Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Larouxxx

Windows 10 sam się restartuje po logu okienka .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie mam bardzo nietypowy problem z moją dziesiątką. Mianowicie.. Komputer się resetuje gdy kabel sieciowy jest odpięty, dochodzi do okna logowania ( niekiedy nawet zdążę się zalogować i nacieszyć się parę sekund widokiem tapety :cool: ) po czym następuje reset komputera i tak w kółko. Problem zauważyłem już wcześniej chyba ze dwa razy ale to mi nie przeszkadzało bo praktycznie miałem podpięty internet i sobie pomyślałem że to może chwilowe lub system coś aktualizował i wymusił restart.

Aktualnie czerpie internet przez wi-fi na laptopie bo nie mam dostępu do sieciówki i chciał bym uruchamiać komputer bez internetu a nie mogę.

Ogólnie komputer hula dopiero wtedy gdy połączę laptop i komputer kabelkiem sieciowym. Wtedy mogę skonfigurować z laptopa połączenie internetowe, udostępniać pliki itp.

Ale to jest trochę uciążliwe. Przeskanowałem komputer wszystkimi możliwymi programami w poszukiwaniu wirusów, cleanerem rejestry naprawiłem i jeszcze szybkie włączanie wyłączyłem bo może w tym tkwił problem.

Oczywiście na sam koniec Test z wielką nadzieją że to pomogło odłączam kabelek i... reset... i tak w kółko aż nie podepnę kabla.

 

Ma ktoś jakieś pomysły bo ja już odpadam. :hmm:

 

System aktualizowany darmowo z legalnej 7. Jakoś 2 lata temu jak była udostępniana.

 

Proszę o jakiekolwiek porady wskazówki. Z góry dziękuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś z płytą nie tak ?

Próbowałeś wyłączenia sieciówki w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Zrobiłem tak jak napisałeś i działa ?. Komputer się nie resetuje ale za to pojawiły się inne problemy. Menu start nagle nie odpowiada.. ?. Po najechaniu na niego i kliknięciu nic sie nie dzieje. Pojawia się jedynie kółeczko przy kursorze w momencie gdy klikam i praktycznie to samo się dzieje jak klikam na wyszukiwarkę bądź zegar. Jedynie działają podpiete do paska programy.

Kolejny problem.. nagle nie mogę odtwarzać filmów, zdjec i muzyki, wyskakuje komunikat "Aplikacja nie została uruchomiona" i to chyba tyle z moich obserwacji. ? Jeszcze wczoraj przed wyłączeniem karty sieciowej wszystko działało poprawnie. Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by dla sprawdzenia winde na czysto postawić ,ewentualnie może coś ze sterownikami (spróbuj aktualizacji sterowników od płyty i sieciówki).

(win10 to czysty czy z uaktualnienia? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak wróce do domu to zacznę od aktualizacji sterowników. W ostateczności będe musiał się zdecydować na reinstallkę. Choć nie jest mi to na rękę, za dużo roboty z przesylaniem plikow ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz konto microsoftu, internetowe, nie lokalne, dlatego musi być połączenie; jeśli nic nie działa tzn system zgubił konto, jeśli masz w sieci może przy starcie jest synchronizowane, stąd te objawy, itp - przy normalnym koncie lokalnym, tzn na komputerze, powinno być ok po logowaniu - zmień konto na lokalne w konta użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Po zaktualizowaniu do 10 logowałem się właśnie do microsoftu tzn konto zsynchronizowałem ... Może to będzie to :hmm:

 

 

Edit:

 

Jednak zmiana konta na lokalne nic nie pomogła. Dalej występuje ten problem. Jak na razie pracuje na tym komputerze z wyłączoną kartą sieciową w biosie i staram się uaktualniać system/sterowniki.. Może w końcu ulegnie :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Otóż problem okazał się banalny. Trochę poszperałem w ustawieniach i znalazłem. Dla tych którzy by mieli podobny problem lub nie znają takiej funkcji..

W ustawieniach karty sieciowej jest opcja która zezwala urządzeniowi na ponowne wznawianie komputera w celu oszczędzania energi.. etc

 

 

 

fef3d34b922ac.jpg

 

 

 

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...