Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marti_btf

asrock h110m DVS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Posiadam płytę asrock h110m DVS r3.0 i nie mogę nigdzie doszukać sie opcji ustawienia dysku SATA w AHCI. Wczoraj jak sie bawiłem ustawieniami w biosie to wydawało mi sie że w advanced - storage configuration cos takiego widziałem. Zresetowałem plyte do ustawień fabrycznych (load UEFI defaults) ale nadal nie widze mozliwosci zmiany dysku na AHCI. Może to jest zależne od innego ustawienia??

 

 

 

Dodatkowo w zakładce Seciurity jest coś takiego jak System mode state user - wczesniej było Setup. Jak to zmienić, od czego to zależy???

 

 

 

Niestety w instrukcji na oba tematy nie ma żadnych informacji.

 

 

 

Ps. Na co zwrócić jeszcze uwagę przy konfiguracji nowej plyty pod G4560?

 

Procka i ram mi wykrywa dobrze, coś jeszcze trzeba dokonfigurować???

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chipsecie H110 innego trybu pracy kontrolera dyskowego niż AHCI nie ma - IDE intel wywalił, a RAID jest dopiero w H170/Z170.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej - czyli moze pomylilem z tym co widziałem na YT. A co do System mode state - ktos cos wie???

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy konfiguracji nowej plyty pod G4560? Na domyslnych ustawieniach bedzie działać wszystko okej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden pytajnik naprawdę wystarczy.

 

To o co pytasz to ustawienia kluczy do działania secure boot. Póki instalujesz windowsy zgodne z secure boot nie ma potrzeby w tym grzebać.

na domyślnych wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kombinowałem z tym ponieważ chce zainstalować win 7 na uefi na gpt i mam z tym troche problemów, zmieniałem tylko secure boot na off i to sie zmieniło i cały czas jest user... Rozumiem że mam sie tym nie przejmować czy to jakoś może wpływać na wydajnosc i działanie komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win7 nie posiada pełnego wsparcia UEFI. Wymaga wyłączenia secure boot oraz włączenia CSM.

Dużo łatwiej go instalować w legacy.

 

Jedyny realny benefit z rozruchu w trybie UEFI to trochę krótszy start komputera aż do momentu gdy system zaczyna się ładować.

Nie ma praktycznej, użytkowej różnicy czy system działa starym trybie legacy, czy nowszym UEFI.

 

Z racji że uparłeś się na instalację win7 pamiętaj o konieczności integrowania sterowników by usb działało, oraz aktualizacjach które na prockach kaby wyłączają dalsze aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za wyjaśnienia. Moze faktycznie zostane przy legacy... :)

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.s czy moze wiecie jak to przywrócić do oryginalnego stanu czyli zeby był System mode state: Setup?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...