Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Spoxik

Router do internetu z multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Trochę wypadłem z obiegu, ale czy ten model routera https://www.x-kom.pl/p/341109-router-tp-link-archer-c59-1350mb-s-a-b-g-n-ac-dualband-usb.html#specification obsłuży internet o szybkości 120 Mb / s ?

 

Niby WAN ma 100 w specyfikacji, ale piszą że max wydajność to 1350 Mb/s (Wi-Fi). To jak to w końcu jest ? Ewentualnie coś innego do 200 zł ? Tylko nie XIAOMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Pewnie że nie, port WAN 100Mb/s będzie ograniczeniem do 90-95Mb/s. Z tym wifi to zabieg marketingowy stosowany przez wszystkich producentów bo to prędkość interfejsu radiowego często suma dwóch pasm 2,4GHz i 5GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zauważyłeś że WAN jak i reszta portów są 100Mbps. Więc łącze 120Mbps na tym routerze będzie przycięte. A te wartości o które pytasz dotyczą sekcji WiFi, ale są sumą prędkości dla standardu N i AC.

 

Najtańsza opcja routera to np Netis WF2780 https://m.ceneo.pl/32549315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś pamiętam :P

 

To możecie może coś polecić ? Nie potrzeba mi cudów, ale nie chce też szajsu typu 8 Level itp. Zakup w kraju oczywiście.

 

EDIT :

A coś z TP-Linka ? Mam ciągle ich routery i nie mam powodów do narzekań. Czasem coś zwiesi, ale do przeżycia.

 

Ten już powinien być ok, nie ?

https://www.x-kom.pl/p/339252-router-tp-link-tl-wr1043nd-v40-450mb-s-b-g-n-gigabit-usb.html

 

Chodzi o to aby przy WAN-ie był parametr 1000, zgadza się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Jeżeli nie potrzebujesz pasma 5GHz to WR1043ND będzie ok. Patrz jeszcze na Tendę z budżetowych rozwiązań,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

Ja bym brał Wr1043ND

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę znać Twoje zdanie na ten temat, czemu ten ? Nie doszukałem się w żadnej wersji tego modelu pasma 5 Ghz. Chodzi o silniejszy sygnał czy co ? Może Archer-y są bardziej awaryjne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Archer c2, czy tam c20 ma procek MediaTek MT7620A (580 MHz), natomiast wr1043nd v4 ma procek Qualcomm Atheros QCA9563 750 MHz i 2x większą pamięć flash (8 vs 16 MB).

Jeśli nie potrzebujesz wifi 5 GHz (bo np. nie masz żadnych urządzeń z tym radiem), to bierz 1043nd. Sam go mam i się sprawdza. Co do wydajności radia, to zależy od ilości innych sieci wifi. Jak mieszkasz w bloku, to zapomnij, że przepchasz 120 Mb/s na wifi 2,4 GHz. Jedyna droga, to ucieczka w 5 GHz.

 

@ jimasek

Co się stało ze stroną tplink-forum ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka sieci w okolicy, o słabszym sygnale. Dodatkowo skonfigurowałem swoją na innym kanale więc nic nie nachodzi. Tak więc chyba będzie dobry ten 1043nd, nie ? Mieszkam w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimasek

WR1043ND nie posiada pasma 5GHz ale skoro go nie potrzebujesz to ten model będzie odpowiedni dla ciebie. Bardzo dobry stosunek cena a możliwości. Można także skorzystać z alternatywnego oprogramowania, jest wsparcie, no i nie ma problemu z gwarancją jak by się coś stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, podłączyłem i klapa.

 

120 na kablu (za modemem) aż miło, a tutaj 60 z groszem po konfiguracji. Reset do domyślnych, to samo, ponowny konfig i dalej do 70 nawet nie dociera.

 

Sterowniki zaktualizowane (Intel AC3160 / W 8.1)

Sygnał bgn mixed

Ustawianie kanałów na sztywno nic nie daje, auto to samo

Zabezpieczenie WPA2-PSK

Transmit Power : High

Test na kilku przeglądarkach

Jestem 3 metry od routera

Test na dwóch komputerach

Na starym routerze max 80 udało mi się wyciągnąć

Mac adres klonowany

 

Jakieś pomysły co nie halo może być ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta sieciowa w kompie na jaką szybkość się zapina ? U mnie jest stabilne 300 Mbps z 10 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi z tym zapinaniem, pisz bardziej po polskiemu :)

 

Szybkość mam 150

 

Zrzut_2017_07_01_17h50m44s_001.jpg

 

Po LANie na nowy routerze 120 leci, właśnie sprawdziłem.

