Przy Bravo odstrasza mnie trochę ta dwumasa, która pewnie będzie do wymiany w okolicach ~150 tys km (z 2.5k pójdzie jak nic), do tego turbinka kolejne ~2-3k. W Hondzie nie ma ani jednego ani drugiego.

 

Nie powiem Civic mi się bardzo podoba, Bravo niezbyt. Nie wiem w sumie co myśleć o Fiacie, mocno go hejtują :E Moi rodzicie mają Punto Evo, czyli bliźniaczy model, jak na razie (7 lat) jeździ bezproblemowo, nie skrzypi nic w środku, tandety na desce nie ma. Silnik niestety zupełnie nie ogarnia tego auta (77 KM) dlatego jak miałbym brać coś o podobnej masie to pewnie 120 KM to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumasy można się bać w dieselu ale nie benzynie, która ma dużo mniejszy moment obrotowy i DM mniej dostaje w tyłek, druga sprawa jeśli umiesz/nauczysz się jeździć tak jak trzeba to nigdy do DM nie zajrzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Bravo odstrasza mnie trochę ta dwumasa, która pewnie będzie do wymiany w okolicach ~150 tys km (z 2.5k pójdzie jak nic), do tego turbinka kolejne ~2-3k.

 

Jeszcze nie miałem zapytania o dwumasę do Bravo w benzynie - czyli do tych 500 tys przebiegu nie ma się co obawiać o jej trwałość - bo zakładam, że tyle rzeczywistego przebiegu mają najstarsze egzemplarze.

Ponadto nowa dwumasa do tego silnika to koszt nieco poniżej 700zł. Nie wiem gdzie wciskają jakieś kity o dwumasach do benzynowych Fiatów padających przy 150tys km i kosztujących 2500 - to nie Lexus IS 200...

O jakichś padających turbinach w tych motorach także nie słyszałem.Bardziej obawiałbym się skrzyń 6b - to ta Oplowska M32.../do 2010 roku - później Fiat załapał jaką ropuchę im podrzucił Opel/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzicie mają Punto Evo, czyli bliźniaczy model, jak na razie (7 lat) jeździ bezproblemowo, nie skrzypi nic w środku, tandety na desce nie ma. Silnik niestety zupełnie nie ogarnia tego auta (77 KM) dlatego jak miałbym brać coś o podobnej masie to pewnie 120 KM to minimum.

Punto a Bravo to zupełnie inne konstrukcje, a nie bliźniacze modele. Nawet nie ma co ich porównywać, poza silnikami t-jet. Dobrej sztuki t-jeta 150km ze święcą szukać, także nie myśl,że siup i kupisz ;)

Civic będzie mniej palił, przy czym Bravo ze względu na turbo daje większą frajdę z jazdy. Musisz też liczyć się z tym,że już w takich rocznikach civa pojawia się ruda.

Jedno i drugie auto jest fajne, musisz wsiąść i przejechać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie hejtujcie tej M32 bo mi się zaraz rozleci od samych hejtów :E Kto jak dba, tak ma. Moja, odpukać, się trzyma - oby jak najdłużej.

 

Kiedyś patrzyłem to za 25k można trafić Abartha Grande Punto, obawiam się tylko czy nie będzie zajeżdżony. Z drugiej strony taki budżet to spoko znajdziesz Vectrę C z Z20NET po lifcie w HB. Nie do końca HB ale formalnie założenie spełnia, a na pewno będzie większy. No i deska to plastik. Ale z tego, co wiem silnik jest trwały, mocy ma pod dostatkiem i łatwo też trochę więcej z niego wyciągnąć. Ale to już 2 litry - ubezpieczenie i spalanie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak chce ładne autko,a Ty wyjeżdżasz mu z Vectrą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj, Aztec czy Rodius to to nie jest :E Śliczna nie jest, ale może się podobać, mi tam leży, zwłaszcza w HB :) Przecież nie każę autorowi Vectry kupować, jego gust :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak nie hejtujcie tej M32 bo mi się zaraz rozleci od samych hejtów :E Kto jak dba, tak ma. Moja, odpukać, się trzyma - oby jak najdłużej.

 

 

Największa wada tych Fiatów to właśnie skrzynia. Wśród znajomych z Bravo ci z 1.9 JTD 120 mega zadowoleni ale oni mają z 5b, natomiast 2 kumpli mających Grande Punto z 1.9 130 - oboje już remontowali M32, z czego jeden 2 razy (bo za pierwszym razem 5tys km wytrzymała), drugi będzie robił wkrótce. Prawdopodobnie gdyby posłuchali i wysłali skrzynie do mojego speca top pewnie po jednym remoncie nie byłoby dalszych problemów ze skrzyniami ale i tak jeden remont skrzyni to wystarczający powód aby się wkurzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu kupiłem Civica VIII z 1.8, a 2 tygodnie temu zagazowałem. Patrzyłem też bravo i dużo takim bravo 1.4T zarówno 120km i 150km przejeździłem.

