Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pete67

mini ITX pod Ryzen'a konieczny DP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Szukam płyty o minimalnych wymiarach pod Ryzen'a. (1500-1600 wiatrak fabryczny)

obowiązkowo musi być DisplayPort.

Na OC mi nie zależy, ot wsadzę proca, dwie kości RAM i ma to hulać.

W zasadzie cały pic polega na tym że obudowa ma być maksymalnie 25/25/35.

tyle mam miejsca z niewielkim zapasem na przewiew.

DP jest konieczny, jeśli ktoś ma doświadczenia z Ryzenem i jakąś małą obudową...

 

Da się? ma ktoś jakiś pomysł?

Dzięki wielkie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za miesiąc, może dwa wyjdzie płyta ...

Gigabyte GA-AB350N Gaming

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pete67 - zdajesz sobie sprawę, że Ryzen nie ma integry i po podłączeniu kabla od monitora niczego nie zobaczysz?

 

Musisz kupić grafikę na PCIe albo poczekać na APU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pete67 - zdajesz sobie sprawę, że Ryzen nie ma integry i po podłączeniu kabla od monitora niczego nie zobaczysz?

 

Musisz kupić grafikę na PCIe albo poczekać na APU...

 

oj oj oj.... nie interesowałem się aż tak...

byłem przekonany że ma grafikę zintegrowaną :( oj to lipa.

w zasadzie zmienia całkowicie podejście do sprawy :(

Wielkie dzięki za oświecenie :(

pisząc o APU masz na myśli wersję procka z grafiką? czy coś zewnętrznego?

od 7-10 lat nie interesujęsię tematem i przyznam że paszcza mi opdła na info o braku integry :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APU = Ryzen z grafiką na pokładzie, ale to jeszcze kilka miesięcy.

No i płyt ITX to też w zasadzie jeszcze nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APU to nazwa marketingowa AMD na zintegrowany procesor z kartą graficzną :)

 

Dawniej integra była częścią płyty głównej (zwykle - chipsetu).

Jednak sporo się zmieniło w międzyczasie, i dzisiaj zintegrowana grafika (jeżeli jest) to jest razem z procesorem. Bardzo "razem", bo prawie zawsze na jednym kawałku krzemu ;)

 

Oznacza to tyle, że wyprowadzenia wideo na integrze działają tylko wtedy, gdy procesor posiada owe IGPU.

Ostatnimi czasy prawie wszystko z segmentu mainstream ma jakąś grafikę zintegrowaną.

 

Ryzen, układ 8rdzeniowy który miał być dla AMD "być albo nie być" został zaprojektowany jako czysty procesor. Między innymi po to, aby można było wziąć dwa takie kawałki i skleić z nich HEDT - threadrippera (16 rdzeni) albo wziąć cztery i zrobić z nich serwerowego epyc.

Przyznasz chyba, że w serwerze 4 integry nie są do niczego potrzebne? ;)

 

Efekt uboczny takiego podejścia to brak integry. Dopiero przyszłe APU raven ridge będą mieć integrę, ale one będą posiadać tylko 4 rdzenie.

 

Zawsze możesz szukać obudowy która pozwala na montaż jednej karty single slot low profile - na przykład takiej MSI -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

APU to nazwa marketingowa AMD na zintegrowany procesor z kartą graficzną :)

 

Dawniej integra była częścią płyty głównej (zwykle - chipsetu).

Jednak sporo się zmieniło w międzyczasie, i dzisiaj zintegrowana grafika (jeżeli jest) to jest razem z procesorem. Bardzo "razem", bo prawie zawsze na jednym kawałku krzemu ;)

 

Oznacza to tyle, że wyprowadzenia wideo na integrze działają tylko wtedy, gdy procesor posiada owe IGPU.

Ostatnimi czasy prawie wszystko z segmentu mainstream ma jakąś grafikę zintegrowaną.

 

Ryzen, układ 8rdzeniowy który miał być dla AMD "być albo nie być" został zaprojektowany jako czysty procesor. Między innymi po to, aby można było wziąć dwa takie kawałki i skleić z nich HEDT - threadrippera (16 rdzeni) albo wziąć cztery i zrobić z nich serwerowego epyc.

Przyznasz chyba, że w serwerze 4 integry nie są do niczego potrzebne? ;)

 

Efekt uboczny takiego podejścia to brak integry. Dopiero przyszłe APU raven ridge będą mieć integrę, ale one będą posiadać tylko 4 rdzenie.

