Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

gtx 1060 popsuty?

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie, wiedźmin oryginalny?

 

pewnie, że kupiłem nowy pecet za prawie 5k do pirackich gier :)

 

Może pomogę - miałem od niedzieli podobny problem z BF1, zaczęły mi się takie dropy: Z 80 do 35fps. Winne okazały się ostatnie stery, tzn ich instalacja jako nakładka do poprzednich. Ponowna instalacja w trybie niestandardowym -> czysta instalacja rozwiązała problem.

 

 

też reinstalowałem w ten sposób właśnie i niestety, za duże dropy FPS są kurcze dalej bede kombinowal poza aktualizacja do 10tki

 

lock na 60fps i vsync miałeś juz wczesniej ustawiony było na zdjeciu ktore wrzucileś, konsole tez mają problemy, zobacz na DF ile gier nie trzyma 30fps i tam zacinanie tez jest normą. Btw jaki masz ten dysk ssd na którym wiedzmin jest zainstalowany?

 

 

dysk ssd adata 128gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie, że kupiłem nowy pecet za prawie 5k do pirackich gier

 

Myślisz że to coś zmienia? Ludzie mają dużo lepsze sprzęty i piracą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalka Win 10 to 30minut :D Wielu to pomogło, a jak nie pomoże to przynajmniej będziesz wiedział, że co innego jest nie halo i będziesz dalej szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to coś zmienia? Ludzie mają dużo lepsze sprzęty i piracą

 

wiedźminy mam akurat całą serie w pudełkach z czego 3 mam w pudełku goty 2x, jedno kupiłem drugie nietrafiony prezent oprócz tego mam też premierową, tak samo z wiesiem 2, jedynke mam najbardziej biednie.

 

Wiesia 3 nawet na allegro w pudełku bez klucza w goty po 25 zł sprzedają, DRM-FREE.

 

@luka czytałem też że to nic nie zmienia ta przesiadka, na jakimś forum nawet banowali za takie odpowiedzi xD

30 minut? jakim sposobem tak szybko da rade na 10 zrobić bez kasowania 7ki? da rade potem szybko wrócić bez utraty danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luka czytałem też że to nic nie zmienia ta przesiadka, na jakimś forum nawet banowali za takie odpowiedzi xD

30 minut? jakim sposobem tak szybko da rade na 10 zrobić bez kasowania 7ki? da rade potem szybko wrócić bez utraty danych?

Jakbyś obserwował forum tak jak ja to byś wiedział ile osób tutaj już się męczyło z dziwnymi dropami na WIN 7 i pascalach, i nie potrafiło zmusić WIN 7 do poprawnego działania przez wiele dni grzebania w kąpie i zasięgania porad na forum, a po reinstalce na Win 10 problemy znikły natychmiast. Jedną z takich osób był http://forum.pclab.pl/user/529440-JeRRy-F3D/ możesz się go popytać.

Oczywiście nie twierdzę, że win 7 to zło, ale jednak w niektórych przypadkach może sprawiać spore problemy, a szczególnie mniej doświadczonym użytkownikom.

 

2. Update z WIn7 do Win 10 trwa na ssd 30minut max. A jak nie masz syfu to ~20 minut :E Więc co szkodzi sprawdzić.

 

Następne bo już się trochę gubię. Zapomnij o ultra 60fps jak skała w Wiedzminie 3 na i5 i gtx 1060. Na i7 + gtx 1070@OC potrafi dropić do ~50fps przy walce z 6 wilkami czy innych wymagających miejscach.

 

Na twoim konfigu i5 + gtx 1060 powinieneś całkowicie wyłączyć HairWorks, zejść z cieniami do high, zasięg widoczności roślinności na high i zrezygnować z HBAO+ na rzecz SSAO jeśli chcesz widzieć w miarę stabilne 60fps w najbardziej wymagających lokacjach.

 

Więc jeśli po takim zabiegu dalej masz częste przycinki i dropy fps to prawdopodobnie znaczy, że nie potrafisz skonfigurować systemu lub oczekujesz rzeczy niemożliwych od twojego sprzętu. Spróbuj WIn 10. Jeśli problemy dalej będą występować to znaczy jedno oddaj kompa do serwisu lub lepiej wezwij ogarniętego serwisanta do domu bo sam sobie z tym nie poradzisz, a setki postów na forum i tak raczej ci w tym nie pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś obserwował forum tak jak ja to byś wiedział ile osób tutaj już się męczyło z dziwnymi dropami na WIN 7 i pascalach, i nie potrafiło zmusić WIN 7 do poprawnego działania przez wiele dni grzebania w kąpie i zasięgania porad na forum, a po reinstalce na Win 10 problemy znikły natychmiast. Jedną z takich osób był http://forum.pclab.pl/user/529440-JeRRy-F3D/ możesz się go popytać.

Oczywiście nie twierdzę, że win 7 to zło, ale jednak w niektórych przypadkach może sprawiać spore problemy, a szczególnie mniej doświadczonym użytkownikom.

 

2. Update z WIn7 do Win 10 trwa na ssd 30minut max. A jak nie masz syfu to ~20 minut :E Więc co szkodzi sprawdzić.

 

Następne bo już się trochę gubię. Zapomnij o ultra 60fps jak skała w Wiedzminie 3 na i5 i gtx 1060. Na i7 + gtx 1070@OC potrafi dropić do ~50fps przy walce z 6 wilkami czy innych wymagających miejscach.

 

Na twoim konfigu i5 + gtx 1060 powinieneś całkowicie wyłączyć HairWorks, zejść z cieniami do high, zasięg widoczności roślinności na high i zrezygnować z HBAO+ na rzecz SSAO jeśli chcesz widzieć w miarę stabilne 60fps w najbardziej wymagających lokacjach.

 

Więc jeśli po takim zabiegu dalej masz częste przycinki i dropy fps to prawdopodobnie znaczy, że nie potrafisz skonfigurować systemu lub oczekujesz rzeczy niemożliwych od twojego sprzętu. Spróbuj WIn 10. Jeśli problemy dalej będą występować to znaczy jedno oddaj kompa do serwisu lub lepiej wezwij ogarniętego serwisanta do domu bo sam sobie z tym nie poradzisz, a setki postów na forum i tak raczej ci w tym nie pomogą.

 

No to zrobie ten ssao i obniże to co mówisz pogram zobacze czy nadal będą freezy albo duże zaciny to dla testu spróbuje zrobić 10tke, otóż nie mam windowsa na SSD i będzie wolno ale trudno. Mam andzieje ze nie bede musial wzywac montera za kase

 

Mówisz mi o konfiguracji systemu, to co ja mam w tym systemie zmienić? nie rozumiem tego, pobrałem do windows update co da rade i nawet antywirusa nie mam, pc skanowałem. I nie wiem co więcej na rzecz gier w windowsie moge zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...