Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

huckinCharlie

ONE MKII

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna robota :thumbup:. Siatki wyglądają jak z fabryki :D. W jaki sposób wykonałeś samą formę? Ręcznie drewno obrabiałeś czy wrzuciłeś na CNC? :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozwiązałem problem gwintów to już z górki.

Użyłeś denaturatu bądź innego alkoholu do gwintowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy nawet polecają smalec, ale

 

Robienie gwintów w alu to samobójstwo, nawet w 6mm. Tutaj na pomoc przychodzą nam stalowe kołki PEM. 6mm tulejka i mamy gwint 4.2mm Wystarczy prasa 3t i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidna konstrukcja,grube alu,rozmiar budki wyszedł zapewne jak w przypadku Temjin TJ07 (podaj proszę rozmiary budy)

Unibody po lakierowaniu lite,bez śrub dzięki wykorzystaniu kołków PEM :thumbup:

 

Mesh z asortymentu siatek stosowanych do tuningu aut ?

Dlaczego nie blacha hex z oczkiem 4mm z RMIG,airflow 80% (lewa strona fotki) ?

 

 

29595a2be9e0558d7fb40b09420a7cb8--plaster.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wymiarach zasiłki i chłodnicy (tam siedzi 420mm czy to złudzenie? ;) ) to buda chyba będzie krótsza od TJ07, ale za to wyższa? Na pewno będzie szersza, a to w porównaniu z TJ jest mega udogodnienie.

 

Buda prezentuje się świetnie, detal z logo pierwsza klasa no i naprawdę top "piwnicy" ryje beret :thumbup:

 

Nawet te tośki na plecach wyglądają rewelacyjnie w zestawieniu z surowym materiałem, choć pewnie to tylko do przymiarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :thumbup:

 

Siatkę znalazłem w garażu, więc spróbowałem i wydaje mi się, że lepiej będzie się prezentować taka z podłużnymi oczkami niż symetrycznym hexem.

 

Wymiary 230mm x 560mm x 530mm. Więc w porównaniu z tj07 o 35mm krótsza, wysokość ta sama i szersza o 10mm. Wymiary optymalne.

 

Brakuje jeszcze wycięcia na górze, gdzie będzie maskownica na magnesy i tam też wyląduje 420.

 

To wycięcie w midplate jest przygotowane pod panel ledowy z czarnego plexi. Zgaszony zlany z czarnym midplatem a zapalony biały.

 

Buda będzie miała z jednej jak i z drugiej strony tafle szkła, niezależne od maskownic dolnych. Więc będzie widać przez nią na prześwit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tafle szkła niezależne od maskownic dolnych...widok przez budę na prześwit...słusznie.

To wyjaśnia czemu mobotray jest tak masywny (dźwiga duży ciężar bez szyny górnej w konstrukcji).

 

Podświetlenie panelami COB LED pod midplate czy krawędziowe i folia Ray-Tile rozpraszająca światło ?

http://taniareklama.pl/pl/p/Folia-Rozpraszajaca-Swiatlo-Ray-Tile-Ekonomiczna-120cm/428

 

 

500_500_productGfx_ab87baa6ba9bb18c7ae8069a564aff10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie mogloby takie zostac

uwielbiam surowe alu

 

btw

+1 chetny do wymiarow

 

fajniebyloby zrobic proporcojnalną na SFX-L (itx/matx+ 1080ti itx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie to klasyczna kanapka z ledami po krawędziach + folia. Tylko będzie wycięta w żądnym fikuśnym kształcie i zlicowana z midplatem i przykryta dymioną plexą.

 

DVzPYZr.jpg?1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki raczej zostają stare

;) raczej, ale możliwe też, że zmienię zdanie jak buda wróci z malowania 8:E

Sądziłem że będę miał problem z małą ilością miejsca ale nie jest źle. Dla zainteresowanych, będzie to mój pierwszy w życiu turbo loop :-P

 

 

y9LXSra.jpg?1

 

 

Bh97zcd.jpg?1

 

 

IqwFrgM.jpg?1

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie.

Patent z gięciem siatki do zapamiętania na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem człowiekiem orkiestrą, a oplatanie kabli to ostania rzecz którą bym robił z uśmiechem na twarz, więc tutaj potrzebny był spec od tej roboty. Dzięki ekspresowej i fachowej roboty Marka nowe kabelki na wymiar są już u mnie i cieszą moje oko.

 

 

 

8BWYdyc.jpg?1

 

 

X2aGKRz.jpg?1

 

 

G9ntTWB.jpg?1

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...