Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mihu64

kupno ramu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, piszę w sprawie dokupienia ramu. Pierwsze pytanie dotyczy tego czy zakup ma w ogóle sens. Obecnie posiadam 2 x 4 gb ram HyperX Savage 2133 Mhz i chcę dokupić jeszcze jedną kość 4 gb czy to ma sens czy lepiej wziąć kość 8 gb czy znów 2 x 4 gb. Sprawa jest tego typu, że chce dokupić ramy bo zamierzam zmienić system operacyjny na windowsa 10 i obawiam się, że te 8 gb może nie wyrobić. Jaki jest wasze zdanie na ten temat? co według was powinienem zrobić? Tu macie link do koszyka z moim komputerem plus mam jakis stary hdd w nim https://www.morele.net/inventory/info/oio1zk/

 

Ps. Komputer służy głównie do gry w cs go, h1, fifa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cs go nie potrzebuje 16GB RAMu, działa na FHD w konfiguracji z 4GB. Sprawdź resztę gier i oceń czy naprawdę potrzebujesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega laikiem w tematach sprzętowych, wiec uważasz, że 8 gb z windowsem 10 spokojnie wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Win 10 w lapku i 16GB RAM-u. System wykorzystuje mi zazwyczaj nie więcej niż 4GB RAM-u. Do tego gierka (dowolna ale najczęściej WoT) zwykle góra 4 GB RAM-u. Te moje 16GB to jest mocno na wyrost obecnie. Jak masz kase to weź 2x4GB. Jak nie to dodatkowe 4GB obecnie spokojnie wystarczy. Włącz managera w czasie użytkowania i sam będziesz wiedział czy rzeczywiście jest Ci potrzeba więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manager może trochę oszukiwać, ponieważ mając zapas RAMu system go wstępnie przydziela, czyli widzisz zużycie większe niż faktycznie. W końcu ram nieużywany, to ram stracony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...