Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kazik949494

MSI Z97 Gaming 3 - problem z audio boost

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

ostatnio w mojej płycie od MSI dokładniej z97 gaming 3 przestało kompletnie działać audio z włączoną funkcją audio boost(chyba tak to się nazywa). Stało się to z dnia na dzień (jednego dnia wszystko si, drugiego odpalam kompa i brak dzwięku). Dzieje się tak tylko jeśli przełącznik na płycie od w/w funkcji jest w pozycji ON. Po wyłączeniu dzwięk jest ale już nie tej jakości co przy włączonej funkcji. Do zasilenia audio boost'a jest dodatkowe wejście na płycie i wszystko jest z nim ok, napięcie od zasilacza jest w porządku. Nie pomogły reinstalki sterowników, manualna instalacja sterów, reset biosu, ani format kompa. Poniżej wrzucam screena co się dzieje po włączeniu boosta, jak widać wszystko automatycznie się wyłącza i nie idzie tego włączyć, to samo przy karcie z nagrywaniem. Co dziwne wyjście cyfrowe niby działa, ale za chiny nie mogę włączyć normalnych analogowych wyjść. Ktos zna rozwiązanie problemu?

 

 

 

Si3xqEn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączone głośniki.

 

Mam z97 gaming 7, i w tym dziadostwie nie ma żadnej wtyczki do audio boost zasilającej, to logiczne mi się wydaje, że w gaming 3 nie ma tym bardziej.

 

wgraj najnowsze stery ze strony realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...