Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slevciu

Po dołożeniu RAM komputer się restartuje.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

otóż mam problem tak jak napisałem w opisie. Okazało się, że posiadam w swojej szafce kość RAM Kingston HyperX 2GB 1600MHz DDR3 i stwierdziłem że fajnie by było jakby działała w moim komputerze. Sprawdziłem czy mam wolny slot w płycie głównej, czy moja płyta główna przyjmie taką kość itd. Myślałem że pójdzie gładko, ale gdy włożyłem drugą kość to komputer startował na 2sek i znowu się restartował. BIOS sprawdzałem, mam wszystko na auto, więc myślałem że dostosuje się do dwóch kości.

 

Obecna kość: Pamięć Kingston DDR3 4GB 1600MHz (KVR16N11S8/4)

Dodatkowa kość (z tą gdzie nie działa komputer): Kingston HyperX 2GB 1600MHz DDR3 (KHX1600C9AD3/2G)

 

Płyta główna: Asus H81M-P/C/SI, LGA 1150, H81, 2XDDR3, SATA III, DVI-D, micro ATX (H81M-P/C/SI)

 

 

Proszę o pomoc w wyjaśnieniu co może być przyczyną resetowania się komputera. Chciałbym by obie kości śmigały (jeśli jest w ogóle taka możliwość :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moduł 2GB działa po wymontowaniu modułu 4GB?

Upewnij się że slot w ogóle działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna potrzebuje napięcia 1.5V, a druga 1.65V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna potrzebuje napięcia 1.5V, a druga 1.65V.

 

czyli jeśli są różne napięcia to nie ma opcji żeby to poszło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65V i tak ustawia się tylko wtedy gdy włączysz XMP. Profile JEDEC mają max 1.5V i każdy moduł DDR3 ma na nich działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65V i tak ustawia się tylko wtedy gdy włączysz XMP. Profile JEDEC mają max 1.5V i każdy moduł DDR3 ma na nich działać.

w takim razie co robić? zamienić kości i sprawdzić czy działa ta 2gb zamiast 4gb?

 

Chciałem też dodać, że kość na pewno działa a drugi slot w płycie głównej nie był nigdy używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie-po 1 bym sprawdził tą 2 GB kość , niestety -ale "gryzienie się kości może się zdarzyć" ...

 

Może włączyłeś XMP , to je wyłącz i ustaw takty itd ręcznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, tylko tą 2gb załadować to kości pierwszej? Tam gdzie mam tą 4gb? Czy wrzucić do drugiego slota a pierwszy zostawić pusty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy moduł 2GB działa jako jedyny zamontowany w obu slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj na obu slotach, przecież to 2 minuty roboty. To pierwsze co powinieneś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem samą 2gb i chodzi normalnie, problem jest tylko przy dwóch kartach włożonych jednocześnie.

Czym jest to XMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, w biosie miałem zmienione traktowanie mimo iż wczoraj patrzyłem i miałem wszystko na auto. Dziękuję za pomoc i przepraszam za stracony czas. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...