Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornelix

Sony Xperia Z3

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

 

Jestem totalnie rozczarowany tym telefonem. Jestem drugim właścicielem, kupiłem go w sumie promocyjnie za 500zł.. Zasadniczo z działania samego telefonu jestem bardzo zadowolony, wszystko płynnie, szybko działa, nawet pod sportym obciążeniem, natomiast wykonanie to jest jakaś patologia. Niby wszystko ładnie wykonane, ekran z przodu, szybka z tyłu, metalowa obwódka, czuć elegancję, wszystko niby pierwasza klasa, właśnie,NIBY pierwsza klasa ... telefon bardzo mocno się nagrzewa. Prawdopodobnie od tego nagrzewania w prawym górnym rogu zaczął odklejąć się ekran. Dwie zaokrąglone wstawki na rogach łączące metalowe boki telefonu odpadły. Ekran z przodu jest podobno bardzo kruchy, nie wiem, choć ja sam raz już wymieniałęm. Szybka z tyłu telefonu pękła mi chyba od wkładania do kieszeni, bo szczerze, nie wiem co, gdzie, jak, i kiedy pękło. I to żebym ja jeszcze o telefon nie dbał, ale przeciwnie, dbam. Matce oddałem Samsunga Galaxy Ace2 po dwóch latach użytkowania, a ojcu po kolejnych 2 latach Lg G2 mini. Oba miały poprostu typowe ślady użytkownia, nieznacznie pewnie obite i lekko pościerane w pewnych miejsca, normalka czego się nie uniknie. Ale to co przeżywam z Z3, jakby nie było flagowcem od Sonego to jest jakaś kpina z klienta, a mam ten telefon jakoś 9 miesiecy + koleś też z jakieś 4-5 miesięcy go miał.

 

No i dziś to szczyt wszystkiego. Telefon poprostu się nie włącza. Tak po prostu. Zacząłem trochę zgłębiać temat o co tu chodzi i dowiedziałem się, że Xperia od Z1 dopada zjawisko, a nawet plaga o nazwie Sudden Death. Właczasz telefon a tu nic, podłączasz ładowarke, niby dioda się świeci ale nic się nie ładuje, i tak jakby ładowanie się resetowało, pokazuje się bateria ładowania po czym tel się wyłącza i znów bateria ładowania i znów czarny ekran.

 

Tragedia, jestem dość nerwowym klientem i gdybym go kupił po normalnej cenie i miał gwarancje to ładnie bym ich tam cisnął za ten bubel.

 

Ktoś się orientuje czy da rade to naprawić w komisie i jaki koszt byłby tego? Najbliżej w poniedziałek będę mógł się zorientować co i jak, a podejrzewam, że Sony pewnie ładne kokosy chciałby za naprawe tego. Oczywiście sam próbowałem przywrócenia ustawień fabrycznych, POWER + Volume+ ale nic to nei daje, jedynie 3x zawibruje i dalej jest tak jak to opisałem to powyżej. Chciałbym naprawić, odzyskać dane i jak najszybciej pogonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem, ze w sony nie ma takiego problemu jak LG :kwasny: Probowales wyjac karte sim badz karte microsd o ile taka masz wsadzona i wtedy wlaczyc komorke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem bez SIM i MicroSD,pod ładowarką jak i bez niej. Jedyne co się zmienia, to to, że pod ładowarką da jakieś oznaki życia tj. po wciśnięciu kombinacji POWER + Volume telefon 3x zawibruje, a bez ładowarki nie.

 

Po podłączeniu do kompa przez USB system wykrywa telefon, tzn. jest charakterystyczny dźwięk, że coś zostało podłączone, ale żaden dysk nie zostaje utworzony w moim komputerze.

 

Tyle dobrego, że kupiłem starter z Playa za 5zł i podmieniłem karte NaNo, to mogłem karte włożyć do Sony Ericsson Yari, który ku mojemu zdziwieniu naładował się do pełna po ok. 6-7 LATACH! nie używania :E

 

yari-1-496x248-961553f04367bbc31.jpg

 

i powiem, że znów używanie go jest przyjemnością, to chyba przez ten SLIDE czy jak to się nazywa i naprawdę świetnie leży w dłoni. No ale najważniejsze SMSy i kontakty, że były na karcie SIM.

