Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

borowcy

Urządzenia do pochłaniania kurzu, elementów, brudu z powietrza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wielu lat mam bardzo duży problem, przez który i nie mogę korzystać z mojej podkładki (co przekłada się na brak możliwości grania w ulubione gry), i w ogóle przeszkadza to w życiu (silne alergie).

 

Otóż jest w moim pokoju, mimo częstego czyszczenia i bardzo dobrego porządku, taka ilość kurzu i w ogóle brudu, jakiej nie widziałem nigdzie indziej. Powodów jest bardzo wiele (a przynajmniej przypuszczam, że mogą się przyczyniać do problemu), może ma to jakieś znaczenie:

 

-Bardzo stare, nieremontowane, zniszczone mieszkanie z przytłaczającymi pokładami syfu między deskami i pod nimi (podłoga)

-Duża ilość zabrudzeń poza pokojem - kontrola ich jest poza moimi możliwościami, a drzwi są zepsute i się nie zamykają, więc dochodzi to do mnie

-Krusząca się farba albo tynk (nie znam się) w wielu miejscach

-Okno prawie stykające się z drzewami, z których dobiega dużo elementów (parter)

-Kilka zwierząt

 

Nic więcej sobie nie mogę teraz przypomnieć.

 

Kiedy coś czyszczę, bardzo szybko jakiekolwiek efekty przestają być widoczne, więc nie ma to większego sensu. Kiedy jeszcze korzystałem z podkładki, to, żeby nie była od brudu szorstka, musiałem ją myć po każdym dniu używania (nawet kiedy przykrywałem ją materiałem, jeśli z niej nie korzystałem). W powietrzu często wyraźnie widać sporo latającego kurzu, włosów, pyłów, jakichś innych rzeczy.

 

Czy jest coś niedrogiego, co mogłoby naprawić problem? Czytałem dobre opinie o Xiaomi Mi Air Purifier 2, ale jego cena w połączeniu z koniecznością kupowania nowych filtrów co jakiś czas jest kompletnie poza sferą moich możliwości finansowych.

Uratowałoby mnie coś za paręset złotych bez konieczności dokupywania czegokolwiek po upływie jakiegoś czasu? Jeśli tak, co polecacie?

 

Z góry dziękuję za pomoc. ;) Przepraszam za prawdopodobnie kiepską konstrukcję posta - nie wiedziałem, jak podejść do problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem 80% kurzu to twoja uszcząca, się skóra i włoski nie wiem jaki wpływ mają zwierzęta (Wąż zrzuca stórę raz w sezonie a my łuszczymy się cały czas.)nie zostaje nic innego jak jak zamiatać i odkurzać każdego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sam kurz, ale też włosy i tym podobne rzeczy latające sobie w powietrzu. Za dużo tego dla mnie i chciałbym to jakoś ograniczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ze mieszkania sa tak budowane, aby pewna cyrkulacja powietrza byla w domu.... moze zwyczajnie zamontowac filtry na wlotach do komina i takich tam (oczywiscie trzeba pamietac zeby nie zablokowac przeplywu powietrza)

 

szczerze watpie zeby istnialo urzadzenie ktore nie wymagaloby konserwacji

nawet jakby filtrem byla woda (jak w fajce wodnej) to i tak trzeba ją wymieniac

za duzo swinstwa w kurzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem - chodzi o to, żeby nie trzeba było kupować drogich filtrów tak jak w przypadku tego Xiaomi, chyba ponad 200zł co parę miesięcy.

 

Przepraszam, InvaderZim, ale mógłbyś doprecyzować, gdzie można te filtry zamontować? I ile one kosztują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ten Xiaomi Air Purifier 2 za 800 zł.

https://www.aze.com.pl/pl/p/Oczyszczacz-powietrza-Air-Purifier-2-Xiaomi/506

Myślę że go kupię, jak się pracuje to cena urządzenia i filtrów nie stanowi dużego problemu.

