Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Razser

Czy warto pozbyć się teraz 1050Ti?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wpadam tu z pytaniem odnośnie sprzedania karty.

Jakiś miesiąc temu kupiłem nówkę GTX 1050Ti Strix za 650zł +/- i teraz pytanie.

Warto się go pozbyć przy obecnym kryzysie dotyczącym kart graficznych? Patrzę na allegro to są jakieś po 10k zł i schodzą ale to pewnie jakiś błąd.

Raczej skupiam się na tych po 800zł i więcej. W sumie kusi mnie zarobienie trochę na GPU bo prędzej czy później kart przybędzie a wtedy będzie można zainwestować w coś mocniejszego. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto ci da 800zl za 1050 ti?

 

Zerknij na allegro po ile niektórzy nówki kupują. Najzwyklejsze Asusy z jednym wentylem po 900 ponad. :E

Pytam bo pewnie i te karty zaraz się skończą w sklepach o ile już się nie skończyły. Ja w tym tak nie siedzę, jedynie co to zauważyłem ostatnio co się dzieje przez bitcoiny. xD

 

Edit:

Sorka, taki Asus jak mój poszedł za ponad 900 nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się karty i co ? będziesz leciał na Intel HD Graphics 530 przez miesiąc, dwa, może trzy a potem jak bańka kryptowalut pęknie kupisz coś mocniejszego ?

Jest sens jak by przesiadać się na coś znacznie mocniejszego czego kryzys kart jeszcze nie dotknął 1070 - 1080 już ceny rosną aby patrzeć jak 1080ti ceny skoczą.

Sam myślałem aby rx480 sprzedać ale jak wezmę te 1500 jaką mam alternatywę ... nic mocniejszego w tej cenie nie kupie, ewentualnie kupić rx 460 i trzymać kasę na wysyp tanich używek i wtedy zakup.

Kupując kartę liczyłem się z szybkim spadkiem jej wartości, miała mi zapewnić komfort w full hd i zapewnia, sprzedam jak będę się przesiadał z monitora 16:9 na 21:9 innego sensu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak autor to allegro przegląda, ale jest w uj sztuk zaczynających się od 660 zł (nowych) , więc cena normalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens jak by przesiadać się na coś znacznie mocniejszego czego kryzys kart jeszcze nie dotknął 1070 - 1080 już ceny rosną aby patrzeć jak 1080ti ceny skoczą.

 

No ale te karty już znacznie poszły w górę - GTX1070 były nowe po 1600-1700, a teraz poniżej 2300 za nową ciężko znaleźć, a używki lekko po 2100, lekko.

 

Jest sens jak by przesiadać się na coś znacznie mocniejszego czego kryzys kart jeszcze nie dotknął 1070 - 1080 już ceny rosną aby patrzeć jak 1080ti ceny skoczą.

 

No ale te karty już znacznie poszły w górę - GTX1070 były nowe po 1600-1700, a teraz poniżej 2300 za nową ciężko znaleźć, a używki lekko po 2100, lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe dostawy gtx1060 są za ponad 2000zl ;]

GTX1050-1050ti w okolicy 1500zl

 

To że jeszcze są za 600-700zl dostępne, nie znaczy że będzie tak cały czas. Za tydzień to będzie już tylko wspomnienie w tym tempie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zobaczę 1050ti za 1500 zeta na allegro to sam swojego sprzedam :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe dostawy gtx1060 są za ponad 2000zl ;]

GTX1050-1050ti w okolicy 1500zl

 

To że jeszcze są za 600-700zl dostępne, nie znaczy że będzie tak cały czas. Za tydzień to będzie już tylko wspomnienie w tym tempie :E

 

 

Trochę Cię poniosło.

GTX 1060 po premierze kosztowało średnio ok 1500 zł, GTX 1050ti ok 700 zł.