 

Jak się Z3 uda naprawić z jakieś niewielkie pieniądze, to trzeb to zrobić, odzyskać dane i pogonić w cholere. Chyba wróce do Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naciskales juz to? http://sony-xperia.mobi/de/images/artikel/2014/sept/3/Sony-Xperia-Z3-reset.jpg

 

Obstawiam, ze taka naprawa (o ile w ogole mozliwa) bedzie jednak sporo kosztowac :kwasny:

 

Co do slidera to ja nadal bardzo bym sie ucieszyl, gdyby powstala jakas fajna nowa komorka z horyzontalna klawiatura qwerty, a ludzie sie ze mnie smieja :E

 

Co do podlaczenia komorki do komputera, masz Snapdragona 801 wiec warto by bylo w ostatecznosci tak powalczyc http://www.droidsavvy.com/unbrick-qualcomm-mobiles/ :)

 

Badz cos ala

 

https://www.easeus.com/android-data-recovery/retrieve-data-from-bricked-android.html

 

https://www.recovery-android.com/rescue-data-from-bricked-android.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pokłosie chińskich refurbów z drugiej ręki. Odklejony wyświetlacz w Sony? NO WAI!

 

Kupiłeś kolego podróbę, której masa na allegro. Tym gorzej, bo na dodatek kupiłeś używaną. Tak myślę po opisie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A naciskales juz to? http://sony-xperia.mobi/de/images/artikel/2014/sept/3/Sony-Xperia-Z3-reset.jpg

 

Obstawiam, ze taka naprawa (o ile w ogole mozliwa) bedzie jednak sporo kosztowac :kwasny:

 

Co do slidera to ja nadal bardzo bym sie ucieszyl, gdyby powstala jakas fajna nowa komorka z horyzontalna klawiatura qwerty, a ludzie sie ze mnie smieja :E

 

Co do podlaczenia komorki do komputera, masz Snapdragona 801 wiec warto by bylo w ostatecznosci tak powalczyc http://www.droidsavvy.com/unbrick-qualcomm-mobiles/ :)

 

Badz cos ala

 

https://www.easeus.com/android-data-recovery/retrieve-data-from-bricked-android.html

 

https://www.recovery-android.com/rescue-data-from-bricked-android.html

 

Tak, ten przycisk w środku także naciskałem, objawy na zasadzie Power+Volume, 3x wibra i nic sie nie dzieje.

 

Później poczytam załączone linki i powalcze z Soniakiem, nie bardzo się znam, ale zaszkodzić raczej nic mu już nic nie zaszkodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pokłosie chińskich refurbów z drugiej ręki. Odklejony wyświetlacz w Sony? NO WAI!

 

Kupiłeś kolego podróbę, której masa na allegro. Tym gorzej, bo na dodatek kupiłeś używaną. Tak myślę po opisie problemów.

 

 

Nie kolego, nie kupiłem podróby. Telefon był od szwagra, który to miał go z oferty T-Mobile. Z tym ekranem to faktycznie myślałem, że coś odwaliłem. Ale czytając różne posty na temat objawów z3, natknąłem sie także na opinie odklejającego wyświetlacza właśnie w prawym górnym rogu. No chyba, że "Sudden Death" to też "pokłosie chińskich refurbów z drugiej ręki"(choć do tego producent zdaje się przyznał) jak i naprawde mocne nagrzewanie się telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później poczytam załączone linki i powalcze z Soniakiem, nie bardzo się znam, ale zaszkodzić raczej nic mu już nic nie zaszkodzi :E

 

Chodzilo mi o to, ze nie wiem, czy przez podane na gorze sposoby mozna jakos odratowac swoje pliki na komorce czy "tylko" sprawic, zeby komorka odzyla ;) Podziel sie kiedys tym, czy cos dalo sie zrobic z problemem.

 

I jeszcze takie pytanie, karta microsd nadal dobrze dziala? Znaczy sie, sprawdzales na komputerze czy przynajmniej widac zawartosc karty? (Pytam przez wlasna ciekawosc :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I jeszcze takie pytanie, karta microsd nadal dobrze dziala? Znaczy sie, sprawdzales na komputerze czy przynajmniej widac zawartosc karty? (Pytam przez wlasna ciekawosc :E )

 

Tak, karta działa, system ją wykywa i są na niej moje pliki, muzyka, porobione zdjęcia.

