Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vatrasmac

I5-2500k wysokie napięcia i temp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ani to nie są wysokie napięcia, temperatury także oscylują w okolicach 70 stopni, kręć po prostu dalej bo 4.2GHz to jeszcze żadne OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to Ci pokażę wysokie :E

 

czym w ogóle obciążasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz na screenach, Prime95 + AVX co powoduje że te temperatury naprawdę są śmieszne i można śmiało jechać dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt fakt :E

 

to proponuję OCCT Linpack + AVX - taki zestaw u mnie powoduje przygaśnięcie lamp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele się nie zmieni, u mnie zawsze najlepiej grzał Prime95 i LinX, na OCCT miałem niższe temperatury i jeszcze za czasów i7 2600k mocno się zraziłem bo OCCT zawsze powodował u mnie bsoda powyżej 4.1 GHz mimo że wszystkie inne programy przechodziły, a komputer stabilnie na 4.7-4.8 GHz chodził długie lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi przy 85 st OCCT sam się wyłącza - i w sumie dobrze; ale takie tempki to miałem zanim BQ DR 3 zapakowałem, no i tylko w OCCT - w Prime i podczas grania nigdy 80 st nie przekroczyło (no ale mam też zakiśniętą, słabo wietrzoną budę...)

 

wbudowane 2500K fabryczne ograniczenie (throttling) masz przy 95 st; przy 105 st powinien się na amen wyłączyć (shutdown)

 

w sumie to od Twojej psychy zależy, są tacy co przy 70 st mają stres, są tacy co przy 90 st cisną wesoło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=House :D' date='20 Czerwiec 2017 - 13:43' timestamp='1497959039' post='14695435]

Do jakich temperatur mam przestać już kręcić ?

 

Wszystko poniżej 90 stopni jest cały czas bardzo bezpieczne, bierz też pod uwagę że w normalnym użytku w życiu nie dobijesz do takiej temperatury jak w programach ze sztucznym obciążeniem, myślę że spokojnie różnice będą sięgać 10 stopni porównując grę która nawet gniecie CPU i jego podsystem pamięci do programu który sztucznie obciąża procesor skomplikowanymi obliczeniami z wykorzystaniem instrukcji AVX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie do autora, masz chłodno w pokoju? bo ja obecnie mam około 4-5 st więcej niż zimą (pokój w lato dość dobrze u mnie się nagrzewa) więc i temperatury mam o te 4-5 st wyższe, aczkolwiek ok 70 st to i tak pikuś, u mnie podobnie wychodzi w testach, w grach 55-60 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety lato sie zbliża pokój jest na pietrze wiec ciepło, ale kręce dalej do 80 stopni sobie granice ustawie :)

 

 

dzieki pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to dość wysokie tempy jak na takie niskie napięcie i częstotliwość, nawet testując z avx w prime...

W budzie czysto? Wetyle się kręcą? Jaka pasta termoprzewodząca?

 

PS. offset Voltage ustaw na -0,05V lub +0,05V a napięcie zwiększaj turbo voltage - będziesz miał niższe temp w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wysokie, ledwie do 70 stopni dobija z AVX, wszystko jest w normie, fortis 1 to nie jest demon wydajności.

 

Co do offsetu to bez znaczenia, bo jak wyżej poleci to i tak będzie musiał przez LLC podbijać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budzie czysto tylko ze to stara konstrukcja jest Gigabyte Isolo 3134, jeszcze mam w boku budy okienko z dziurkami. Przez to moze nie byc recyrkulacji dobrej. Pasta oryginalna co dawali do fortisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz po latach to jakie nap uważacie za bezpieczne w tym procku? może i ja podniosę sobie swojego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. oficjalnej specyfikacji intela max. bezpieczne napięcie do pracy 24/7 to 1,52V.

Biorąc pod uwagę ewentualne przekłamania płyty głównej i/lub programów do monitoringu najlepiej trzymać się poniżej 1,50V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testował ktoś róznice miedzy 4,2 a 4,7 w wydajności? bo dla 5fps to gra nie warta swieczki by trzymać grzejnik w lecie który glosno halasuje ;)

 

 

A i jaka powinna być temp przy powiedzmy tym 4,7GHz? ja osobiście tez starałem się nie przekraczać 70 stopni. Dlatego 4,4 to max co miałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 95'C dla sandy bridge załącza się throttling. Był kiedyś test, chyba na pclabie nawet, gdzie większość procków powyżej 80'C zaczęła sypać błędami(albo coś tam nie hulało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...