Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kalotek

VPN - co to jest, jak używać, co wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad używaniem vpn ale nie wiem w praktyce czym to jest i jak się tego używa. Moja wiedza na temat VPN ogranicza się tylko do tego, że zmienia to moje IP i jestem „obcy” na portalu na który wchodzę i ISP nie widzi gdzie wchodzę (widzi jedynie, że używam VPN). Tyle wiem. Mam rację? I to co napisałem jestem mi potrzebne. Po co? Żeby zwiększyć prywatność (nie anonimowość), żeby odwiedzać strony/filmy zablokowane dla Polski, itp. Nic więcej. I to wszystko używane raczej sporadycznie (na życzenie, nie cały czas). Do tej pory używałem przeglądarki TOR. I to by wystarczało gdyby nie fakt, że trochę mi przymula, prędkość jest bardzo niska, a ping wysoki. Nie ma szansy obejrzeć filmu na yt w dobrej jakości, nawet w niskiej ciągle przymula. I czasem ciężko trafić IP z odpowiedniego kraju lub adres ip który nie jest zablokowany. I tak sobie czytam o VPN i myślę, że dobrą opcją byłoby w niego zainwestować. Tylko nie wiem co, jak i z czym. Chcę żeby działało to w miarę sprawnie (stabilnie) i było szybsze niż tor. Żeby nie było problemu z konfiguracją i włączeniem/wyłączeniem na życzenie. Nie wiem nawet jak się tego używa. To jest jakiś program oddzielny? Wtyczka do przeglądarki? Czy w komputerze w panelu sterowania się to jakoś ustawia (nowa sieć)? Nie wiem czym różnią się jakieś darmowe VPN których jest sporo w sieci, od tych płatnych. Ceny też są różne. Na allegro można trafić za kilka zł. A są i takie za grube pieniądze. W Operze jest darmowy VPN ale też nie działa stabilnie. Oczywiście mogę wybrać płatny, ale żeby nie był jakiś kosmicznie drogi bo potrzebny mi będzie sporadycznie. No i żeby był bezpieczny i nie przetransferował mi danych z logowań na jakieś chińskie serwery. Fajnie jakby miał duży wybór IP ze świata, w tym z Polski. No i stabilność…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest to oddzielny program, można też skonfigurować jako sieć na swoim komputerze ale łatwiej programem. Oczywiście darmowe są powolne bo siedzi na nich masa osób. Jak załatwisz porządnego vpna, oczywiście będziesz musiał zapłacic, nie powinno być problemu z oglądaniem filmów na yt nawet i w wysokiej jakości. Pozostaniesz też anonimowy tak jak wspominałeś i będziesz mógł wchodzić na strony które w naszym kraju są zablokowane bądź filmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Czyli nic skomplikowanego z użytkowaniem tego nie ma.

Zastanawiam się co wybrać. Czytałem sporo i ciekawie wygląda oferta NordVPN oraz PureVPN. Korzystał ktoś może z tych rozwiązań? PureVPN będzie tańszy, a z serwerami podobnie ma jak Nord.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VPNOnline raczej ma słabą ofertę, 250zł za rok, gdzie Nord albo Pure to koszt 70-80$ za dwa lata. Dodatkowo mało serwerów, bo tylko 61 z 29 państw. Nord ma ponad 1000 w 59 państwach, a Pure ponad 750 w 141 państwach.

Do tego pewnie to Polska firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Za darmo, to polecam dodatek do przeglądarek internetowych ZenMate Free (najszybszy jest niemiecki serwer VPN).

Z płatnych VPNonline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak postawię na coś płatnego. Lepsza stabilność, jakość, bezpieczeństwo, wsparcie, większe możliwości konfiguracji. A o VPNonline już wyżej napisałem co myślę.

