Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ser1

Klawiatura mechaniczna do 350 zł [gry + programowanie]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

poszukuję klawiatury mechanicznej, jak w temacie do grania i programowania.

Mam określony budżet do 350 zł.

W sieci jest sporo ofert, jednak nie korzystałem dotychczas z tego typu klawiatury i dlatego proszę o sugestię w doborze.

 

Moje wymagania:

- klawiatura numeryczna

- nie musi być podświetlana

- możliwość tworzenia bindów / makr

- najlepiej jakby nadawała się zarówno do grania jak i szybkiego pisania

- możliwie najcichsza xD choć podejrzewam, że w takiej kwocie nie jest kładziona na to uwaga producentów

 

Z góry dziękuję za sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widziałeś/słyszałeś/klikałeś switchami to pójdź do jakiegoś sklepu komputerowgo i poproś niech Ci pokażą jak które działają.

 

Od siebie najbardziej polecam MX Brown a totalnie odradzam wszystko Razera(mają takie swoje, zielone, najgłośniejsze na świecie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz CICHĄ klawiaturę to nie polecam MX Blue (i pochodne) - nawet po wyciszeniu o-ringami będą głośne (taka ich charakterystyka). Najlepiej szukać czegoś na MX Brown, czy MX Red (ale nie każdy je lubi - mają małą siłę nacisku). Przykładowo Gigabyte Force K85 Kailh Red: https://www.morele.net/klawiatura-gigabyte-force-k85-kailh-red-886906/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za informacje i oferty.

 

W takim razie jeszcze postaram się poszukać klawiatury z przełącznikami MX Brown bo chyba takie najbardziej by mi odpowiadały.

 

Miałbym pytanie jeszcze co do chińskiego zamiennika Kailh Brown? Czy jest duża różnica pomiędzy Cherry, a Kailh? Czy raczej cena Cherry jest wyższa z racji na popularność marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cherry są jakościowo są lepsze (bardziej wytrzymałe) - stąd ta cena. Kalih dość popularny... bo tani. Przykładowo lepszym zamiennikiem przełączników od Kailha jest np. Greetech, a w szczególności Gateron - ale u nas ciężko o klawiaturę na przełącznikach tych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Corsaira K95 Gaming MMO za 379 zł, soft kibel straszny, ale sama klawiatura wypas :) może jeszcze są w X-komie ja bym sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rzucamy polecanymi klawiaturami, to od siebie dodam Fnatic Gear Rush, również na przełącznikach Cherry MX Brown, są w sprzedaży na ProCPU/Allegro, również w cenie ~370 zł. Ma podstawowy soft tylko do robienia makr, ale te są dość ograniczone (nagrywa tylko 52 akcje na makro, z czego wciśnięcie i puszczenie klawisza to osobne akcje) więc nie wiem, czy w takiej formie ci się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier znacznie lepiej wersję Kailh Brown.

Nie zgodzę się, że Cherry są znacznie lepsze i porównywanie Kailh obecnie do greetech nie jest najlepsze...

Różnica między Cherry Brown, a Kailh w wielkim skrócie:

obie mają tactile bump, czyli wyczuwalny "schodek" w połowie wciśnięcia. W Cherry jest on zdecydowanie mocniejszy i bardziej sztywny. W Kailh jest znacznie miększy, jakby był naoliwiony. Nadal dobrze wyczuwalny. Jakby dodać Cherry MX Red z ~5g siły nacisku i lekkie ziarenko piasku do środka.

W praktyce w grach Kailhe są znacznie przyjemniejsze, w pisaniu kwestia preferencji, jest podobnie. Ten tactile bump w Cherry moze na dłuższą metę denerwować, w Kailh natomiast jest zwyczjanie słabszy.

Kailh to jakby lżejsza wersja Cherry i wcale nie gorsza ;) W grach przyjemniejsza.

Co do klawiatur - RX85 jak najbardziej spoko, dane mi było z nią obcować przez dość długi czas. Jakościowo przyzwoicie, nie ma się do niczego przyczepić poza wkurzającą rolką (świeci i niektórych może irytować). Standardowo jak masz duze dlonie to podpórka, mimo ze praktyczna to wtedy jest bezuzyteczna (za krotka)

Poza tym klawa git, godna polecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RX85, kupiłem za 300 zł i nie narzekam. Jakość wykonania wygląda dobrze, klawa jest ciężka, podkładki antypoślizgowe bardzo dobrze trzymają się biurka. W dodatku ma pokrętło do zmiany głośności i wyciszania (wypas) i podkładkę magnetyczną.

Co do samych klawiszy to ciężko mi ocenić to bo moja pierwsza mechaniczna. Od zawsze używałem klawiatur o niskim skoku, laptopowych, ta ma wysoki skok i trzeba się przyzwyczaić, bo czasami jeszcze wciskam niepotrzebne klawisze.

Głośność nie jest jakaś straszna, może dopiero jak się zacznie bardzo szybko pisać, ale do przyjęcia na pewno.

 

Ma jeszcze jakieś bajery typu zmienne podświetlanie, antyghosting na wszystkie klawisze, przyciski funkcyjne z opcjami multimedialnymi (przy wcisnięciu Fn), chociaż to akurat dla mnie jest useless, oprócz przycisku kalkulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Podobnie jak u Ciebie, RX85 to moja pierwsza klawiatura mechaniczna więc ciężko porównać do innych. Dodatkowe plusy jak dla mnie: białe podświetlenie mało wylewa się spod kapsli, klawisze są dosyć duże - wygodnie się pisze. Trochę hałasuje ale planuje kupić oringi, bo większość hałasu generuje uderzanie klawiszy o obudowę. Na minus - w niektórych klawiszach pojawił się odgłos "brzęku sprężynki". Ponoć to urok mechaników, ale już sam nie wiem co o tym sądzić.

Najlepiej iść sobie do jakiegoś dużego marketu i oklikac kilka modeli. Wg mnie, niektóre z nich mają zbyt małe stożkowe klawisze aby dało się wygodnie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...