Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makatanka

Wymiana FX-8350 na FX-9590

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazję zamienić się z osobą, która kupiła FX-9590 lecz jego PG nie wspiera tego procka za mojego FX-8350. Patrząc na liste obsługiwanych CPU to moja płyta niby nie wpiera również, lecz jest film na yt jak ktos odpala tego procka na tej płycie. Także pytanie czy warto dopłacać 150zł i mieć już chyba prawdziwego 8-rdzeniowca? I czy moja płyta-sekcja zasilania, chłodzenie oraz zasilacz da radę? Specyfikacja mojego kompa taka jak w stopce:

 

Obudowa Zalman R1 (biała) + SilentiumPC Fortis 3 HE1425

 

MB: Gigabyte GA-990XA-UD3 AM3+

CPU: AMD FX-8350 Vishera 8x4.20GHz 16MB Cache 64-bit AM3+ BE!

GPU: MSI AMD Radeon R7 370 4GB GDDR5 256bit OC ZeroFrozr GAMING

RAM: 32GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX Blu (4x8GB)

SSD: 240GB PNY CS1311

HDD: 500GB, 320GB SATA 3,5" 7200rpm

Zasilacz: 500W Seasonic ss500HT

Napędy optyczne: DVD-ROM

OS: Windows 7 Ultimate PL 64-bit

 

+ LCD Dell 2709W PVA 27" 1980x1200p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy warto dopłacać 150zł i mieć już chyba prawdziwego 8-rdzeniowca?

Co? Te procesory nie różnią się budową, a tylko domyślnymi napięciami i taktowaniami. 9xxx to tylko trochę lepszy kawałek krzemu.

 

 

Jaka rewizja płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? Te procesory nie różnią się budową, a tylko domyślnymi napięciami i taktowaniami. 9xxx to tylko trochę lepszy kawałek krzemu.

 

 

Jaka rewizja płyty?

 

Bodajrze 1.1 ale musiałbym sie upewnic w domu na razie jestem w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rewizja 1.1 to nawet nie próbuj bo z tej płyty zostaną zgliszcza, r3 potrafiły padać.

 

Ogólnie wymiana dużo ci nie da o ile w ogóle jakieś efekty będą, lepiej byś zrobił sprzedając to i kupując coś nowszego z lepszą sprawnością energetyczną, jak masz sentyment do AMD to bierz Ryzena dostajesz sporego kopa względem FX ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże ryzyko, a zysk wydajnościowy minimalny. Niestety na nową platformę trzeba zbierać by odczuć różnicę. Najtańszy i5 lub nawet Ryzen 1400 zmasakruje każdego FX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacić 150zł za podkręcanie procesora...

Wszystko zostało powiedziane. Nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za darmo bym to by mozna bylo sie zastanawiac. Jak masz doplacac to nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak se go kupie

 

Śmiało, tylko nie zakładaj tematu jak popalisz sekcję zasilania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no żartowałem. Nie wezme go szkoda mi troche mojego prądu. Tylko dziwi mnie roznia w TDP jak mowicie ze to te same procki a pobór jest prawie 2x wiekszy przy 9590.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to ten sam proc po OC...

podkręć sobie tego 8350 na 4,7ghz, tylko bez wymiany płyty i jakiegoś AIO sie nie obejdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że ten proc pożera około 220W. Nie każda płyta jest na to gotowa. Miłego grillowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie procesora i wentylacja obudowy to jedno, a sekcja zasilania z niewyrabiającymi mosfetami na płycie, która musi uciągnąć takiego potworka to drugie.

Z tego powodu producenci płyt głównych umieszczają przeważnie do ilu Wat można włożyć procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te całe 220wat idzie przez 10cm2 na płycie. Nie licząc jeszcze mniejszej powierzchni mosfetow. Producenci topowej elektroniki nie dają, tanio i aby działało. Potem pcb sie topi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ci pisali ze nie. To sa te same ccpu tylko inny zegar. 4 moduły 8 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki Ci bardzo dobrze radzili. Ludzie takie komputery jak twoj sprzedaja jako "gammingowe" na alledrogo.

Wiec sprzedaj ten komputer kup cos taniego na G4560 i wrzuc pozniej do zestawu karte graficzna jak bedziesz mial wiecej pieniazkow.

 

Wymiana procesora pewnie zwrocilaby Ci sie nawet patrzac na koszta poboru pradu. (oczywiscie patrzac dlugodystansowo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jakim odpowiednikiem od intela będzie mój FX-8350? Właśnie gram w nową polską produkcję Get Even na ultra i płynnie wszystko smiga aż miło a mówicie że to taki słaby procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest terenowy odpowiednik bolidu F1? Zadajesz pytanie mniej więcej tego typu.

Dwie różne konstrukcje lepiej sprawdzające się w różnych zastosowaniach.

Przejrzyj testy procesorów to będziesz wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie gram w nową polską produkcję Get Even na ultra i płynnie wszystko smiga aż miło a mówicie że to taki słaby procek.

Ta gra ma mały nacisk na CPU, musiałbyś grać w gry gdzie procesor jest bardzo ważny, np Forza Horizon 3, Wiedźmin 3 (w mieście Novigrad) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie mi powiedzieć jakim odpowiednikiem od intela będzie mój FX-8350? Właśnie gram w nową polską produkcję Get Even na ultra i płynnie wszystko smiga aż miło a mówicie że to taki słaby procek.

W grach FX będzie 10-15% słabszy od i5 2500K, w bardzo stałych tytułach może być znacznie gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram we wszystkie gry na ultra i każda działa płynnie. no może jakieś niezalezne indyki czasem się przytną ale nie przejmuję się tym bo głównie wina leży po stronie słabej optymalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...