Waham się między PureVPN, a NordVPN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzuć jeszcze okiem na tę wyszukiwarkę/porównywarkę VPN https://www.dobryvpn.pl/porownanie-vpn, może pomoże przy wyborze. Ja dotychczas testowałem NordVPN i ExpressVPN i ten drugi bardziej mi podszedł bo praktycznie nie czułem że korzystam z VPN (świetna prędkość, pingi w grach itp.), tyle że jest dość drogi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jednak postawię na coś płatnego. Lepsza stabilność, jakość, bezpieczeństwo, wsparcie, większe możliwości konfiguracji. A o VPNonline już wyżej napisałem co myślę.

Waham się między PureVPN, a NordVPN.

 

TOP 5: http://topvpn.pl/?gclid=CKOgqoX2tNICFUpfGQodW-YH-Q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam NordVpn nawet ujdzie. Poczytaj sobie o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i waham się nad samą czołówką. Nord droższy ale za to bardziej popularny (może być bardzie obciążony ale ma więcej serverów). Pure tańszy ale mniej serverów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdza się https://solidvpn.pl, mają dużo serwerów, wiec jest w czym wybierać. Serwery nie przeciążone, strony szybko się otwierają.

Wsparcie techniczne też szybko odpowiada, w przeciwieństwie do dużych dostawców gdzie na odpowiedz czeka się kilka godzin lub dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No sondaże dla konfy historycznie wahały się od 2% do 15% więc i tak znacznie lepiej niż lewica która 10% to miała w peaku i to też krótko.  No ja właśnie o tym, że co pojawi się nowa partia, która nie jest zbieranką starych komuchów to jest zaraz marginalizowana, szczuta itd. Wszystkie prawdziwe środowiska prawicowe nigdy nie mogły zaistnieć. Udało się im przetrwać dopiero jako konfederacja i to tylko wtedy kiedy głosili radyklane hasła. Inni nie mają przebicia. A jeśli się jakoś przebiją delikatniej to zaraz jest wchłaniane przez resztę, np. nowoczesna, kukiz. Zobaczymy co z Hołownią, ale jak mam obstawiać to w przypadku spadku do poparcia do ok 5% będą wchłonięci przez PO. Prawdopodobnie cały ten system jest zgnity, zaczynając od góry, kończąc na zwykłych szarych ludziach dla których jest tylko PIS i PO, stąd taka sytuacja.
    • Troche źle to napisałeś. Samoobrona i LPR jako partie istnieją do dzisiaj, tylko są w zasadzie planktonem. Dodatkowo Samoobrona jakoś się łączyła i dzieliła po drodze, nawet wystawiła kandydatów w jednym okręgu w samorządowych. A LPR zdaje sie poparła Hołownię. Choć nikogo to nie obchodziło, sam musiałem wygooglować PiS wchłonął elektorat Samoobrony i LPR, a nie same partie. Choć mam w rodzinie takiego wujka o dziwnych poglądach, co był kiedyś za Samoobroną (miał też okres fascynacji Łukaszenką btw) i nie wiem na kogo głosuje teraz i boje się nawet spytać, ale wiem, że na pewno nie na PiS, bo "Kaczyński kazał zamordować Leppera". Ale weź, tak samo można napisać, że metro w Warszawie chcieli budować jeszcze przed wojną. Tylko, że to ładnie wygląda w artykule historycznym, ale tamte przedwojenne plany nie mają nic wspólnego z metrem dzisiaj. Tak samo plany z lat 70 nie mają nic wspólnego z sytuacją obecną, zmieniło się prawie wszystko, od rynku lotniczego, trendy, technologie, po uwarunkowania geopolityczne.
    • Szanowni Państwo Proszę o rabat na link Dziękuje.  
    • Witajcie, No właśnie, jak to wyłączyć ? Próbowałem tych sposobów, które znalazłem w necie, ale to nie działa. On dalej się łączy i pobiera. Windows 10 Pro, 22H2, komp 19045.4170 Jak trzeba pogrzebać w rejestrach, to pogrzebię. Pozdrawiam,
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...