Skocz do zawartości
nerfipro174

Kupno karty graficznej na niemieckim amazonie.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić GTX 1060 6GB na amazon.de, ale zastanawiam się cały czas jak to jest w przypadku gwarancji, normalnie do nich odsyłam i oni mi wysyłają inną, czy jest trochę pier**lenia się z tym? Może ktoś już stamtąd kupował i wie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chciałem kupić od normalnego sklepu amazon, a nie od osób trzecich, poza tym tylko tam są karty w normalnej cenie teraz xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są do zarezerwowania w normalnej cenie, przez co pewnie tysiące górników złożyło już tam zamówienia i będziesz czekać miesiące na realizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są do zarezerwowania w normalnej cenie, przez co pewnie tysiące górników złożyło już tam zamówienia i będziesz czekać miesiące na realizację.

A myślisz, że przez te miesiące unormuje się cena i dostępność 1060 w polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są do zarezerwowania w normalnej cenie, przez co pewnie tysiące górników złożyło już tam zamówienia i będziesz czekać miesiące na realizację.

Wątpię niby dla czego ludzie mieli by robić pre ordery na karty do kopania i tracić czas gdy te są dostępne od ręki w dobrej cenie w sklepach np. w Niemczech.

GTX 1060 6GB KFA2, GB, ASUS dual za 299Euro.

 

paczka będzie szła wiele kilometrów ryzyko uszkodzenia rośnie

Większość kart jest produkowanych w Azji i jakoś docierają przez pół świata do polskich hurtowni, sklepów i do klientów :E. Nawet jeśli wysyłka będzie z magazynu z Niemczech przecież to rzut beretem :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Bitcoin spadnie o połowę, to tak.

 

Jeśli nie, to gdzie tam. Będzie jeszcze gorzej, górnicy obecnie wykupują pozostałe na rynku karty, czyli 1080Ti oraz 1050Ti. brak już zasilaczy, kończą się tanie procki.

 

IMHO będzie jeszcze gorzej, niż jest przez co najmniej 2 miechy jeszcze.

 

Wątpię niby dla czego ludzie mieli by robić pre ordery na karty do kopania i tracić czas gdy te są dostępne od ręki w dobrej cenie w sklepach np. w Niemczech.

GTX 1060 6GB KFA2, GB, ASUS dual za 299Euro.

 

hmm... no nie wiem, na ebay.com te karty na licytacjach są droższe, niż na allegro nawet czasem. Coś musi tu być nie tak.

 

EDIT: mindfactory ma jeszcze pięć tych GTXów, ale oni mają zasadę że nie możesz kupić więcej niż 3? :P

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić GTX 1060 6GB na amazon.de, ale zastanawiam się cały czas jak to jest w przypadku gwarancji, normalnie do nich odsyłam i oni mi wysyłają inną, czy jest trochę pier**lenia się z tym? Może ktoś już stamtąd kupował i wie coś na ten temat?

Gwarancja jest lepsza niż u większości naszych polskich sklepów....

Zgłaszasz u nich oni dają ci etykiete pakujesz i wysyłasz spowrotem na ich koszt ,jak otrzymają paczkę wysyłają ci nową karte odrazu po otrzymaniu paczki.

Prosto i łatwo .

Ale tych kart nie otrzymasz do póki będzie popyt bo sam kiedyś zamawiałem DDR4 zaraz po podwyższcze cen oni mieli jeszcze tanio ale z szacowanym czasem dostawy i po 3 tygodniach może się przesunąć o następne 3 tygodnie i tak możesz czekać w nieskonczoność .

W moim przypadku po jakiś 6 czy 7 tygodniach zrezygnowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka będzie szła wiele kilometrów ryzyko uszkodzenia rośnie

 

lol2.gif Ludziom z Chin (Aliexpress) dochodzą nienaruszone o wiele delikatniejsze rzeczy.

Płacenie 2k za np. 1060 6 GB to zbrodnia, niech kolega nie daje zarobić naszym domorosłym biznesmenom i spokojnie atakuje niemiecki Amazon. Poradników w sieci jest dużo.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon nie ma ani jednej z tych kart na stanie. Zamówień ma pewnie tysiące, realizowanych chronologicznie, więc.. jaka jest szansa, że akurat przy następnej dostawie (w lipcu) starczy dla was kart? ;)

 

ja sam sobie zamówiłem 6x 580RX, tak z ciekawości, anuluję pewnie gdy dostanę info o oczekiwanym czasie realizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol2.gif Ludziom z Chin (Aliexpress) dochodzą nienaruszone o wiele delikatniejsze rzeczy.

Płacenie 2k za np. 1060 6 GB to zbrodnia, niech kolega nie daje zarobić naszym domorosłym biznesmenom i spokojnie atakuje niemiecki Amazon. Poradników w sieci jest dużo.

Tego nie chciało mi się już komentować...

Przecież te karty są transportowane z chin i tak bo nie są produkowane w warszawie pod mostem tylko w chinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon nie ma ani jednej z tych kart na stanie. Zamówień ma pewnie tysiące, realizowanych chronologicznie, więc.. jaka jest szansa, że akurat przy następnej dostawie (w lipcu) starczy dla was kart? ;)

 

ja sam sobie zamówiłem 6x 580RX, tak z ciekawości, anuluję pewnie gdy dostanę info o oczekiwanym czasie realizacji.

A płaci się z góry czy za pobraniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka będzie szła wiele kilometrów ryzyko uszkodzenia rośnie

:E

Wysyłka jest z magazynów Wrocław/Poznań do polskich klientów.

