Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

huckinCharlie

ONE MKII

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota :thumbup:. Siatki wyglądają jak z fabryki :D. W jaki sposób wykonałeś samą formę? Ręcznie drewno obrabiałeś czy wrzuciłeś na CNC? :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozwiązałem problem gwintów to już z górki.

Użyłeś denaturatu bądź innego alkoholu do gwintowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy nawet polecają smalec, ale

 

Robienie gwintów w alu to samobójstwo, nawet w 6mm. Tutaj na pomoc przychodzą nam stalowe kołki PEM. 6mm tulejka i mamy gwint 4.2mm Wystarczy prasa 3t i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidna konstrukcja,grube alu,rozmiar budki wyszedł zapewne jak w przypadku Temjin TJ07 (podaj proszę rozmiary budy)

Unibody po lakierowaniu lite,bez śrub dzięki wykorzystaniu kołków PEM :thumbup:

 

Mesh z asortymentu siatek stosowanych do tuningu aut ?

Dlaczego nie blacha hex z oczkiem 4mm z RMIG,airflow 80% (lewa strona fotki) ?

 

 

29595a2be9e0558d7fb40b09420a7cb8--plaster.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wymiarach zasiłki i chłodnicy (tam siedzi 420mm czy to złudzenie? ;) ) to buda chyba będzie krótsza od TJ07, ale za to wyższa? Na pewno będzie szersza, a to w porównaniu z TJ jest mega udogodnienie.

 

Buda prezentuje się świetnie, detal z logo pierwsza klasa no i naprawdę top "piwnicy" ryje beret :thumbup:

 

Nawet te tośki na plecach wyglądają rewelacyjnie w zestawieniu z surowym materiałem, choć pewnie to tylko do przymiarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :thumbup:

 

Siatkę znalazłem w garażu, więc spróbowałem i wydaje mi się, że lepiej będzie się prezentować taka z podłużnymi oczkami niż symetrycznym hexem.

 

Wymiary 230mm x 560mm x 530mm. Więc w porównaniu z tj07 o 35mm krótsza, wysokość ta sama i szersza o 10mm. Wymiary optymalne.

 

Brakuje jeszcze wycięcia na górze, gdzie będzie maskownica na magnesy i tam też wyląduje 420.

 

To wycięcie w midplate jest przygotowane pod panel ledowy z czarnego plexi. Zgaszony zlany z czarnym midplatem a zapalony biały.

 

Buda będzie miała z jednej jak i z drugiej strony tafle szkła, niezależne od maskownic dolnych. Więc będzie widać przez nią na prześwit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tafle szkła niezależne od maskownic dolnych...widok przez budę na prześwit...słusznie.

To wyjaśnia czemu mobotray jest tak masywny (dźwiga duży ciężar bez szyny górnej w konstrukcji).

 

Podświetlenie panelami COB LED pod midplate czy krawędziowe i folia Ray-Tile rozpraszająca światło ?

http://taniareklama.pl/pl/p/Folia-Rozpraszajaca-Swiatlo-Ray-Tile-Ekonomiczna-120cm/428

 

 

500_500_productGfx_ab87baa6ba9bb18c7ae8069a564aff10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie mogloby takie zostac

uwielbiam surowe alu

 

btw

+1 chetny do wymiarow

 

fajniebyloby zrobic proporcojnalną na SFX-L (itx/matx+ 1080ti itx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie to klasyczna kanapka z ledami po krawędziach + folia. Tylko będzie wycięta w żądnym fikuśnym kształcie i zlicowana z midplatem i przykryta dymioną plexą.

 

DVzPYZr.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki raczej zostają stare

;) raczej, ale możliwe też, że zmienię zdanie jak buda wróci z malowania 8:E

Sądziłem że będę miał problem z małą ilością miejsca ale nie jest źle. Dla zainteresowanych, będzie to mój pierwszy w życiu turbo loop :-P

 

 

y9LXSra.jpg?1

 

 

Bh97zcd.jpg?1

 

 

IqwFrgM.jpg?1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie.

Patent z gięciem siatki do zapamiętania na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem człowiekiem orkiestrą, a oplatanie kabli to ostania rzecz którą bym robił z uśmiechem na twarz, więc tutaj potrzebny był spec od tej roboty. Dzięki ekspresowej i fachowej roboty Marka nowe kabelki na wymiar są już u mnie i cieszą moje oko.

