Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szakaldg

Wtopa z S8 plus co kupić:-(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem przez dwa dni super hiper szmelc zwany Samsung S8 plus pierwszy raz w życiu chce sobie kupić dobry sprzęt a tu taka wtopa z wyświetlaczem, akurat nie lubię różowego ekranu.  I do tego podejście Samsunga że wypuści nowe soft z kalibracją ekranu i myśli że ludzie to kupią.

Obecnie posiadam Samsunga S3 ale już strasznie muli i mnie to denerwuje. Mało gram w gry na tel. kom ale kto wie może sobie w coś pogram, a co do zdjęć wystarczy że będzie robić na poziomie S3.  Tel.  kom chce sobie kupić na raty w orange:-(

 

 

Moje wymagania:

-ekran od 5-6 cali

-dobra bateria

-porządny GPS nie może gubić sygnału

-porządne wykonanie

-dobra jakość dźwięku na słuchawkach

 

 

Wybrałem wstępnie:

-HTC 10

-LG G6 albo G5

-Huawei P9 lite 2017

-Huawei P10

 

 

Wiem bardzo mały mam wybór a nie wiem czy che znowu Samsunga bo czekam na odstąpienie od umowy...... Wolę sobie kupić nową zabawkę na raty doliczone do abonamentu za internet choć się zastanawiam czy nie kupić za gotówkę:

-Moto X Style

-Lenovo P2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale masz rozrzut. High-End a na liście P9 Lite .7.

Poczekaj chwilę na któregoś z:

LG V30, One Plus 5, Xiaomi Mi 6, Pixel 2, Honor 9, 

Albo nawet na Note 8.

 

Również mam w tej chwili SGS8 i po prostu denerwuje mnie jego używanie. Trzeba było zostać z SGS7E. I czekam teraz, który z ww modeli okaże się ciekawszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak wyszło ale w wtopie S8 plus wolę kupić coś tańszego żebym później się nie denerwował znowu.  Raczej stawiam na jakość a nie na nowość. I tak wszystko będzie lepsze od mojego Samsunga S3:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam g5, g6, huwawei p10 oraz xioami mi max

jeżeli nie zależy Ci na aparacie to polecam xiaomi mi max trochę większy bo 6.4 cala ale bateria na SOT trzyma prawie 14h ;)

wsparcie magiów z xda jak masz więcej pytań to pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś boję się xiaomi że mi się w rękach rozpadnie. Nie mam zaufanie do tej marki. 

A co do Samsunga jak sobie pomyślałem za to cenę mam porządny komputer albo sprzęt audio to mi się słabo zrobiło. Hmm albo bym sobie kupił Lade Nive do zabawy. Dobrze że się pozbyłem tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś boję się xiaomi że mi się w rękach rozpadnie. Nie mam zaufanie do tej marki.

 

polecam podejsc do sklepow gdzie mozna go zobaczyc na zywo ;) wykonanie lepsze niz niektore high-endy ale to juz pozostawiam tobie jezeli nie lubisz miui masz inne systemy w 100% dzialajace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że przejdę się zobaczyć czy wejdzie mi do kieszeni taki wielki tel. kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieco mniejsze, ale jednak P10 albo Honor 9 myślę że również warto rozważyć. Albo jak wspomniałem wcześniej - wstrzymać się jeszcze troszkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo każdy woli co innego.

 

 

Nigdy nie miałem iPhone więc trochę się obawiam takiego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie ma się czego bać.

 

A poza tym to nie mogło mnie tu zabraknąć 8:E

Tylko gdzie Ci wszyscy oratorzy świetności i jedynej słuszności S8/S8Plus?? :hmm:

 

Twoje wymagania spełnia i telefon za 600zł (poważnie) i za 3500zł. Zdecyduj sie czego potrzebujesz?

Aparat ma być super mega czy po prostu robić ładne foty (mniej ładne, bardziej ładne). Dajmy na to że S8 robi super foty, p9 bardzo dobre a p9 lite (nie 2017) robi dobre foty.

Duża bateria ale ile? 2 dni? 3 dni? (odpowiednio 3 i 4k mAh z założenia) itp.

 

Jakoś boję się xiaomi że mi się w rękach rozpadnie. Nie mam zaufanie do tej marki.

A co do Samsunga jak sobie pomyślałem za to cenę mam porządny komputer albo sprzęt audio to mi się słabo zrobiło. Hmm albo bym sobie kupił Lade Nive do zabawy. Dobrze że się pozbyłem tego

i słusznie że masz obawy.

 

edit:

Zdjęcia lepsze od S3 będa ok?

 

Zgadnijcie 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym sobie nie spacerował po media mark to bym nie kupił S8 plus jakoś wpadł mi w oko. Chyba mam kryzys wieku....