Edytowane przez ztn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płaci się z góry czy za pobraniem?

 

oni nie ściągną Ci kasy nim nie przygotują towaru, dlatego mogę sobie pozwolić na takie głupoty.

 

Płacisz kartą z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: mindfactory ma jeszcze pięć tych GTXów, ale oni mają zasadę że nie możesz kupić więcej niż 3? :P

 

No tak są limity trzeba brać po 3 sztuki w oddzielnych paczkach. To minus :lol2:

 

mind factory zawsze podaje że ma powyżej 5 chyba, że ma mniej to wtedy jest napisane 1 lub 2 ostatnie sztuki, a ile ich mają to nie wiadomo może być 10, może być i 100

Aktualnie w cenie 299Euro mają 5 modeli(gtx 1060 6GB) wszystkie w normalnej dostępności.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę szok, że jeszcze je mają, biorąc pod uwagę szał, jaki ogarnął allegro, OLX czy ebay.

 

Mój wewnętrzny janusz mruczy mi do ucha, by je zamówić ASAP... :E

 

ale do koparek 1050Ti za 600 to obecnie i tak lepszy deal.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paczka będzie szła wiele kilometrów ryzyko uszkodzenia rośnie

Zamwiałem 1060 zotaca przyszła w 3dni z uk, bez żadnego pudełka czy folii bo zapomniałem zaznaczyć i pudełko karty nawet nie draśnięte. Teraz jechać będzie 1050ti i też penie dojdzie w 3dni, oni dostarczają lepiej niż nasi o gwarancji nie wspominając.

 

Pieniądze ściągają z karty w momencie wysyłki, także można anulować zamówienie w każdej chwili i nie bawić się w zwroty jak z naszymi lokalnymi januszami i dostępnością na stronie a w magazynie pustki.

 

:E 

Wysyłka jest z magazynów Wrocław/Poznań do polskich klientów.

Tracking DHL mówi zupełnie co innego, do tego data dostarczenia też ma się inaczej do tego co jest na trackingu bo wg amazonu miałem mieć po weekendzie a kurier styrany i smutny dostarczył w piąteczek.

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amazon to kompletnie inny świat w porównaniu z polskimi sklepami (w szczególności takimi, jak ten z mojej sygnatury).

 

Nie ma nawet porównania, Amazon jest tysiąc, milion razy lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę szok, że jeszcze je mają, biorąc pod uwagę szał, jaki ogarnął allegro, OLX czy ebay.

 

Mój wewnętrzny janusz mruczy mi do ucha, by je zamówić ASAP... :E

 

ale do koparek 1050Ti za 600 to obecnie i tak lepszy deal.

 

Zobacz sobie jeszcze w innych niemieckich sklepach np. alternate, Vibu, compuland, drive city itd. tam też są te karty.

 

wcale nie najlepszy 3 x 1050 Ti ma wydajność ~jednego gtx 1070. Aby mieć moc jednej koparki z 6x 1070 musisz zbudować 3 koparki z 18ma gtx 1050ti. Bezsens.

 

A takie ładniutkie gtx 1070 są dalej dostępne za 419 Euro :E

1119243_1__68678-1.jpg

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdawało mi sie, że 1050Ti wyrobi 14-15 MH po OC, a GTX1060 to max 25 MH, może jakieś killerskie OC podciągnie go pod 30.

 

poza tym 419 Euro to 1800 pln prawie. Doliczyć do tego różnicę na VAT, opłatę za kartę, przewalutowanie na EUR (o ile bank masz taki, że na tym zarabia), transport... wyjdzie drożej, niż za trzy 1050Ti.

 

kolejny problem: potrzebujesz zasilacza na 1000W. Takie są drogie i wymiecione przez górników. Jak masz 6x1050ti, to obgonisz sprawę jednym zasilaczem 600W za 400zł.

 

i wreszcie, pci-e risery dla 1070GTX muszą być już konkretniejsze, 1050Ti obgoni byle g***o za 25 zł.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 12-14 w zależności od karty. Gtx 1070 ~29-33. Więc w tym wypadku może i lepiej to wychodzi, ale człowiek nie samym ETH żyje. Więc w przypadku ZEC taki 1050ti robi ~150sol/s, a gtx 1070 ~450-480sol/s. W tym temacie lepiej mieć bardziej uniwersalne karty.

 

PS zasilacze można łączyć.

 

Nie wiem po ile teraz są risery i jakie ja mam jeszcze takie z przed 5 lat czy nawet i starsze z dodatkowym zasilaniem z molex spokojnie dają radę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Doliczyć do tego różnicę na VAT,

Różnicę w vat przelicza tylko amazon, inne sklepy nie robią takich cyrków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wciąż wychodzi na ZEC tyle samo (cenowo 3x1050Ti = 1 x 1070GTX), a 1050Ti są od ręki. 1070 trzeba ściągać z DE, co wiąże się z licznymi problemami.

 

Różnicę w vat przelicza tylko amazon, inne sklepy nie robią takich cyrków.

 

 

tak, ale amazon nie kosi na "prowizji za kartę" za to...

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywał ktoś przewalutowanie wg. amazona i przewalutowanie kartami w jakimkolwiek banku jak to wychodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • MSI 321URX do kupienia w Łowiczu. Możliwe, że to zwrot @PiPoLiNiO teraz sprzedawany stacjonarnie jako ekspozycyjny https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-mpg-321urx-qd-oled-31-5-3840x2160px-240hz-0-03-ms-gtg  
    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...