Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mck4321

Podkręcanie 1080ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nieco "lamerski" problem/pytanie. Dzisiaj przyjechała 1080ti ftw3 i oczywiście pierwsze co to trzeba sprawdzić ile można z karty wycisnąć :).

 

Odpalam kartę na "stock" i zegary oscylują koło 1950Mhz myślę sobie super. Podkręcam pamięci i kończą się grubo za 12000 Mhz więc uśmiech rośnie. No i zaczynam podkręcać rdzeń...

 

Wszystko powyżej +50 Mhz wywala i tu moje pytanie: w Unigine Heaven Benchmark przerywa test - "program ma błąd i się zamyka" ale sterownik ekranu się nie wywala. W 3dmark fire strike przerywa test w sposób "Test run was cancelled by user" ale też sterownika nie wywala.

 

Pytanie czy to po prostu nieco gorsza kostka krzemu czy problem może być jeszcze w czymś innym ? Zasilacz Seasonic 650W (zasilanie idzie z jednej wiązki PCI-E), stery najnowsze ze strony evga. Co ciekawe w gpu-z w zakładce sensors "PerfCap reason" zawsze jest Vrel czyli małe napięcie (choć w evga precision x - podniesione na maxa i łapie 1,08-1,09V) W ogóle power limit nie jest osiągany jak to zwykle bywało na moich poprzednich kartach najwięcej co widziałem to 105%(a też ustawiony max czyli 127%).

 

Oczywiście jestem bardzo zadowolny z całokształtu ale chciałbym dobić do tych 2050Mhz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze stery pobierzesz ze strony NV KLIK smile.gif

Ile amper ma Twój zasilacz dla złączy PCIE ??  ok już mam wink.gif

Moja sztuka robi stabilnie 2114MHz w grach i już nic nie wycisnę kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow 2,1 Ghz na tym chipie bajka :)

Próbowałem podłączyć zasilanie z dwóch wiązek nic to nie zmienia, pobrałem stery ze strony nvidi jak narazie próbowałem 382.53 i 382.33 efekt taki sam czyli max około 2000Mhz i wokoło tego lata.

A z ciekawości jaki masz graphics score w 3dmarku fire strike ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie seria 10xx robi 2GHz-2.1GHz. Jak ktos ma mniej to znaczy, ze ogromny pech go spotkal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti kręci się trochę słabiej od 1080/1070 patrząc po testach - 2037/2050 to mniej więcej norma, 1080 chyba 2100 bliżej. Trzeba też pamiętać, że od 55-60 stopni już zbija takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti kręci się trochę słabiej od 1080/1070 patrząc po testach - 2037/2050 to mniej więcej norma, 1080 chyba 2100 bliżej. Trzeba też pamiętać, że od 55-60 stopni już zbija takty.

Dlatego można ciut podkręcić obroty, żeby nie zbijał taktowan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego można ciut podkręcić obroty, żeby nie zbijał taktowan

Na powietrzu zawsze ci zbije, chyba że grasz w szachy 3d:) A jak zrobisz mocne OC to nawet bez zwiększania obrotów karta będzie głośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywą wentylatorów mam własną i powyżej 60 stopni obroty są zwiększone dzięki temu trzyma w okolicach 1987-2000mhz ale tylko tyle, chyba pozostaje się pogodzić że to taka sztuka. Muszę jeszcze odkryć co powoduje spadki Fps w Wiedzminie 3, tak czy tak mam nadzieję że na tej karcie posiedzę naprawdę długo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie trochę odświeżyć temat, u siebie podkręciłem swoją 1080ti na rdzeniu o +60 i pamięć o +400, power limit dałem na maxa. odpaliłem benchmarka i mam coś takiego, msi afterburnem z rivatuner pokazują niższe taktowanie rdzenia a info z benchmarka wyższe tylko które jest prawidłowe? wyniki

 

no i druga sprawa czemu pokazuje tylko 6014mhz taktowania na pamięci gpu? przecież powinno być 12k mhz. ???

 

jest jeszcze trzecia sprawa, wg gpu-z karta pracuje na pcix4 chociaż podłączona jest na x16 (bez obciążenia jest 1.1 standard, a pod obciążeniem 3.0), czemu tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego można ciut podkręcić obroty, żeby nie zbijał taktowan

 

Nie ma sensu, lepiej tablicą poprawić, ogólnie 1080Ti nie ma sensu kręcić więcej jak 1900-1950 MHz gdyż pomiędzy 1950 a 2100 MHz różnica to często 2-3 FPS, karcie brakuje przepustowości, dopiero w 4K i to tylko w grach które nie żywią się przepustowością pamięci OC rdzenia daje nieco lepsze efekty, tutaj najlepiej zrobić UV w okolice 1900-1950 MHz i cieszyć się cichą chłodną kartą która pociągnie ultra 1440p.

 

@ Up

 

Heaven / Valley bajdurzą z taktowaniem, poprawny odczyt masz a GPU-Z, MSI AF, co do PCIE kliknij na znaczek zapytania odpal test i pokaż screen z PCIe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli ta mniejsza wartość, tak też zakładałem, ale dlaczego wszędzie jest napisane 6000mhz zamiast 12000?

 

screen z testu w gpuz

a3826619d854.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wersja PCIe może się zmieniać w trakcie pracy komputera.

Ilość linii jest określana raz podczas startu i się nie zmienia.

 

Zawsze było x4, czy dopiero po zabawie z którymś OC się pojawił ten problem?

 

Karta oczywiście w slocie najbliżej procesora?

 

Skoro to P5, to może jeszcze dochodzić riser...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dostałem riser razem z p5, ale nawet na nim karta się nie uruchomiła, teraz cały czas bezpośrednio w slocie siedzi, najwyżej procka czyli pci-e 2 bo pci 1 jest te krótkie, riser zamówiłem inny i dopiero będę podłączał (riser pci TT premium - widziałem testy i 99% wydajności względem bezpośrednio w slocie)

 

ok dzięki, czyli pamięć ok ;P myślałem że ona mi nie hula na 100% ;p

 

co do oc, to nie zwracałem na to wcześniej uwagi, ale wydaje mi się że raczej nie ma nic wspólnego bo bawiłem się tylko mnożnikiem procka, i wczoraj zrobiłem oc 1080ti /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 9x różnych 1080Ti i 7 z nich kończyło os na 2050/2063MHz, jedna 2088MHz i jedna 2100Mhz

 

i referenty krecą się lepiej niż niereferenty w moim doświadczeniu. Najwięcej miałem EVG SC2 ale asusowe FE też dawało ładnie rade(2088)

 

najlepiej pierwsza EVGA jaką kupiłem zaraz po premierze

 

RAMy w powyższych dawały rade od +400 do +510MHz

 

mam wrażenie ze co nowsze rewizje jakie wypuszczają gorzej się kręcą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...