Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

litoman

Po reinstalacji systemu spadek FPS w grach.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z reguły sam potrafię poradzić sobie z problemami natury informatycznej, jednak ten mnie przerósł. Otóż parę dni temu ze względu na zainstalowanie programu, który razem ze sobą przyniósł masę trojanów i malware byłem zmuszony do reinstalacji systemu i formatu dysku systemowego. Po reinstalacji na windows 10 home x64 pojawiły się problemy w grach. Głównie chodzi o League of Legends i World of Warcraft. W Lolu przed reinstalacją systemu miałem po 120 FPS, teraz nawet na zimnym laptopie jest to max 50 fps.

 

Zainstalowałem sterowniki od karty graficznej tak jak zawsze, czyli poprzez GeForce Experience, również zaktualizowałem sterowniki od płyty głównej Intel ze strony producenta. Co więcej, nie mam programów działających w tle, wykonałem sporo konfiguracji w systemie, które według różnych serwisów/filmików na Youtube mają przyśpieszyć jego działanie. W grze również zmniejszyłem wszystkie wymagania, pomimo, że GeForce Experience poleca przy moim sprzęcie grę na wysokich ustawieniach. System Windows także jest zaktualizowany.

 

Co do temperatury laptopa, to jest ciepły, lecz kilka dni temu grając cały dzień w Lola FPS spadały jedynie do 50-60 fps w teamfightach. Teraz nawet pisząc tutaj na forum litery nie pojawiają się płynnie.

 

Temperatury z programu CoreTemp:

 

Rdzenie w różnej temperaturze ale bardzo zbliżonej do siebie, skaczą od 60 do 69 stopni co chwilę.

 

Mój laptop:

 

Samsung RC530, Intel Core i7 2630QM 2.00 GHz, 4GB RAM, Grafika zintegrowana + NVIDIA GeForce GT 540M 2GB

 

Dodam, że mam też podkładkę chłodzącą.

 

Ps. Gra jest uruchamiana na tej grafice GeForce. Laptopa rozkręcałem i czyściłem sprężonym powietrzem ostatnio około 1,5 miesiąca temu. Pasta wymieniana dawno temu, lecz kilka dni temu jeszcze gra działała normalnie, więc nie wiem czy to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś procesy w menadżerze, czy coś nie ciągnie Ci procesora? Zainstaluj też MSI afterburner i zobacz jak wygląda generalnie obciążenie GPU. Nie robiłeś jakichś optymalizacji komputera po formacie typu konfiguracja msconfig? Może masz przywrócone ustawienia domyślne w tych grach? I np. włączoną synchronizację? Jeśli chodzi o lola, to w przeciągu ostatnich lat Riot pozmieniał grafikę się trochę i też wyciągam dużo mniej FPS niż kiedyś na laptopie MSI GE70 2OE, kiedyś ponad 200? teraz 140-80fps. Swoją drogą na pierwszy rzut oka nie powiedziałbym, że na twoim laptopie powinieneś mieć dużo fps w lolu. Sprawdzałeś gry na laptopie na baterii, czy podłączonym do sieci? Może niechcący używasz integry? Nie wiem jakie badziewie udało Ci się pobrać na komputer, ale może nie wyczyściłeś go do końca, albo go zreinfekowałeś np. pendrivem ;), jakiego masz antywirusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwertypp10

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Sprawdzałem w menadżerze, jedyne większe obciążenie to Firefox, jednak podczas gry nie mam nic więcej uruchomionego, co by mi zjadało procesor na więcej niż 2%. Robiłem optymalizacje poprzez msconfig, lecz z tego co pamiętam, to dotyczyło głównie rozruchu, oprócz tego robiłem jeszcze inne, jak zwiększenie pamięci wirtualnej systemu i kilka innych spraw, jak defragmentacja i optymalizacja dysku C, wszystko robiłem z filmiku na Youtube.

Jak najbardziej jestem świadom, że ten laptop to już w sumie zabytek, jednak wcześniej World of Warcraft działał w miarę płynnie, teraz w miastach przy większej ilości graczy niestety już nie działa to dobrze.

Laptop mam zawsze podłączony do sieci, teraz też jest oprócz tego wsadzona bateria, w ustawieniach zasilania mam wybraną wysoką wydajność.

W ustawieniach Nvidia ustawiłem wysoką wydajność jednak to nie pomogło.

 

Co do programu antywirusowego, to aktualnie nie mam żadnego. Zainstalowałem Panda tę w chmurze i COMODO firewall, lecz tak mi muliło komputer, że odinstalowałem oba te programy.

Program który zainstalowałem przed reinstalacją systemu, to KMSpicio.

 

Zainstalowałem ten program od temperatury, w League of Legends od startu gry FPS skacze od 45-60 , nie działa to płynnie. Przez 10 minut gry temperatura skacze, od 54 do 70 stopni. Ten wykres na dole raz się unosi raz upada.

 

Wcześniej po dłuższej grze w teamfightach fps spadały ale zawsze dało się grać. A teraz nawet przy normalnej farmie na linii co chwilę ścina lekko. Ustawienia mam wszystkie na minimum, opcje takie jak synchronizacja wyłączone, cienie itp także. Gra działa na tej grafice GeForce, mam przy zegarze ikonkę gdzie po uruchomieniu gry wyświetla się, że właśnie ta karta jest używana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ustawiłeś nie maksymalną ilość "procesorów" w rozruchu w msconfig?, pokaż zrzut z programu CPU-Z, może być że sobie "powycinałeś wątki i rdzenie" z procesora ;). Zainstaluj też jakiś porządny antywirus, ja polecam nortona (priv), ewentualnie jakiś tam kaspersky, czy nod32, ale poszukaj jakiś rankingów antywirusów, albo ogólnie w googlach co jest lepsze. I chodziło mi nie tylo o temperatury, ale o użycie procesora, jakie masz podczas grania powiedz, i jakie masz użycie grafiki w msiafterburner. Czy grasz na laptopie podłączonym do sieci? Na baterii mocno spada wydajność!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaawansowanych opcjach rozruchu ustawiłem przypadkowo liczbę procesorów na 8. Również w menadżerze urządzeń się pokazało 8 pozycji, a zawsze było ich 7. W tej ilości procesorów mam wybrać 7 czy 4 ? bo 7 wątków a 4 rdzenie, niezbyt się w tym rozeznaję.

Obok w pamięci ram mam ustawione 4095.

 

Odpaliłem oba programy i zrobiłem screena obu przy działającej grze, oto link: https://prnt.sc/flz4gk .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opcjach rozruchu nic się na sztywno nie ustawia! Ptaszki od wyboru ilości rdzeni i pamięci mają być odznaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten KMS pobrałeś z jakąś niespodzianką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem te opcje rozruchu na odznaczone i nic to nie zmieniło.

Przeskanowałem Nortonem i Malwarebytes i nic nie znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...