Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tobislawow

Kompatybilność

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , zakupiłem płytę msi h 270 gaming m3 i pamięci god ram 2400mhz. Pamięci które dostałem w przesyłce to corsair 3000mhz.

I teraz moje pytanko skoro na płycie obsługiwana pamięć to 2400mhz jak doczytałem to pamięci nie będzie można ustawić na 3000mhz?

Będą w ogóle współpracować z płytą? Tak wiem, wystarczyłoby złożyć i sprawdzić, ale sam nie lubię kupować nowego rozpakowanego towaru wcześniej przez kogoś, tak więc trzymam się zasad :mad2:

Pomocy bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny pracować z prędkością 2400MHz tak jak H270 M3 i cpu obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli tragedii nie ma, bo nie lubię zwrotów. A czy dzięki temu że dużo wyższy MHZ na CL lepiej będzie schodzić(obniżenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli tragedii nie ma, bo nie lubię zwrotów. A czy dzięki temu że dużo wyższy MHZ na CL lepiej będzie schodzić(obniżenie)?

A kij z tym obniżeniem! Na fakturze cena wyższa o 100zł.

Towar do zwrotu, prezent dla bratanka komplikuje się... :kwasny:

 

Dzięki Gaduła.

 

I zamknąć proszę ten durny post mojego autorstwa, no chyba że płyną z niego morały...

A może jeszcze ktoś się wyżali... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą liczyłem iż rozwinie się temat w zmniejszaniu opóźnień na pamięciach, bo musi przynosić korzyści przeliczając wyjściowy mhz z nominalnym cl i ich wzajemnych ustawień...

Jest to realne i namacalne...?

Rynek kart graficznych, pokazał wielu ludziskom, jak mało wiemy co jest ważne w czystych suchych parametrach...

Tak więc modyfikacja jest możliwa na zmianę znaczną produktu, jak przypadku ze wspomnianymi pamięciami przez ze mnie...?

Czy też w każdym przypadku jest to czysta kosmetyka?

Czy zabawa w podkręcanie ma sens, ale chodzi mi o zmianę całkowitą charakterystyki jakiegoś produktu...(jak w nędznym temacie...)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że za towar już zapłaciłeś. Dostałeś lepszy sprzęt.

Taktowanie spadnie do 2400mhz, a CL będziesz mógł ręcznie zmniejszać. Więc zyskasz niższe opóźnienia niżby na zwykłych pamięciach.

 

Jak chcesz to możemy się zamienić, moje 2400 za Twoje 3000 :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągnę temat ostro i bezwstydnie..

CL na ile da SIĘ ZDJĄĆ z tej pamięci?

Strzelam 3000MHZ/CL 15 uzyskuje po modyfikacji 2400/CL12?

Odpiszcie cokolwiek bo na zboka wyglądam :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmując czym większe MHZ tym większe CL.

Jeżeli masz kostkę 3000mhz Cl15 to zjedziesz więcej niż z kostki 2400Cl15 ponieważ (przykładowo 2400cl15 robi maxymalnie 2800Cl15, a Twoja ma więcej gwarantowane - a jeszcze można ją podkręcić). Tak na swojej zjedziesz więcej, bo jest "bardziej selekcjonowana", ale ile? Nie wiem, nikt tego nie wie. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Sądzę, że 2400Cl12 jest możliwe.

 

Faktycznie trochę wyglądasz, także ten :Up_to_s::Up_to_s: :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logicznie rzecz ujmując czym większe MHZ tym większe CL.

Jeżeli masz kostkę 3000mhz Cl15 to zjedziesz więcej niż z kostki 2400Cl15 ponieważ (przykładowo 2400cl15 robi maxymalnie 2800Cl15, a Twoja ma więcej gwarantowane - a jeszcze można ją podkręcić). Tak na swojej zjedziesz więcej, bo jest "bardziej selekcjonowana", ale ile? Nie wiem, nikt tego nie wie. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Sądzę, że 2400Cl12 jest możliwe.

 

Faktycznie trochę wyglądasz, także ten :Up_to_s::Up_to_s: :Up_to_s:

I to jest konkret,dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...