 

Gdyby porównywać obydwa auta to :

Honda będzie na pewno starsza w porównaniu do Fiata 2006vs2008r, delikatnie bardziej sztywna od bravo, zawieszenie będzie mniej komfortowe ( hałas mimo, że wszystko jest powymieniane 8:E ) z tyłu będzie gorsza widoczność, plastiki będą bardziej twarde a wnętrze ( nawet fotele ) będzie szybciej się wycierać -> plastiki słabej jakości, silnik powinien być bezawaryjny i nie łykać oleju o ile się o niego dba ( jeżeli kupisz z PL salonu i serwisowane np w ASO to nie powinno być problemu ), lakier honda ma bardzo miękki i podatny na zarysowania, trzeba patrzeć na wyświetlacze od radia i samo radio, bo często np nie czyta płyt, a wyświetlacz zaczyna zanikać. Warto zerknąć na uszczelkę dachu, bo była na nią akcja serwisowa. Innym mankamentem hondy jest psujące się składanie lusterek -> pada przekaźnik w lusterku ( idzie samemu naprawić ) kasuje się adaptacja biegu jałowego ( w ASO za 140zł zrobią albo u mechanika dużo taniej to zrobisz ) dodatkowo zużywają się tak jak napisał Berg wahacze ( tuleje już są nawet poliuretanowe ). Tarcze w hondzie bardzo szybko się kończą podobnie i klocki, a podwozie nie jest najlepiej zabezpieczone. Jeżeli chodzi o spalanie to bez problemu przy spokojnej trasie do 100km/h na 6 biegu będziesz mieć spalanie około 5.5l/100km przy ~2500obr/min w środku będzie całkiem cicho. Standardowo na benzynie spalanie w mieście ( 240k mieszkańców ) wychodzi mi 8-8.5l/100km ) na LPG jakbym nie jechał spalanie wychodzi 10l/100km w trasie około 8l/100km ( 140km/h na tempomacie )

 

Gdy będziesz patrzeć Hondę to patrz minimum Sporta, a najlepiej wersje Executive - teraz z chęcią bym się na nią zamienił. W exe spokojnie trafia się navi z kamerą cofania, 2 strefowa klima, czujniki parkowania przód, podwójny szyberdach, xenony ( są w tych samych lampach co zwykłe światła ) skóra i chyba tyle :D W każdej wersji Civica VIII HB masz z tyłu kanapę Magic seats <3 jest to chyba jedna z najlepszych rzeczy jaką widziałem i raczej nigdzie tego nie uświadczysz. Podłoga w HOndzie z tyłu jest płaska - zasługa przeniesienia baka z tylnej kanapy pod przednie fotele ( minus jest taki że przy prawie pełnym baku słychać chlupanie benzyny wewnątrz auta

 

W 2008-2009 Honda przeszła facelifting i zmienili światła z tyłu, kolor tapicerki wewnątrz, grill z przodu i kilka innych pierdół.

 

 

 

Teraz bravo :D Na pewno mniej miejsca wewnątrz, jak trafisz na wersję z dwustrefową klimatyzacją to zwróć uwagę czy działają prawidłowo klapki od sterowania obiegiem - często uszkadzają się i leci ciepłe tylko z jednej strony. Dodatkowo bagażnik w bravo będzie dużo mniejszy - dlatego odpadło u mnie przez to. Części są naprawdę tanie w porównaniu do Hondy, gdzie nie wszędzie znajdziesz zamienniki. Rozrząd jest prosty do wymiany, silnik powinien tyle samo Ci palić ( przy 150km/h na autostradzie wychodziło mi ~7-8l PB ) jeżeli chodzi o hałas to ciężko mi porównać, bo w hondzie mam szersze opony. Blacha z zewnątrz nie jest tak samo dobra jak w Hondzie.

