Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Poszukiwacz195

gtx 1060 popsuty?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam nowy pecet między innymi z gtxrm 1060 6gb i grając w wiesia na ultra są czasowe spadki do 45 fps, na 1440x900.

 

Myślałem że karta niedociąga więc dałem wszystko dla testu na najniższe ustawienia i okazuje sie że również pojawiają się zacinki i spadki fps.

 

O co chodzi?

 

Czy to uszkodzona karta graficzna czy odpowiada za to inny podzespół? występuje też freez gry czasami, oraz ogólnie mimo tego trzymania przez spory czas 58-60 fps jest niepłynna.

 

towar kupiony z morele zmontowany wiecie jak tam jest z gwarancjami chce sie dowiedziec co szwankuje w kompie bo jak cały oddam to rok bede czekal i jeszcze powiedza ze usterki nie znaleziono, a gdybym wiedzial mniej wiecej czego sie doszukac wtedy sprawa wyglada inaczej bo moge oddac podzespol na gwarancje producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej reszta sprzętu niedociąga.

 

Uruchom monitoring "Menadżer Zadań" "wydajność" i uruchom grę.

 

Po powiedzmy 5 minutach wejdź do pulpitu i wykonaj zrzut ekranu.

 

Zobaczymy, jakie są użyte zasoby.

 

Przykład z Wieśka3:

 

4324338100_1497904856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej reszta sprzętu niedociąga.

 

Uruchom monitoring "Menadżer Zadań" "wydajność" i uruchom grę.

 

Po powiedzmy 5 minutach wejdź do pulpitu i wykonaj zrzut ekranu.

 

Zobaczymy, jakie są użyte zasoby.

 

Przykład z Wieśka3:

 

4324338100_1497904856_thumb.jpg

 

 

http://imgur.com/a/VoH7p

 

 

Dziwna sprawa, chciałem zrobić zrzut ekranu w wiedźminie 3 i dostałem brak odpowiedzi po czym gra się zamknęła,miałem tak już 3 razy dzisiaj.

 

@edit http://imgur.com/a/mM7xB zdjęcie numer 2 z menedzera

 

@edit nr 2 http://imgur.com/a/vOBGD zanotowany spadek do 21fps nawet na zdjeciu.

 

 

Nikt nic nie wie? tyle osób czytało wątek myślałem że ktoś jest w stanie cokolwiek doradzić. Nawet chociażby reklamacje u morele, jak mam komputer zareklamować skoro oni mi nie składali tylko brałem części, a nie wiem która z nich zawodzi więc nie mogą wysłać mi tego na gwarancje producenta, no bo co cały komputer znów rozłożą i będą do każdego po kolei wysyłać?

 

@leven halp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wyższą jakość grafiki.

 

Wtedy CPU i RAM odpocznie a karta dostanie ostro po żaglach.

 

Prawdopodobnie dysk doczytuje dane, bo CPU i pamięć wyglądają na spoko.

 

 

Jak gra też będzie wykazywać spadki po ustawieniu ultra detalów graficznych, to nie jest to wina karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw wyższą jakość grafiki.

 

Wtedy CPU i RAM odpocznie a karta dostanie ostro po żaglach.

 

Prawdopodobnie dysk doczytuje dane, bo CPU i pamięć wyglądają na spoko.

 

 

Jak gra też będzie wykazywać spadki po ustawieniu ultra detalów graficznych, to nie jest to wina karty.

 

No przez większość czasu gram na ultra, praktycznie ze wszystkim i to na tym występują te spadki temperatury na zdjęciach i to wszystko co masz to jest z detali ultra.

 

 

Na niską dałem na jakieś 5 minut i nawet zdjęcia nie mam ale tam też były spadki.

 

 

Teraz taki miszmasz bo wiedźmina 3 mam na SSD, a system na HDD.

 

 

te zdjęcia co masz tam wyżej z imgur to jest wszystko z max detali poza hair worksem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na HDD ?

 

Ja mam system nas SSD a Wieśka na HDD :)

 

Masz WIN7 ?

 

Warto spróbować z WIN10.

 

Wrzuć wszystko na ultra.

 

Gdy grafika nie ma już mocy, to nie ma prawa być chwilowych spadków FPS, tylko cały czas jest niski FPS.

 

U Ciebie ewidentnie coś innego powoduje spadki FPS.

 

Antywirus wyłącz na czas testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System na HDD ?

 

Ja mam system nas SSD a Wieśka na HDD :)

 

Masz WIN7 ?

 

Warto spróbować z WIN10.

 

 

System jest na HDD, był na SSD ale przez to co sie działo z wiesiem formatowałem dyski 3 razy i robiłem raz na tym system raz na tym.

 

 

Tak to jest win 7 home premium 64 bity. Czy system ma aż takie znaczenie? jak wiesio wyszedł to 10tka była jeszcze w mega becie a na takie coś jak ja mam z grą chyba nikt nie narzekał. Upieram się 7ki bo od 3 lat na niej działam i 10tka to dla mnie masochizm.