Mam dosyć tego zapachu w pokoju odczuwalnego gdy wracam z pracy a okna są zamknięte i związanego z tym kichania.

Mam nadzieję że filtr starczy na pół roku, ale w Twoim przypadku może to być krócej.

A Tobie radzę przede wszystkim naprawić i uszczelnić drzwi, a następnie dokładnie odkurzyć pokój (także za szafą i pod łóżkiem).

Jeżeli między deskami podłogi są szczeliny, to proponuję zastosować panele podłogowe laminowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.Jeśli w domu są zwierzęta i wchodzą do pokoju, to trzeba zrobić tak, żeby nie wchodziły. Inaczej wszelkie wysiłki na nic.Miałem kiedyś psa, więc wiem ile kłaków on gubił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie naprawić drzwi, bo to za duży rozmiar włożony do ramy (nie jestem pewien, czy coś innego jeszcze nie przeszkadza w zamknięciu) - jak z tych desek coś może dochodzić (tak, są szczeliny), to chyba mógłbym zamiast tego jakąś folią je zakleić, albo coś w tym stylu? Zamiast tych paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek zrobisz, poniesiesz koszty. Jeżeli w podłodze są szpary, to możesz je zakleić kitem silikonowym.

http://www.cyfronika.com.pl/kleje_silikonowe.htm

Proponuję użyć tego na dole strony.

A jak drzwi nie pasują do ramy, to trzeba je podciąć albo zamówić nowe.

Napiszę jak się spisuje oczyszczacz powietrza, jak paczka dojdzie.

P.S.

Oczywiście przestrzeń między szparami trzeba najpierw oczyścić, np. przy pomocy odkurzacza i szpikulca, o ile to możliwe to odtłuścić np. denaturatem, a dopiero potem aplikować ten kit!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reina, bardzo doceniam próbę pomocy, ale w głównym poście zawarłem informację o tym, że tańszy o (co najmniej) 200zł Xiaomi Mi Air Purifier jest poza zakresem moich możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nawilżanie powietrza, to moim zdaniem nie warto w to iść. Jedyne dobre nawilżacze to moim zdaniem nawilżacze parowe (niestety 150/300 W) i te gliniane naczynia, które się kiedyś wieszało na kaloryferze. Dlaczego? Woda w połączeniu z filtrem ewaporyzacyjnym (np. zrobionym z preszpanu albo jakichś wiórków) umożliwia rozwój grzybów, glonów i innych nieciekawych żyjątek, które cóż, śmierdzą i wytwarzają zarodniki. A jeśli chodzi o te ultradźwiękowe pingwiny, to one nie odparowują wody, tylko ją rozpylają. Wielka różnica, bo substancje mineralne rozpuszczone w wodzie takie jak np. wodorowęglan wapnia, magnezu etc. osadzają się na wszystkim jako biały osad.

 

Są też tańsze oczyszczacze powietrza, ale też potrzebują wymiennych filtrów.

http://www.dirtdevil.de/pureza150-air-purifier-ac150?___store=dirtdevil_de_english

Do kupienia w tym sklepie http://www.dirtdevil.de/sale za € 64.99 + koszty wysyłki

 