 

 

wg mnie fotele w hondzie są wygodniejsze ( porównuję do standardowych foteli nie z wersji sport ),a i miejsca z tyłu jest więcej ( honda ma czujniki zapięcia pasów z tyłu, fajne jak się jeździ z dziećmi )

 

 

Aktualnie znajomy z tego co pamiętam ma swoje bravo do sprzedania 1.4T 150km z 2007-2008 roku. Jak coś to mogę dopytać co i jak

 

 

a i co do wartości katalogowych to Honda 1.8 wypada lepiej od audi a4 1.8T 150km 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa wada tych Fiatów to właśnie skrzynia. Wśród znajomych z Bravo ci z 1.9 JTD 120 mega zadowoleni ale oni mają z 5b, natomiast 2 kumpli mających Grande Punto z 1.9 130 - oboje już remontowali M32, z czego jeden 2 razy (bo za pierwszym razem 5tys km wytrzymała), drugi będzie robił wkrótce. Prawdopodobnie gdyby posłuchali i wysłali skrzynie do mojego speca top pewnie po jednym remoncie nie byłoby dalszych problemów ze skrzyniami ale i tak jeden remont skrzyni to wystarczający powód aby się wkurzyć.

Ja wiem, że te skrzynie nie są jakieś mega trwałe. Całe szczęście, że u mnie 260kkm przeleciało i zero oznak - może kwestia, że moja jest z 2008 i poprawili ją, nie wiem. Nie mam pojęcia od czego to zależy ale swoją przezornie będę chwalił, żebym i ja wysyłać nie musiał :) Na pewno trzeba uważać i dbać. Poza tym, jak się rozleci - nie lepiej wymienić np. na F40? Czy to już rzeźba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie miałem zapytania o dwumasę do Bravo w benzynie - czyli do tych 500 tys przebiegu nie ma się co obawiać o jej trwałość - bo zakładam, że tyle rzeczywistego przebiegu mają najstarsze egzemplarze.

Ponadto nowa dwumasa do tego silnika to koszt nieco poniżej 700zł. Nie wiem gdzie wciskają jakieś kity o dwumasach do benzynowych Fiatów padających przy 150tys km i kosztujących 2500 - to nie Lexus IS 200...

O jakichś padających turbinach w tych motorach także nie słyszałem.Bardziej obawiałbym się skrzyń 6b - to ta Oplowska M32.../do 2010 roku - później Fiat załapał jaką ropuchę im podrzucił Opel/.

O dwumasie słyszałem ogólnie, że jej żywotność to 150-200 tyś. km i jest do wymiany. Zależy od jazdy oczywiście, ale to taka niby średnia wartość. Co do cen, ktoś gdzieś pisał o 2000 zł, spojrzałem na szybko na Allegro: http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-bravo-stilo-1-9d-multijet-i5223873016.html no i coś w tym jest. To jest zestaw sprzęgło + dwumasa, ale jak wymieniać to wiadomo od razu to i to. O padających turbinach czytałem już w kilku miejscach więc wydaje się to dość powszechny problem (pęka obudowa).

 

Punto a Bravo to zupełnie inne konstrukcje, a nie bliźniacze modele. Nawet nie ma co ich porównywać, poza silnikami t-jet. Dobrej sztuki t-jeta 150km ze święcą szukać, także nie myśl,że siup i kupisz ;)

Civic będzie mniej palił, przy czym Bravo ze względu na turbo daje większą frajdę z jazdy. Musisz też liczyć się z tym,że już w takich rocznikach civa pojawia się ruda.

Jedno i drugie auto jest fajne, musisz wsiąść i przejechać się.

Hmm myślałem, że Punto Evo, Grande Punto i Bravo to dość bliźniacze konstrukcje różniące się silnikami i ewentualnym osprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym budżecie będzie jeszcze megane 3 3drzwiowy hatchback

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym budżecie będzie jeszcze megane 3 3drzwiowy hatchback

 

 

ja brałem również megane III 5d pod uwagę, ale nie mogłem znaleźć nic dobrego ( patrzyłem na 1.4T ze względu że jest dużo lepsze od 1.6 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hmm myślałem, że Punto Evo, Grande Punto i Bravo to dość bliźniacze konstrukcje różniące się silnikami i ewentualnym osprzętem.

Punto i Linea prędzej. Bravo jest bliźniacze z Lancią Deltą (ona ma więcej miejsca ;) )

 

http://allegro.pl/lancia-delta-1-8-turbo-200-km-i6855315609.html#thumb/4

https://www.otomoto.pl/oferta/lancia-delta-1-4-t-jet-150km-platino-panorama-bose-led-xenon-gwarancja-przebiegu-ID6yW67l.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dwumasie słyszałem ogólnie, że jej żywotność to 150-200 tyś. km i jest do wymiany. Zależy od jazdy oczywiście, ale to taka niby średnia wartość. Co do cen, ktoś gdzieś pisał o 2000 zł, spojrzałem na szybko na Allegro: http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeglo-bravo-stilo-1-9d-multijet-i5223873016.html no i coś w tym jest. To jest zestaw sprzęgło + dwumasa, ale jak wymieniać to wiadomo od razu to i to. O padających turbinach czytałem już w kilku miejscach więc wydaje się to dość powszechny problem (pęka obudowa).