 

---------------------------------------------

 

Zaniosłem telefon do naprawy i co wstępnie stwierdzili to zepsuta bateria/gniazdo ładowana. Zostawilem im na serwisie, jeżeli to faktycznie to, no to :E Choć może i tak być, już wspominałem, że telefon bardzo mocno się nagrzewa i zanim mi się wyłączył na dobre, to dobrych kilkanaście godzin bateria wskazywała równe 50% naładowania.

Ale typeczek powiedział, że bardzo często do nich trafiają Soniacze z serii "Z". Co ciekawe, baba za mną także stała z Z3 do naprawy :lol2:

 

Wstępny koszt 100-150zł. O ile w ogóle do mnie wróci w jednej części. Jak już wspominałem, tylna szybka ma mocną ryse i jednego kantu z obudowy brakuje i musiałem go zostawić na własną odpowiedzialność. Moze być tak, że go rozłozą ale juz nie dadzą rady złożyć :E Jutro musze tam wrócić, bo nie spytałem ile kosztuje samo sprawdzenie telefonu, w sensie gdyby nie byli w stanie go naprawić, albo gdyby naprawa przekraczała koszt 150zł i nie zdecydowałbym się na naprawe. Nie ma chyba sensu pchać się w naprawe tego telefonu.

 

Coś o podobnych/lepszych parametrach znajde w kwocie do +/- 1000zł no może 1500? Chodzi o płynność działania, bo akurat do tego to nie miałem zastrzeżen w Z3. Nie mam jakiś szczególnych wymagań. Zdjęć za wiele nie robie, ale zdarza się, to w sumie aparat troszke lepszy by się przydał. Muzyki nie słucham a filmów nie oglądam na telefonie. Fajnie gdyby miał szybkie ładowanie. Dość pojemną baterie, choć rozumiem, że przynajmniej jedno ładowanie dziennie to teraz mus. Dość jasny ekran, bo często używam na zewnątrz telefonu. Obudowa? W sumie jak miałem plastik jak w ACE2 czy LG g2 mini to nie było żadnych cyrków jak z Z3, że przypadkowo spadnie, a to zakładam każdemu się zdarzy, i odrazu coś odpadnie. No i ekran, w sumie 5,2" w Soniaczu idealny mi się wydaje. Większy to już by była patelnia dla mojej dłoni, a 4,7" jak w LG g2 mini to jednak troszke za mały. Generalnie telefonu używam głównie do przeglądania neta i czasem, choć nieszczególnie często pstrykne jakieś zdjęcie. Czasem jakaś giera, ale nic skomplikowanego, raczej jakiś dla relaksu dart czy manager internetowy TOP ELEVEN.

 

Myślałem wrócić znów na abonament, ale to raczej nieopłacalny interes, przynajmniej w moim wypadku.

 

Tak widze z polecanych Xiaomi Mi 5 64 GB albo Samsung Galaxy S6 32 GB, bo jakoś tak mnie ciągnie do Samsunga, ale troche drogi i bateria jakaś licha 2550 mAh

 

A może jakiegoś flągowca kupić w tej kwocie, ale sprzed 1-2 lat, czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi5 badz Mi5s, mozna tez smialo polecic Honor 8 ;) Galaxy S6 tez by bylo ok, ostatnio ktos nawet bronil baterii, ale bys musial juz wtedy poczytac dokladnie, bo bateria moze byc najwiekszym problemem komorki. Moze jednak uda sie naprawic tego Z3, jestem ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi5 podoba mi się. Na pewno na plus, że dużo frontu zajmuje ekran, bo trosze mnie wkurzało w Z3 własnie, że góra i dól jest sporo odcięta od ekranu. Tak widze jeszcze Lenovo P2 5100 mAh do 3000 w Mi5 jak i SuperAmoled w P2 do IPS w M5. No ale ładniej jak dla mnie prezentuje się Mi5 z wyglądu co też jest dość istotnym czynnikiem. S6 raczej odpada, bo tak teraz patrze to nie ma slotu na mSD ;/ Choć w sumie 23GB dostępnej pamieci może by mi wystarczyło.

