Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BSOD ASUS GL552VW

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem do 'naprawy' laptopa ASUS GL552VW ale niezbyt ogarniam co mu jest. Na początku po prostu zwisał na logo ASUS podczas POSTu, prawdopodobnie wysypany bootloader.

Potem udało mi się zrobić backup i wyczyścić cały HDD przekładająjąc go do innego laptopa, sprawdziłem też S.M.A.R.T (100%) i zresetowałem opcje bootowania ale za nic nie mogę postawić na nim Windowsa.

 

Wkładając DVD czy USB z legalnym Windows 10 UEFI i wybierając DVD-ROM/USB z listy jest tylko czarny ekran, tzn. podświetlenie i nic więcej.

Próbowałem też Legacy CSM (Secure Boot: Disabled) + Instalator na partycji MBR ale kilka sekund po odpaleniu widać logo Windowsa i po 5s. wyrzuca (zawsze taki sam) BSOD, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Zawsze ten sam, niezależnie czy instaluje z DVD czy USB.

 

SATA mode ustawione oczywiście na AHCI, przeskanowałem go też najnowszym memtestem86 - 0 błędów.

Memtest86+ 5.0.1 wypluł 64 błędy po 3 minutach ale według tego co znalazłem to wina samego programu który źle współpracuje z DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest żadnych gwarancji nie daje. Sprawdziłbym działanie lapka w innej konfiguracji RAM - jeżeli są dwa moduły, to na każdym z osobna, a jak tylko jeden, to władował jakiś inny.

 

Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia biosu i skonfigurować go na nowo.

 

Dysk może sprawiać problemy mimo czystego smartu - diagnozowałbym sprzęt na swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jeszcze może na pojedyńczej kostcę, nie chcę tam zbytnio grzebać bo laptop jest na gwarancji ale właścicielowi nie chciało się oddawać sprzętu na 2-3 miesiące do MM ;)

 

BIOS już zresetowałem do ustawień fabrycznych.

Zauważyłem też że podczas Memtestu dobijał do 85-90*C ale nawet mimo tego raczej nie powinien cały czas wysypywać instalatora w tym samym miejscu scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałbym dokładniej jak z gwarancją asusa, bo np. msi mimo plomb jak najbardziej dopuszcza grzebanie.

 

Ja jak nie mogę podmienić bebechów to nawet nie biorę sprzętu na warsztat, bo to wtedy rzadka kupa a nie diagnostyka jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować jakąś dystrybucje linuxa i sprawdź czy dzieje się tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie na szczęście nie było plomb inaczej też bym sie za to nie zabierał.

Wsadzilem do niego möj HDD (nota bene też HGST tylko 750GB zamiast 1TB)

Sytuacja podobna jak przy próbie startu instalatora = pokazuje sie logo Windy i po chwili BSOD PAGE FAULT.

Po resecie OS próbuje odpalić "Preparing automatic repair" i na tym zwisa.

 

Na 4GB RAMu to samo, w dodatku jedna kostka nie chce odpalić w slocie nr.1 czyli chyba mamy winowajce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś drugą kostkę?

 

To że Ci dana kostka nie odpala w slocie nr.1 ale działa w nr.2 wcale jeszcze nie oznacza że to usterka, wiele razy tak miałem, że albo sprzęt nie odpalał albo ciągle się zawieszał, zamieniałem kostki i problem zniknął jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...