 

 

Hmm myślałem, że Punto Evo, Grande Punto i Bravo to dość bliźniacze konstrukcje różniące się silnikami i ewentualnym osprzętem.

No i ? Dajesz link do wersji diesla :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa.. Jestem trochę noobem jeśli chodzi o te sprawy :E Ale dwumasa diesel czy benzyna będzie się czymś konkretnym różnić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diesel ma więcej momentu, inne obroty itd.. myślę, że będzie się różnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie powiem Civic mi się bardzo podoba, Bravo niezbyt.

 

Jak dla mnie tu sobie odpowiedziałeś na swój dylemat między tymi autami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie tak, że mi się nie podoba, ale nie wzbudza we mnie żadnych emocji, w przeciwieństwie do Civic-a, którego chciałbym mieć pod swoim domem (biorąc pod uwagę tylko wygląd) :) Ale głównie chodzi mi o to, aby nie kupić skarbonki, do której będzie trzeba ciągle dokładać oraz o komfort i przyjemność z jazdy. Aktualnie woże się 17-letnim Seicento dlatego nawet Golf II to byłby dla mnie skok jakościowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jak masz ustawione opcje w AB ? Zrobiłem od nowa UV 1785mhz/875mV, ale na gorącym GPU (maxymalna temperatura GPU, która już się nie podnosi pod obciążeniem)  Chodzi o to, że jak pisał Sideband, sterownik podnosi taktowanie GPU, gdy karta wchodzi na wyższe temperatury. Po wychłodzeniu GPU uruchomiłem Fury Cube (futerko) obciążając GPU do 90% TDP i do osiągnięcia magicznej wartości 53-54stC taktowanie wynosi 1785mhz, a powyżej 53-54stC taktowanie wskakuje na 1800mhz i trzyma się aż do 70stC - wymuszone poprzez zatrzymanie wentylatora w FC Taka metoda u mnie wydaje się najlepsza - jak na razie, bo to dopiero świeże ustawienia. Przetestowane w godzinnej rozgrywce w HFW. Po restarcie gry profil trzyma ustawienia. Może warto właśnie na gorącej karcie robić UV i taką krzywą wprowadzić jako profil  Spróbuj  
    • Też tak myślałem, a nowa burmistrz okazała się lekko 15 razy gorsza od starego układu XDD  Zresztą podobnie było z wymianą PO na PiS. Zmiana dla zmiany nie ma sensu.
    • Ty patrzysz na fora i Discordy, ja patrzę na faktyczne dane dla wcześniejszej odsłony. https://www.statista.com/statistics/1311559/final-fantasy-15-lifetime-unit-sales/ Zobacz sobie kiedy wyszła wersja PC i ile się sprzedało kopii w ciągu kilku miesięcy w porównaniu do konsol.
    • Jeśli terapia nie pomaga, to najlepiej zmienić pracę. Jestem w podobnej sytuacji - 7 lat pracy w firmie, która dała mi ogromnego kopa jeśli chodzi o rozwój, doświadczenie itd., ale presja z roku na rok jest coraz większa, stres powoli mnie zabija. Nerwica, bóle stawów, mięśni, bezsenne noce, bo komuś się w excelu kolorki i cyfry nie zgadzają Cytując Wheelera Walkera Jr. - F*** This Job (polecam utwór swoją drogą) Mam dość branży home appliance i automotive, nigdy więcej.
    • To tym bardziej rx6600 wystarczy z promocji na nowego  Ewentualnie ten rtx4060.  Procesor ryzen 7500f jest niby najtańszym na AM5 w tej chwili, ale to poziom w okolicach ryzena 5800x3d na AM4, więc wystarczy na długo i jest przerostem formy na treścią do starszych tytułów w 60fps (lepszy od starych i9 10900k) Jeśli planujesz kiedyś ulepszać komputer o nowy procesor, zamiast kupować nowego, to jak najbardziej AM5 jest na miejscu. Tak to wystarczy Ci ryzen 5600 z b550m lub ryzen 5500 z A520m / b450m i 16 gb ramu ddr4, który jest tani jak barszcz w promocji ~150 zł lub nawet i3 12100f, ale już nie będę mieszał w głowie mocnym 4 rdzeniowcem   Sam czekam ze zmianą komputera na Half Life 3 lub grę Kojimy, ale jeśli będą pierwsze na konsoli to ją kupię. Tak to jest jeszcze wiele mniej wymagających gier wartych uwagi. Hollow Knight:Silksong pójdzie nawet na switchu, a jest bardziej wyczekiwana przeze mnie, niż porty z PS5...  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...