 

Nawiązując do tego co napisał kolaga Cervandes "To jest pokłosie chińskich refurbów z drugiej ręki" to skąd najlepiej kupić telefon żeby nie nadziać się na takie dziadostwo? Macie jakieś zaufane źródła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę również BB priv na andku sam posiadam i jestem zachwycony.

Slide z qwerty wspaniały wyświetlacz, bezpieczeństwo i wspaniałe wykonanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Sudden Death w telefonach Sony to warto przygotować sobie kabel microusb, i obrobić go tak aby zostały dwa kabelki od napięcia - w praktyce czarny i czerwony. Ładować tak długo, aż wyświetlacz obudzi się do życia a następnie podłączyć standardowy, niemodyfikowany kabel usb. Metoda sprawdzona w praktyce do wybudzania uśpionych w głębokim śnie telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, gościu w serwisie szedł podobnym tropem tzn. ladowarka od Sony ma 0.85A, a podłączył 2A i zostawiłem ją tam na ok. 30min. Telefon nie ruszył. Ale może warto kupić jakąś 2A i podłączyć na dłuższy czas? To byłby koszt 20-30zl a nie 100-150 jak mi powiedzieli. Czy to Sudden Death to już taki pewny nie jestem, bo generalnie jak podłączam łądowarke to dioda się świeci i wyświetla bardzo niski poziom baterii, ale nic nie ładuje, może faktycznie to bateria padła, bo gniazdo raczej dobre skoro się dioda świeci. No chyba, że takie są objawy głęboko uśpionego Soniaka, że telefon nie odpadala i ładowanie nei chce ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem zrób eksperyment, znajdź zbędny kabel microusb i poddaj go modyfikacjom. Może mieć nawet 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi5 podoba mi się. Na pewno na plus, że dużo frontu zajmuje ekran, bo trosze mnie wkurzało w Z3 własnie, że góra i dól jest sporo odcięta od ekranu. Tak widze jeszcze Lenovo P2 5100 mAh do 3000 w Mi5 jak i SuperAmoled w P2 do IPS w M5. No ale ładniej jak dla mnie prezentuje się Mi5 z wyglądu co też jest dość istotnym czynnikiem. S6 raczej odpada, bo tak teraz patrze to nie ma slotu na mSD ;/ Choć w sumie 23GB dostępnej pamieci może by mi wystarczyło.

 

Lenovo P2 jest super jezeli nie robi sie wielu zdjec, w zupelnosci wystarczajacy i bateria bardzo dobrze trzyma, ale myslalem, ze 5,5 cala moze byc dla Ciebie za duzo ;) Ogolnie jest tak, ze Mi5 ma 2 razy wydajniejszy procesor. Oczywiscie na dzien dzisiejszy pewnie tego sie tak nie odczuje, ale za rok, dwa..

 

W skrocie: Mi5 szybszy, brak slotu microsd, brak band 20, mniejszy, lepszy aparat, slabsza bateria, usb type C, o 1/4 lzejszy, troche lepszy ekran + nowsza gorilla glas

P2: wolniejszy, slot microsd, ma band 20, wiekszy, gorszy aparat, duzo lepsza bateria, micro usb, o 1/4 ciezszy, troche gorszy ekran + starsza gorilla glas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 5,5 cala moze byc za duzy, ale bateria kusi. Musialbym gdzies przymiarke zrobic jak lezy w dloni. Co do ekranu, to IPS w Mi5 jest lepszy od SuperAmoled w P2?