 

U ciebie na 1060 z tym prockiem na ultra jak stoją fps? masz freez w grze lub takie niepłynne granie, zacinki dość częsty spadek do 55-50 fps?

 

Na komputerze nie mam antywirusa pokaże ci procesy może chwilka

 

http://imgur.com/a/AEZc7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszem wszak wiadomo że na wieśku w menu są duże spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszem wszak wiadomo że na wieśku w menu są duże spadki.

 

 

Na menu nie zwracam nawet uwagi, w nim spędzam jedynie pierwsze 30 sekund przed rozpoczeciem gry, gdyby to tyczyło samego menu nie zakładałbym tutaj 10 tematów

 

Problem polega na tym że czytałem na pclabie i innych forach o tym zjawisku w gtx 1060 i zazwyczaj nic nie jest podobne do mojego przypadku.

 

Po prostu nie wiem co robić, jak napisze do morele o reklamacje zapytają co sie dzieje to jak im wyjade że mam dziwne spadki i zacinania, co przy takim sprzęcie dziać się nie powinno to mnie wyśmieją.

 

Czy orientujecie sie moze czy morele prowadzi jakieś usługi w szukaniu usterek sprzętu? bo ogólnie części są na gwarancji ale nie wiem co tutaj jest nie tak więc na gwarancje producenta nie przejdzie, zostaje mi prywatny serwis? troche sie cykam ze mi czesci podmienia na te same ale uzywki, albo zaspiewaja ze tutaj nagle cos nie tegest a sie okaże że była to bzdeta a mnie skasują na 200-300 zł.

 

No bo komputer mi nie gaśnie, overwatch chodzi powiedzmy dość dobrze na ultra ale to inna kategoria wagowa, dlatego komputer głównie sprawdzam na wiedźminie. Nie mam artefaktów system widzi i ram i w biosie taktowanei jest 3000mhz, temperatury jak widzicie są OK a wiedźmin nie działa prawde rzecz biorąc bo granie w niego z takimi przypadłościami przyprawia o wrzód zwłaszcza jeżeli widzę że gra z 2015 roku nawet na niskich detalach wysadza mi komputer za 4700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz taki miszmasz bo wiedźmina 3 mam na SSD, a system na HDD.

 

sklonuj dysk, system na ssd, dane (nie wszystkie na hdd)

 

Ps. po co Ci tyle procesów chroma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ultra ustawienia grafiki i tylko 50% mocy ?

 

Możesz pokazać monitoring jak ja to zrobiłem ?

 

EDIT: to nie jest wina karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na windows 7 gdzie mam wejść? no może jest jakaś blokada karty no bo też mi sie wydaje coś tu jest nie tak, poczekaj nie wychodź z forum zaraz postaram ci sie jeszcze raz pokazać

 

wejde pobiegam z 5-10 minut i ci dam screena takiego z tymi danymi na zielonym tle w lewym górnym rogu co robie msi afterburnerem

 

żeby nie zakłamać obciążenia wyłącze google bo to tez obciaza procek zaraz jestem#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to jaki masz konfig? bo jak na nowy pc to dość niską masz rozdziałkę ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to jaki masz konfig? bo jak na nowy pc to dość niską masz rozdziałkę ..

 

mam stary monitor 19 calowy samsung syncmaster t190 ale ma 75hz, chociaz zjechalem do 60.

 

Nowy monitor w reklamacji bo kupiłem zepsuty z rozwaloną matrycą czego nie widzialem na sklepie i czekam na reklamacje

 

1440x900 to jego maksymalna rozdzialka ale jak widzisz mam takie problemy bez FHD, boje sie co bedzie na nowym monitorze gra nie ruszy?

 

czekajcie chwilke bo robie dla levena ten monitoring, tylko nie moge znalezc tak jak ty masz w menedzerze bo mam inny system u ciebie coś inaczej to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD by się przydało.

 

U siebie zauważyłem, że gdy ustawię nie najwyższe opcje graficzne, gra potrafi przyciąć, ale to z winy CPU - monitoring mi to pokazuje - 100% użycia CPU.

 

Kolega ma I5 więc nie ma szans na jego zapchanie.

 

 

Ustaw wszystkie detale graficzne na maximum przy rozdzielczości 1080p.

 

Powinieneś wyciągnąć jakieś 45-65 FPS w zależności od miejsca gry.

 

Ale karta musi wykazać 99-100% obciążenia, a nie jak u Ciebie ledwo pół gwizdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiele wyjaśnia.

 

Ile masz RAMu? Gdzie masz zlokalizowany plik wymiany pamięci wirtualnej, na partycji systemowej czy innej, jaka wielkość (automat)?

Jaki procesor i mobo?

Sterownik do karty graficznej zapewne najnowsze ze strony producenta? Używasz GF Experience?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz Hairworks jak masz włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam stary monitor 19 calowy samsung syncmaster t190 ale ma 75hz, chociaz zjechalem do 60.

