Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Helldude

Phenom x4 965 chłodzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jakie polecacie chłodzenie do tego procesora tak abym mógł spokojnie go podkręcić do 4.0.

Posiadam Obudowe i-box lynx 202k

Płyte Gigabyte MA770T-UD3P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze na tym phenomie udaje się osiągnąć 4.0ghz także to jest loteria jaka ci się trafiła sztuka, ja na Gigabyte 970 UD3 v1.2 z schłodzoną sekcją i chłodzeniu za 250zł nie ustabilizowałem go na 4.0 (używałem 7 lat 3.9ghz) teraz mam FX 8350 i leci spokojnie bez zmiany napiecia o 600mhz w górę. Na twojej płycie jest sekcja 8+2 czyli dobra do OC ale jest goła niczym nie chłodzona, tak się składa że moją poprzednią płytą była własnie ta co ty masz, ja naklejałem na nią radiatorki aby zepewnić chłodzenie. Pomyśl o tych radiatorach bo na 99% nie osiągniesz zadowalających cię wartości na procesorze bez schłodzenia sekcji, taki phenom x4 965 do 4Ghz jeśli ci się już uda zapewne będzie potrzebował napiecia w okolicy 1.45v lub wyżej przy takich wartosciach ta sekcja będzie się gotowała, jeżeli teraz masz boxowe chłodzenie to owiewa ono sekcję ale fera 3 tego robić nie będzie.

 

PS podkręć jeszcze mostek NB na 2400 - 2600 przy phenomie daje kopa wydajności.

W sygnaturze masz phenoma 945 a piszesz o 965 jeżeli posiadasz 945 i to jest literówka to na 945 na 100% nie osiągniesz tyle.

Jeśli będziesz miał jakieś problemy w OC na tej płycie i procku to daj znać na priv miałem tą płytę 4 lata a procesor 7 przetestowane od A do Z :D

 

PS tą obudowę iboxa lynx też posiadałem xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...