 

A może masz jakiś innych swoich faworytów do max 1500zl? A nuż mi się spodoba :)

 

I ponawiam pytanie o źródło, skąd najlepiej kupić telefon żeby nie natrafić na podróbę. Czy poprostu unikać na Allegro takich lokalizacji jak Chiny czy Singapur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran Mi5 jest lepszy, raz, ze jest jasniejszy a dwa, ze komorka jest mniejsza wiec bardziej sie odczuwa ta sama rozdzielczosc ;)

 

Ciezko o jakiegos faworyta, tak naprawde jezeli chodzi o ekran to uzywanie na podworku bedzie podobnie odczuwalne, wszystko przez to, ze wszystkie komorki a dokladniej ekrany komorek maja blyszczaca matryce. To czy Amoled czy IPS, dla mnie na dzien dzisiejszy bez roznicy. Wczesniej mialem IPS, teraz Amoleda, jedno i drugie ma plusy i minusy ale takie, ktorych sie nie odczuwa na codzien (no, chyba, ze komus sie wypala piksele z czasem w amoledzie). Zreszta, temat jest dlugi i zaraz ktos sie przyczepi, ze "amoled lepszy, bo czarny kolor jest prawdziwy i wiekszy kontrast" itd., ale prawde mowiac w dzisiejszych czasach IPS jak i Amoled jest bardzo dobry ;)

 

Co do faworyta, ja bym Ci (jezeli Z3 jednak by sie nie odratowalo) proponowal Honor 8.

 

5,2 cala, fullhd, 4 gb ramu, pamiec od 32GB + slot kart microsd, usb type c, bardzo dobre wykonanie obudowy, dobry aparat, band 20 (co moze byc istotne), bateria tez na dobrym poziomie i ogolnie, z honorem 8 nie bedzie problemu w Polsce bo komorke sprzedaja "normalne" sklepy, a z takim mi5 moze byc roznie i najlepiej tak naprawde jest zamawiac na wlasna reke np. z aliexpres. P2 jest spoko, ale jezeli faktycznie by dobrze lezalo w dloni i gdyby bateria byla najwiekszym priorytetem.

 

Mi5 tez jest fajne, ale jest to po prostu wieksze ryzyko, dodatkowo komorka nie ma slotu na karty microsd i band 20 ale jest jeszcze szybsza od honora 8.

 

Tak wiec ja bym proponowal te 3 komorki ale inni tez moga sie wypowiedziec ;) Zawsze mozna isc na latwizne i wybrac Redmi Note 4 :E komorka tez wszystko ma, ale od Mi5 oraz Honora 8 ekran jednak troche gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Honor8 bardzo fajny.

 

Jednak tak czytam różne opinie i nie wiem czy nie wróce do plastiku, bo szczerze Z3 wygląda klasa, Honor8 nie wiem czy nie lepiej. Problem taki, że może nie przetrwać 2-3 upadków. Czytam o Honorze i podobno jest bardzo śliski, podobnie zresztą jak Z3, ale nic dziwnego, szyba z dwóch stron i metalowa obudowa. Coś o tym wiem. Jestem z tych, dla których profanacją jest upychanie telefonu do etui, coś jak jedzenie frytek widelcem albo krojenie pizzy nożem ;) Skoro prezentuje się tak wybornie to grzechem jest go chowac. Juz sam fakt mnie wkurza, że trzeba naklejać szybe ochronną na front aby zabezpieczyć ekran. Nie wiem, chyba żeby jakie etui przeroczyste, albo szybe ochronną z dwóch stron? Nie wiem. Natomiast wiem, że po niedługim czasie pewnie musiałbym wyrzucić pieniądze na wymiane szybki jeżeli go nie zabezpiecze, a to z tego względu, że telfon często wyciągam z kieszeni i używam częściej na zewnątrz niż w pomieszczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odradzam wszystkich propozycji, bo nie sa to komorki ktore nie wyleca z dloni bez gumowego (nawet przezroczystego) etui :E (jednak Mi5 by sie najbardziej nadawalo, bo plastik i najmniejsze) Mi tez sie nie podoba trend szkla/metalu, ale z etui ide na kompromis, bo wole miec cos lepszego i po prostu to zabezpieczyc niz cos takiego "meh, niech bedzie" :E

 

Pewien moj kolega ma Nexusa 5x i tez mowi, ze nie wyobraza sobie nakladania etui, ale mu nie zdarzylo sie jeszcze opuscic komorki :D Moj OnePlus One spadal w swoim zyciu hmm, z 7 razy i dzieki zwyklemu gumowemu etui oraz hartowanej szklanej folii od ponad 2 lat nic sie z komorka zlego nie dzialo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"(jednak Mi5 by sie najbardziej nadawalo, bo plastik i najmniejsze)" nie bardzo wiem o co chodzi, bo przeciez Mi5 ma szkło z przodu i z tyłu.