 

--

Zmiana planu zasilania czy wyłączenie szyfrowania też nic nie zmienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lanie to on kilka razy tyle pociągnie.

150 to połowa wymaganej wartości, czyli coś źle ustawiłeś na routerze (ma być szerokość 40 MHz) albo w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na routerze mam 40 ustawione na sztywno.

 

4Hz26xU.jpg

 

Zmiana tego parametru nie ma znaczenia, dalej to samo.

 

A inne parametry

 

f4LnFi1.jpg

Jti0t6N.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak znajdzie się ktoś kto może coś zdziałać w temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej winna jest karta sieciowa w laptopie bo Intel AC3160 d*** nie urywa. TO co mi się nie podoba to to że nie podałes nam skanu swojego pasma WiFi z programu inssider (wersja 3 jest darmowa). Możliwe że u Ciebie pasmo 2,4GHz jest zawalone a szczerze to żeby w paśmie 2,4GHz i trybie n uzyskać stabilne ~120Mb/s musisz mieć pustkę w eterze. Dlatego popełniłeś błąd bo mając kartę dual band i AC powinieneś był kupić taki router. Miałbyś pole manewru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt się nie znajdzie:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/network-and-i-o/wireless-networking/intel-wireless-products/intel-wireless-3100-series/intel-dual-band-wireless-ac-3160.html

https://forum.dobreprogramy.pl/t/jak-zwiekszyc-predkosc-karty-intel-ac3160/509415/13

https://www.intel.com/content/www/us/en/wireless-products/dual-band-wireless-ac-3160-bluetooth-brief.html

"The Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 802.11ac, dual band, 1x1,[...]"

 

5min googlowania, a w zasadzie czytania pdf od intela i już wiadomo że więcej jak 150Mbps w N nie osiągniesz (antena 1x1). W AC byłoby szybciej (433Mbps), ale też jest to podstawowa prędkość (WIiki: standardy 802.11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TO co mi się nie podoba to to że nie podałes nam skanu swojego pasma WiFi z programu inssider (wersja 3 jest darmowa). Możliwe że u Ciebie pasmo 2,4GHz jest zawalone a szczerze to żeby w paśmie 2,4GHz i trybie n uzyskać stabilne ~120Mb/s musisz mieć pustkę w eterze.

 

Pisałem wcześniej

Mam kilka sieci w okolicy, o słabszym sygnale. Dodatkowo skonfigurowałem swoją na innym kanale więc nic nie nachodzi.

 

@Qwinto, widziałem te tematy, lecz jak wspominałem na samym początku wypadłem lekko z obiegu.

 

Szkoda że przy wyborze routera nikt z pomagających nie pomyślał aby zapytać mnie o kartę jaką mam wbudowaną :/ Gdybym był na topie bym może o tym pomyślał, ale w sieciach od lat nie siedzę. Zakup finalnie chybiony, brak opcji zwrotu bo lokalnie w sklepie. Do bani wyszło, ale trzeba żyć dalej.

 

Tak czy siak, dziękuję wszystkim za pomoc :thumbup:

 

Pozdrawiam.

 

EDIT :

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja proponowałem Netisa z AC, zawsze coś.

Kupiłeś WR1043ND ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja proponowałem Netisa z AC, zawsze coś.

Kupiłeś WR1043ND ?

 

Ten WR1043 to dobry sprzęt ale trochę już z minionej epoki. Jimasek powinien już przestać go polecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z innej epoki? Jest już kolejna wersja v4. Jedyne co mu brakuje to AC. Reszta jest super. Sam mam 1043v3 z LEDE i śmiga jak złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z innej epoki? Jest już kolejna wersja v4. Jedyne co mu brakuje to AC. Reszta jest super. Sam mam 1043v3 z LEDE i śmiga jak złe.

 

No własnie brak AC czyni go sprzętem z innej epoki. Robi się trochę jak WRT54G pare lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiem tyle. Ten sprzęt to DNO.

3x był wymieniany już w ramach gwarancji, i za każdym razem to samo. Lagi jak diabli. Wklepie się adres, czeka, czeka, i ładuje dopiero. Gry on line ? Zapomnijcie. WR740 przy nim to demon prędkości. NIE POLECAM !

 

EDIT : Mam v4 jak by ktoś pytał co omijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...