Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

reflexboy

Dziwny komunikat PAE,forcepae na laptopie Toshiba Satelite.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Właśnie zamierzam zainstalować na swoim laptopie Lubuntu 16.04.02 LTS(z drugą poprawka).Po uruchomieniu z płyty DVD.Doszedłem do wyboru języka.Po tym pokazuje się komunikat:

 

Warning PAE disablet.Use parameter'forcepae'to enable at you risk!

This kernel requires the following features not present on the cpu:PAE.

Unable to boot-please use a kernel appropriate for your CPU

 

Na innym laptopie tego problemu nie ma np. HP compaq nx 6110.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli : Komunikat o błędzie oznacza, że ​​twój procesor nie obsługuje rozszerzeń PAE - czyli techniki, która umożliwia 32-bitowy procesor zajmujący więcej niż 4 GB przestrzeni adresowej pamięci.Cyt

Zainstaluj albo 32-bitowy lububuntu 12,04 32-bitowy lub Xubuntu 12,04; Oba używają domyślnie jądra innego niż PAE.

W tej toshibie siedzi Celeron M 1500MHz.Tak ogólnie wszystko jest tu nisko budzetowe.Siła głosu -analogowy potencjometr.

No to ogólnie jestem załamany bo mam 6 tych Toschib.Jeszcze nie ogądałem dokładnie jaki procesor("największy z Pentium a nie Celeron")można wstawić.

Kilka sugerowanych obejść:

Rozwiązanie 1: Zainstaluj Lubuntu lub Xubuntu, a następnie zainstaluj zwykły pulpit Ubuntu

 

Zainstaluj albo 32-bitowy lububuntu 12,04 32-bitowy lub Xubuntu 12,04; Oba używają domyślnie jądra innego niż PAE.

Po uruchomieniu komputera w nowym Lubuntu / Xubuntu możesz przełączyć się na domyślny pulpit Unity, instalując pakiet Ubuntu-desktop...

 

No to chyba tyle w temacie.Zawsze chwaliłem AMD i z nim`problemu nigdy nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego musi byc ten lubuntu czy ubuntu? jak to nie ma znaczenia jaki linuks to instaluj cos innego. nawet jakies starsze dystrybucje. nakladka graficzna proponuje MATE albo jakis GNOME 2.x i tyle. od biedy instaluj jakiegos starszego ubuntu czy lubuntu i po wszystkim update wszystkich palietow, z pominieciem tych co sie nie da zainstalowac. jak stary laptop to musisz pokombinowac troche ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...