Jakie hiperwłaściwości musiałaby mieć ta karta żeby zdrożeć dwukrotnie? :lol2::hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe dostawy gtx1060 są za ponad 2000zl ;]

GTX1050-1050ti w okolicy 1500zl

 

To że jeszcze są za 600-700zl dostępne, nie znaczy że będzie tak cały czas. Za tydzień to będzie już tylko wspomnienie w tym tempie :E

Daj linka z tymi cenami bo to jest śmieszne co piszesz. To co 1070 będzie xa 3tys, 1080 za 4 tys, a Ti powyżej 5. Wiem że wakacje za pasem ale człowieku myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie wystarczy ze nie ma ich na rynku i dobrze kopią krypto walutę:D

 

Szczególnie w naszym kraju, gdzie bardziej opłaca się kopać niż pracowac na etacie :E

 

Wiem że wakacje za pasem ale człowieku myśl.

 

sam pomyśl:)

 

albo nie, ułatwię wam;]

 

https://www.komputronik.pl/productVariantGroup/3472/nvidia-geforce-gtx-1060.html

 

 

http://www.komputronik.pl/productVariantGroup/3459/nvidia-geforce-gtx-1070.html

 

bo pewnie nie nadążacie co się dzieje :E

 

aaa jeszcze 1080ti:D

http://www.komputronik.pl/category/12560/karty-graficzne-nvidia-geforce.html?filter=1&a%5B507%5D%5B%5D=92557#!#%23products-list

 

Zgadłęś, możę być powyżej 5k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do siedzenia bez GPU przywykłem bo dwa miesiące temu pozbywałem się RX 470 4GB (teraz to aż się płakać chce z wiadomej przyczyny) i miesiąc siedziałem sobie na integrze.

 

Ale do rzeczy, patrząc na to co sie dzieje. Zaraz pewnie pokończą sie dostawy 1050Ti skoro praktycznie to ostatnia karta dostępna od ręki w sklepach, która też nadaje się do pogrania. :P Więc myślę, dyskusja na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem oferty kilku sklepów, gdzie jeszcze niedawno kart było sporo (1050ti) i faktycznie już ostatki mają, moze coś być na rzeczy, ale wątpię, że by ceny jakoś drastycznie skoczyły 1050tek, może jakies 200-300 zł, ale nie do 1500 jak to Minciu napisał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale one w komputronie już są po 1500zl:D Teraz płaci się za dostępność a nie wydajność :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt o zdrowych zmyslach nie kupi 1050 za taka kase :D

 

lol :E

 

ja przynajmniej bym nie kupil nie wiem jak reszta :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też sprzedam swoją 1070 i kupię 1080ti , tylko najpierw monitor 2K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze naprawde warto sprzedac 1070 xD sam mam obecnie 1070 msi gaming X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpierw kupcie inną kartę docelową:) Następnie sprzedajcie aktualnie posiadaną. NIE ODWROTNIE ! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpierw kupcie inną kartę docelową:) Następnie sprzedajcie aktualnie posiadaną. NIE ODWROTNIE ! :E

teraz nie opłaca sie kupować żadnej karty docelowej :E ale jak ceny pójdą takiej 1050ti do tych 1400-1500 to sie nawet nie zastanawiam, wkładam stare 9600gt i 1050 idzie do żyda w trymiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na 1500 to bym nie liczył ale jak się chociaz do 1k zbliży to interes bo zarobiłbym na niej blisko 400zł. Tym lepiej, że są wakacje bo jest sporo innych zajęć także karta wcale nie jest aż taka potrzebna. :D

Ja osobiście w takim przypadku kupiłbym GTX750Ti bo tego modelu zdaje się nie dotyczyć ta cała akcja i przeczekałbym sobie do czasu gdy wszystko wróci do normalności. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co sie nakrecac, ceny 1050ti ani drgnely palit stormx 609 zl na morele, to ze jakis cep kupil cos na allegro heh jakie to ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...