 

Z3 za wiele razy mi nie spadł, w dodatku nigdy na goły beton a na parkiet w pokoju czy jakąś tam wykładzine w pracy a wygląda jak po wojnie. To jest nic w porównaniu do G2 mini i Ace2, co lepsze, nigdy na nich nie miałem folii, o szkle czy etui nie wspominając, a wyglądały naprawde dobrze zanim oddałem w spadku rodzicom.

 

Co do szkło/metal jako obudowa mi się osobiście podoba, natomiast szkoda właśnie, że trzeba z takim sprzętem za 1000-2000zł obchodzić jak z jajkiem. Ten Honor8 wpadł mi w oko szczerze powiem, czarny/niebieski, ciekawe czy takie coś zdałoby egzamin jako ochrona http://allegro.pl/caly-ekran-tyl-3mk-arc-3d-matte-huawei-honor-8-i6653573715.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AOTA3NzE0NwAxNTg3ODcA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4c9799fe-4af9-453b-92ce-e69e64b4e585 . Szczerze to sobie nie wyobrażam aby nosić telefon w kaburze i tym podobnym.

 

A Ty czego używasz i do jakiego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze dzieki temu, ze mi5 jest czesciowo z plastiku to najmniej wazy i ciezej jest go opuscic ;)

 

To co podales jak najbardziej by sie nadawalo. Etui nie musi byc jakies bardzo grube ;) Tak naprawde nawet najzwyklejsze zabezpieczenia bardzo pomagaja. Ja uzywam zlotego ZTE Axona 7 ktorego tylna czesc sie masakrycznie slisga bez jakiejs obudowy, tak wiec mam zwykla, przezroczysta obudowe (jednak planuje ja wymienic na cos ciemnego). Folii na ekranie nie mam, bo Axon ma lekko zaokraglone boki ekranu aka 2.5D i zadna folia nie pasuje 1:1 wiec z kazda by gowniano wygladalo :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem, że napisze po naprawie co było powodem zgonu smartfona.

 

Otóż za zgon odpowiadała jednak bateria i doszło zwarcia. Z tego co mi mówił, to dosyć częsty problem Sony Z i to właśnie z tego powodu trafiają do nich na stół, choć akurat nie powiedział czy chodzi o ten kontretny model Z3. Za naprawę zapłaciłem 120zl i odrazu kupiłem kondoma za 25zl na tył.

 

Co teraz zrobie? Nie wiem, skoro działa to pewnie jeszcze go pokatuje troche, bo szkoda kasy wydawać jeżeli będzie płynnie działał a czarny silikon maskuje rozbite tylne szkło. Dla mnie najważniejszymi rzeczami jest płynność na kilku/kilkunastu kartach, bateria i wygląd jest też istotny. Odtwarzanie multimediów filmy/muzyka jak i aparat schodzą na dalszy plan.

 

Tak było do tego momentu. Teraz to i wygląd schodzi na dalszy plan. Im droższy telefon tym trzeba się obchodzić z nim jak z jajkiem, przynajmniej takie doświadczenie mam po smartfonie z wyższej półki, Z3, a co z tego, że świetnie się prezentuje skoro będzie skitrany w silikonie/kaburze?

 

Natomiast ludzie odradzają mi kupowanie telefonu w metalowej/aluminiowej obudowie, bo gubi czy gorzej łapie zasięg. Ja od jakiegoś czasu mieszkam poza miastem i ogólnie mam problemy z zasięgiem. Trzy kroki w prawo mogę mieć zasięg a dwa do przodu i już go nie bedzie. Jakość rozmów przez komórkę jest tragiczna, tnie i przerywa. Pamiętam matka miała chyba LG w aluminiowej obudowie i kompletnie nigdzie nie miała zasięgu, jednak to był zwykły telefon. Ale myślałem, że na tyle poszła technologia do przodu, że w najnowszych smartfonach ten problem jakoś rozwiązali. Ale jeżeli nie, to warto byłoby wiedzieć. Bo rozmowy jak rozmowy, z domu zawsze dzwonie z domowego, ale jakieś opłaty chociażby przez neto to już byłby istotny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...