https://www.morele.net/agd/nawilzacze-i-wentylatory/nawilzacze-oczyszczacze-powietrza-127/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmontowałem ten oczyszczacz Xiaomi Air Purifier 2, jest całkiem spory (52 cm wysokości).Jak stoi na podłodze to wentylator na górze jest wyżej niż siedzisko krzesła.Jest prawie bezgłośny, w porównaniu z moim kompem, który też jest dość cichy.Ma u góry włącznik i zieloną diodę, która miga. Z boku jest przycisk Light brightness, który włącza i wyłącza diodę, ale nie wentylator.O apce napiszę, jak ją zainstaluję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apka dla Androida nazywa się Mi Home, nie działa na 4.4 KitKat, na pewno działa na Androidzie 6.0.Po jej zainstalowaniu należy ją uruchomić (wybrać USA żeby była po angielsku) i założyć konto Xiaomi na ich serwerze.Potem trzeba wybrać urządzenie z listy (która jest częściowo po chińsku, ale na szczęście napis Air Purifier 2 jest po angielsku), zresetować oczyszczacz, wciskając oba przyciski na 5 sek. aż rozlegną się trzy piknięcia,następnie wpisać na telefonie swoje hasło WiFi.Za pomocą telefonu można włączyć i wyłączyć urządzenie, zmienić tryb pracy (auto, nocny, ulubiony-domyślnie rozkręca wentylator na max), sprawdzić PM 2.5 Estimate (u mnie ok. 009), Filter remaining (99%), temperaturę (24,7 C) i wilgotność (54 %).Można też zdefiniować w jakich godzinach urządzenie ma działać w określonych dniach.Ustawiłem Mon to Fri, Running Time 15:20 - 07:00 żeby urządzenie się wyłączało gdy jestem w pracy.To ustawienie na szczęście nie wpływa na działanie w weekend.Urządzenie zawiera w sobie całą instrukcję obsługi, po wybraniu About this produkt lub Reset filter w Mi Home, instrukcja jest ściągana na telefon i wyświetlana w apce.Po wybraniu More Settings warto wybrać Rename i przemianować nazwę urządzenia z chińskich krzaczków na Air Purifier 2.Można też dodać skrót do urządzenia do ekranu Home telefonu.Jest więcej ciekawych opcji - sprawdzanie aktualizacji firmware i parametrów połączenia sieciowego WiFi (adres IP, adres MAC, siła sygnału), tak jak widzi je urządzenie.Podsumowując apka sprawia dobre wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś niewielka możliwość, że będę w stanie kupić ten Air Purifier 2 za 650zł, ale chciałbym troszkę więcej o nim wiedzieć, żeby przypadkiem nie zmarnować pieniędzy.

 

Czy ułożenie mebli, większych obiektów w pomieszczeniu ma duży wpływ na działanie? I sprawnie czyści powietrze?

 

W Internecie ciężko coś ciekawego znaleźć o tych oczyszczaczach Xiaomi - prawie tylko jakieś filmiki od producenta z łamaną angielszczyzną, ludzie chcący poradzić sobie ze smogiem w Polsce albo Hinduskie filmiki, recenzje i komentarze, na których boję się polegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem ten oczyszczacz powietrza mniej więcej na środku pokoju, między biurkiem od kompa a tapczanem, tak że jego wszystkie 4 boki są odkryte.Zaprogramowałem go żeby działał w godz. 00-12 czasu chińskiego GMT+8, co przekłada się na czas polski letni GMT+2 18-06.Niestety w obecnej wersji aplikacji nie da się zmienić strefy czasowej, opcja Locales wpływa tylko na język aplikacji. Jest to wada, ale niewielka bo wystarczy to raz ustawić.Czy dobrze oczyszcza? Kupiłem go żeby zapewnić sobie lepszy sen, żeby w nocy nos mi się nie zapychał i pod tym względem trochę pomógł.Obawiam się że filtr HEPA to za mało żeby sobie poradzić ze smogiem, jest też droższy filtr HEPA z filtrem karbonowym (ten zielony).Będę mógł się wypowiedzieć na ten temat zimą, kiedy właściciele domków jednorodzinnych włączą swoje piecyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak mówiłem, w podłodze między deskami są dosyć głębokie dziury wypełnione brudem. Czy założenie folii na całą jej powierzchnię byłoby dobrym rozwiązaniem, czy wiążą się z tym może jakieś konsekwencje, których nie mogę się domyślić?

 

Zapomniałem o tym kleju silikonowym.

 

Ale przyklejona folia do drzwi, żeby pod nimi nie było dziury, by coś dała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...