 

Nowy monitor w reklamacji bo kupiłem zepsuty z rozwaloną matrycą czego nie widzialem na sklepie i czekam na reklamacje

 

1440x900 to jego maksymalna rozdzialka ale jak widzisz mam takie problemy bez FHD, boje sie co bedzie na nowym monitorze gra nie ruszy?

 

czekajcie chwilke bo robie dla levena ten monitoring, tylko nie moge znalezc tak jak ty masz w menedzerze bo mam inny system u ciebie coś inaczej to wyglada

 

W sterowniku Nvidii wejdź w DSR i ustaw wszystkie dostępne rozdzielczości - zatwierdź.

 

9175565500_1497908317_thumb.jpg

 

Jednoekranowy - jeżeli korzystasz z jednego monitora:

 

9327543900_1497908363_thumb.jpg

 

Synchronizację ustaw na "szybka"

 

6606627700_1497908400_thumb.jpg

 

W grze wyłącz synchronizacje pionową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/fliMb

 

http://imgur.com/a/c1Nz9

 

to z detali ultra @leven

 

to wiele wyjaśnia.

 

Ile masz RAMu? Gdzie masz zlokalizowany plik wymiany pamięci wirtualnej, na partycji systemowej czy innej, jaka wielkość (automat)?

Jaki procesor i mobo?

Sterownik do karty graficznej zapewne najnowsze ze strony producenta? Używasz GF Experience?

 

 

16gb ram corsair vengance 3000 mhz

 

sterownik mam z nvidia experience, mobo tzn płyta główna? Gigabyte z270 gaming k3

 

procesor mam intel i5-7600k

 

http://imgur.com/a/0u9TZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiele wyjaśnia.

 

Sorry pomyliłem się powyżej - miało być:

 

jak mam ustawione niskie opcje graficzne, wtedy CPU imiera - 100% użycia.

 

Jak ustawie najwyższe opcje graficzne, CPU ma mniej obciążenia i gra działa o wiele płynniej, ale GPU pracuje na 99-100% (oprócz Velen i Oxenfurtu).

 

Dla tego chciałem zobaczyć monitoring z różnych ustawień graficznych.

 

Wiesła trzeci jest kapryśny, ale jak się to wszystko ładnie poustawia jest absolutnym pięknem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał kiedyś podobną akcję, od czasu do czasu komp zaliczał freez'a. Przełączył dyski na kontrolerze (tasiemek chyba nie wymieniał) i pomogło. Sprzęt powinien spokojnie sobie dać radę. Ew. wyłącz automaty w UEFI np. RAM (ale jak nie wiesz, to nie zmieniaj lepiej). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jakbyś nie zauważył w tamtych nikt nie odpisuje a pomoc czyli - gtx 1060 jest za słaby nie jest wystarczająca, bo jak widać nie jest. Dzięki temu że założyłem kolega leven i bulsky zwrócili uwage na to że coś jest nie tak bo karta ma za małe zużycie.

 

wysłałem wam troche wyżej 2 zdjęcia obecnie jak grałem wszystko na ultra bez hairworks

 

Na tym forum admini tak dbają że moje tematy lezą jeden za drugim a jak widze ze nic sie w tamtych nie rusza to zakładam kolejny nie moja wina ze forum dziala jak dziala i wiecej osob jest aktywnych w innych działach

 

poza tym co z ciebie za forumowicz skoro przegladasz ile tematow zalozylem zamiast mi sprobowac pomoc? lubisz ludzi ponizac w jakis sposob sprawia ci to przyjemnosc czy nabijasz posty?

 

znajomy miał kiedyś podobną akcję, od czasu do czasu komp zaliczał freez'a. Przełączył dyski na kontrolerze (tasiemek chyba nie wymieniał) i pomogło. Sprzęt powinien spokojnie sobie dać radę. Ew. wyłącz automaty w UEFI np. RAM (ale jak nie wiesz, to nie zmieniaj lepiej). 

 

 

Nie rozumiem, gdzie to przełączyć? jaki kontroler, bo ja tutaj nietegest xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej grafika ledwo na pół gwizdka leci.

 

Ustaw sterownik jak wyżej fotki wrzuciłem.

 

 

 

Chodzi o SATA dla dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej grafika ledwo na pół gwizdka leci.

 

Ustaw sterownik jak wyżej fotki wrzuciłem.

 

 

 

Chodzi o SATA dla dysków.

 

Chwilka juz sprawdzam panel nvidia cos tam grzebalem zmienialem na maxymalna wydajnosc no i też zmieniałem w panelu synchronizacje tzn, dałem na adaptacyjną ale w grze mi sie pojawiał taki pasek rozcietego ekranu to wylaczylem tam i wlaczylem w wiedzminie 3 i paska nie ma ale to tylko jeden plus

 

http://imgur.com/a/TcDgt u mnie tak było pozaznaczałem wszystko tutaj teraz zgodnie z twoimi wskazowkami zaraz gre wlacze i powiem czy jest jakas roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...