A tak na serio zastanawiam się nad LG G6 albo HTC 10. Za LG przemawia mnie wszystkie bajery a za HTC wykonanie i porządny dźwięk na słuchawkach. Co do aparatu dobrze żeby robił w miarę zdjęcia bo mam stary aparat który mam dobre 10lat, nie jestem fanatykiem robienia sobie selfi. Bateria jak najmocniejsza bo nigdy nie wiadomo co mi się trafi. Raz w życiu mi się tel. rozładował jak mi się u mamy kuchnia paliła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wciąż strasznie rozstrzelony budżet.

Rozumiem, że biorąc u operatora jestes ograniczony do wskazanych modeli.

Na wolnym rynku 1000-1500.

 

Czego chcesz zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huwawei bym odpuścił jeśli rzeczywiście zależy Ci na GPS - w Kirinach jest on dość mało precyzyjny, poszli za bardzo w energooszczędność, poza tym Huawei są spoko.

Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze chwilę na OnePlus 5.

 

Z tańszych to LG G5.

HTC 10 jest znośny i aparat jest nawet nawet - poza faktem, że zdjęcie robi tragicznie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 5 może nie rozpadnie się w rękach, ale z łatwością mógłbyś go połamać. Przy Mi 6 nie ma już tego problemu - lekcja odrobiona. Gdybym nie miał od niecałego roku Mi 4, to bym sobie kupił Mi 6, ale po nie wymieniam tak szybko telefonów, dla zasady :) MIUIPolska jest naprawdę dopracowane i szybko działa. Ogólnie jestem zadowolony z Xiaomi, tak samo moi znajomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu pomyślał bym na Huwawei p10 plus więcej ramu niż w p10 i jasniejszy obiektyw ogólnie telefon dużo lepszy od szajsunga s8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się w nocy i przemyślałem:

-w ofercie orange mogę zapłacić maksymalnie do kwoty 2500zł

-Huwawei ma słaby GPS to niestety odpada

-Raczej nie będę czekał na One Plus 5 mój obecny tel. kom miał być na pół roku a go mam już 1.5 roku

-liczy się dla jakość wykonania kosztem gorszych bebechów

- iPhone odpada z powodu wszystkich płatnych aplikacji

- pamieć ram od 3GB

-dobry ekran

-możliwość aktualizacji

-łatwość zabezpieczenia dobrym etui

Jak dobrze pamiętam ale nie dam sobie ręki uciąć za LG G6 dostałem ofertę za około 2100zł tylko pytanie czy mu się nie pomyliło z LG G5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gówniak ma P9 Lite i żeby to miało słaby GPS to bym w życiu nie powiedział. Na konkurencyjnym forum nawet słowa na temat takowej wady tego modelu nie widziałem. A to ledwie średnia, chińska półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gówniak ma P9 Lite i żeby to miało słaby GPS to bym w życiu nie powiedział. Na konkurencyjnym forum nawet słowa na temat takowej wady tego modelu nie widziałem. A to ledwie średnia, chińska półka.

Tu nie chodzi o to, że słaby tylko nieprecyzyjny przez dość agresywne oszczędzanie energii. Do Pokemonów działa wystarczająco i nie ma się do czego przyczepić, ale aktualizacja pozycji jest podobno zauważalnie powolniejsza niż np. w modemach Qualcomma.

Może być zresztą tak, że jest to przywara dopiero Kirina 960 bo tam się chwalą jaki to ich coprocessor i6 (który też za GPS odpowiada) nie jest energooszczędny. Więc P9 Lite paradoksalnie może mieć lepszy GPS niż P10, Mate 9 itp. ;).

 

Aczkolwiek sam tego nie doświadczyłem. Kumpel z pracy ma Huawei Mate 9 i stwierdził, że faktycznie ma wrażenie jakby GPS działał gorzej niż w jego starym telefonie (HTC One Max), ale nie jakoś uciążliwie.

Więc przypuszczam, że do 95% zastosowań będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slaby gps to jest w lg g5 wiem bo taki posiadam stary note 3 go miazdzy w tym aspekcie kazdy p10 pewnie też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200-2250 kosztuje p9 plus

https://www.sferis.pl/smartfon-huawei-p9-plus-quartz-grey-6901443119172-p435119?gclid=EAIaIQobChMIy_yLzu_M1AIVklQYCh2c-AxbEAAYASAAEgLu3PD_BwE

 

Wypadałoby o nim wspomnieć.

 

W domu jest p9 lite i jeszcze niedawno koszytalem z p6. Problemów z gps nigdy nie stwierdziłem

 

Jest też nova plus. Bardzo fajny telefon o zupełnie wystarczających parametrach i odpowiedniej cenie.

 

edit:

nova jest, w znaczeniu że do kupienia, a nie że u mnie w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg g6 wychodzi na raty 2233zł. A w sklepie kosztuje około 2900zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bierz i od razu na allegro za 2700 :E

I wracamy do rozmowy ;)

 

albo zostaw... jak tam chcesz. Dobra cena. Ale dla Twoich wymagań, możesz kupic cos ~2k i kilka stów przeciulać jak Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...