 

 

 

8BWYdyc.jpg?1

 

 

X2aGKRz.jpg?1

 

 

G9ntTWB.jpg?1

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie no armia zawodowa w żadnym razie nie wystarczy w razie wojny z Rosją. Nasze armia w razie wojny obronnej opiera się o rezerwę. Zawodowych nie starczyłoby do obsadzenia frontu, nie mówiąc o zabezpieczeniu kolejnych linii, stolicy, przepraw. Po to zintensyfikowano ćwiczenia obecnej rezerwy, w tym szybkie kilkugodzinne mobilizacje, by się przygotować do pierwszych tygodni wojny.   Nie, Rosja nie będzie pół roku szykować się pod granicami, bo wiedzielibyśmy że zaatakują. Nie popełnia drugi raz tego samego błędu. Nasz realny scenariusz obrony zakłada obronę tzw uporczywą we wschodniej Polsce, w oparciu o miejscowości i rzeki, tak by dać czas armii na dużą mobilizację rezerwy i sił zawodowych w zachodniej Polsce. Optymistycznie też czas na przyjazd sojuszników, z tych państw, które zdecydują się wysłać kontyngent wojsk lądowych. Mamy tez plany/scenariusze natychmiastowej obrony Państw Bałtyckich, w oparciu o mieszany kontyngent zawodowo - poborowy.   Nie ma też żadnej gwarancji że inne państwa NATO wyślą swoje wojska lądowe do walk na pierwszej linii, przynajmniej nie w większej ilości. Wszystko będzie zależało od decyzji i działań USA. Ale to już tu omawialiśmy, w tym zagrożenia związane z możliwym wyborem Trumpa. P.S. Obecnie dochodzą obawy o zachowanie Słowacji i Węgier. Znaczy wiemy że pomóc nam na pewno nie pomogą, a prawdopodobnie co najmniej umożliwią siłom rosyjskim swobodny przejazd i atak na nas. Teoretycznie jest możliwe, w razie wojny z Rosją, że pronatowscy wojskowi dokonają tam przewrotów i jednak wesprą NATO, ale to opcje na dziś; proruskie władze w ciągu kilku lat wymienią dowodzących na lojalnych wobec siebie. Opcje negatywna jest taka że natychmiast się poddadzą i ich wojska dołączą do rosyjskich w zamian za obietnice zdobyczy terytorialnych. Na Węgrzech to prawdopodobne, mają duże pretensje o utratę terytorium w pierwszej połowie XX wieku.  
    • Mi zajechała procesor 4 rdzeniowy, ale jeden z najlepszych czyli i7 6700k. Jednak zmieniłem wymagania dla procesora w ustawieniach i teraz jest super przy około 50 fps. Jak nie spada poniżej 45 fps to jest płynność bardzo komfortowa.
    • Bo nie wiem po cholere na sile szukac jedynej slusznej drogi, nie ma takiej. Wiadomo jak bedzie padaka optymalizacyjna to i tak wszyscy beda czekac, ale wystarczy zaczekac 1-2 dni i bedzie wszystko jasne. Ja osobiscie biorac gre w abo wiem ze ja skoncze w miesiac, i dla mnie jest to najbardziej oplacalna opcja. Gram w jedna gre na raz, nie lubie mixowac.  Wiadomo dla kogos kto gra powoli i potrzebuje wiecej czasu albo skacze z gry na gre to nie jest dobre rozwiazanie.
    • Ja ten quest z żebrakiem zrobiłem praktycznie przez przypadek, eksplorowałem miasto i usłyszałem jak jakiś npc coś mówił do siebie jak wychodził z domu, wbiłem tam i zabrałem jego strój NPC poza tymi w gospodach, poruszają się między lokacjami, śpią w domach, chodzą do karczm, spędzają czas na rynku itp, czasami ciężko dorwać kogoś kto jest potrzebny
    • Przecież nikt wam nie karze grac na premierę która i tak będzie skopana. Poczekajcie, nich gra wyjdzie, niech ja inni sprawdza, i wtedy podejmijcie decyzje. Nie kupujcie kota w roku, nie ważne ile was to kosztuje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...