 

Zawsze możesz szukać obudowy która pozwala na montaż jednej karty single slot low profile - na przykład takiej MSI -> KLIK

 

 

dodatkowa karta to dodatkowa waty, no nic, faktycznie jest to rozwiązanie.

Przyznam że cieszyły mnie doniesienia o TPD i wydajności Ryzena

Jak już będę "kasiasty" to przemyślę raz jeszcze mając dwie opcje przygotowane. Intel vs AMD

Generalnie zależy mi na gabarytach.

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowa karta to dodatkowa waty, no nic, faktycznie jest to rozwiązanie.

Przyznam że cieszyły mnie doniesienia o TPD i wydajności Ryzena

Jak już będę "kasiasty" to przemyślę raz jeszcze mając dwie opcje przygotowane. Intel vs AMD

Generalnie zależy mi na gabarytach.

Dzięki za info.

 

W 25x25x35 to wciśniesz ryzena grafikę na PCI-e z DP i największe chłodzenie ac. płyty aktualnie jedyne dostępne to biostar b350gtn i x370gtn. sam wczoraj złożyłem taki zestaw i przy maksymalnym obciążeniu CPU renderingiem (r7 1700 po lekkim oc) bierze 130W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-AB350N-Gaming WIFI - to jedyna płyta z DP.

Zawitała na stronie producenta, więc za jakiś czas można się spodziewać w sklepach.

 

---- może Format STX --- ?

(jest ciut mniejszy od ITX)

 

ecs_mstx_2.jpg

1167-intel-mini-stx-5x5-2.jpg

 

 

Płyta

ASRock H110M-STX

(ma Display Port)

644599.jpg

 

możesz tu włożyć pełnowymiarowy procek Pentium G4560, i5, i7 do TDP 65W.

Te procesory mają zintegrowaną kartę grafiki intel HD i chłodzenie.

 

Chłodzenie (w razie czego) Cryorig C7

c7_2.jpg

 

Obudowa

ASRock DeskMini 110

Asrock_Deskmini_110_wym.jpg

 

i masz peceta wielkości komputerowego zasilacza :E

ASRock_Desk_Mini_110.jpg

 

Poglądowe zestawy

pcpartpicker 1

pcpartpicker 2

 

Filmy

ten od ASRock

https://www.youtube.com/watch?v=Xg8L6iK1dDM

 

tu składanie

https://www.youtube.com/watch?v=qz_vHBF-svE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wciąż poza bristolami ( :E ) nie ma procesorów które by zrobiły użytek z tego DP. A w przyszłości z integrą zobaczymy co najwyżej 4 rdzeniowce, stąd nie dla każdego będzie to moc wystarczająca.

Kurczę, AMD powinno robić tanie bundle ryzen+rx550, by jakiś rekompensować brak integry która już jest wszędzie indziej w segmentach entry i mainstream.

 

STX'y to już powinny być w AM1...

Żeby zrobić STX na AM4 konieczne byłoby zrezygnowanie z koszyka do mocowania chłodzeń, i zostawienie standardowych otworów 115x, tak jak już było w FM2 thin-itx.

Tylko że - w STX nie masz slotów na karty rozszerzeń. Stąd albo (bardziej prawdopodobne) będą obsługiwać tylko APU (bristol+raven), albo (dużo mniej prawdopodobne) gdzieś na płycie albo będzie przulutowane gpu, albo będzie slot MXM jak w "H110-STX MXM" - tylko tutaj płyta jest większa od podstawowego STX.

Widząc w jakim tempie producenci zbierają się do tworzenia nowych płyt głównych jednak ciężko zachować optymizm.

Kiedy Asus wyda ITX'a AM4? FM2+ mieli w dupie, i nie zdziwię się jak powtórzą ten numer.

Płyt AM4 z PLX'em jak nie było tak nie ma.

O thunderbolt nie wspominam nawet :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wciąż poza bristolami ( :E ) nie ma procesorów które by zrobiły użytek z tego DP.

No zgadza się, jedyna płyta z DP prawie jest w sklepach ale proca z iGPU nadal brak... nie chciałem powtarzać tego co wcześniej napisane :P

Do reszty również zgoda, producenci płyt nie mają za bardzo do czego produkować i optymistycznie to nie wygląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...