Forum PCLab.pl: BROTHER DCP-1622WE - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

BROTHER DCP-1622WE

#1 Użytkownik jest niedostępny   Tonny5 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 23 Czerwiec 2017 - 13:09

Czy skaner w tym BROTHER DCP-1622WE jest wystarczająco dobry do skanowania fotografii? Na ile ma sens kupowanie skanerów z rozdzielczością dpi 2400 lub więcej? Czy Brother skanuje w 600 dpi czy 1200? Czemu obydwie wartości pojawiają się w specyfikacji? Najchętniej chciałbym móc skanować dobrze tak samo zdjęcia jak i dokumenty. Trudno mi powiedzieć jak bardzo dokładny skan zdjęć chciałbym mieć. Nie potrzebuję skanu dzięki któremu powiększę nawet źrenicę oka. Chciałbym zeskanować zdjęcie i móc je obejrzeć na pełnym ekranie w dobrej jakości. Nie potrzebuję czegoś ponad standardowe skanowanie, chyba. Ile więc dpi do tego potrzebuję by skaner miał?

Ten post był edytowany przez Tonny5 dnia: 23 Czerwiec 2017 - 13:14

#2 Użytkownik jest niedostępny   Tonny5 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 23 Czerwiec 2017 - 16:14

Tutaj http://skano.pl/skanowanie/odbitki/ pisze że zdjęcia skanuje się 600dpi.

Rozdzielczość jest jednym z najważniejszych parametrów decydujących o jakości zeskanowanego zdjęcia. Wszystkie fotografie skanowane są w rodzielczości 600 dpi. Pozwala to na wykonanie odbitki lub wydruk fotografii wielkości plakatu o wymiarach 50x70cm, a nawet większego.

Po co są więc wyższe rozdzielczości? Przepraszam jeśli zadaję głupie pytanie ale nie znalazłem strony na której rozwiane by zostały moje wątpliwości.

Ten post był edytowany przez Tonny5 dnia: 23 Czerwiec 2017 - 16:15

#3 Użytkownik jest niedostępny   Torad_eu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Lipiec 2017 - 14:11

Wydaje mi się, że tak 600dpi dla fotografii powinno wystarczyć, przynajmniej jak dla mnie, ale jeżeli szukasz czegoś jeszcze lepszego to polecam popatrzeć dokładnie na aukcje internetowe i ewentualnie dopytać o to sprzedawców. Wszystko zależy co skanujesz.

Strona 1 z 1