Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

premek1983

Jaki zasilacz do zestawu i mocnego oc

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Możecie doradzić dobry zasilacz do obecnego zestawu biorąc pod uwagę że za jakiś czas będę zmieniał platformę na i7 7700k lub i7 8000k. Obecna platforma to : msi z77a-g45 +i7 3770k oc 4.8-1.448v +gtx 1080 gamerock też robię oc. Obecny zasilacz mi padł był to spc deus m1 650w. Mam nadzieję że niczego nie uszkodził,działał ze 4 lata. Dlatego piszę z telefonu. Myślałem nad seasonic g series 650w lub jakimś corsairwm rm650 ale drogie są teraz te corsairy. Co byście polecali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie teraz już tylko gold bym chciał coś poza tymi które wymieniłem jest godne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, nie mam miernika w domu. W poniedziałek wezmę z pracy i sprawdze. A co myślisz że płyta? Komputer najpierw się włączał ale system się nie uruchamiał nawet do biosa się nie dało wejść. Tylko po resecie biosa sie uruchamiał. Brałem default setings i windows startował jednak po pierwszym resecie z defaultowymi ustawieniami płyty znowu to samo nawet logo startowe sie nie pokazywało a co dopiero windows. Teraz już w ogóle się nie uruchamia...jak by martwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyguglaj sobie "uruchamianie zasilacza bez płyty" i spróbuj - jak się uruchomi, to już będziesz coś wiedział... miernik przydałby się do sprawdzenia linii czuwania i sygnału pwr-ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zasilacz bez płyty nie odpali, możesz się rozglądać za nowym - corsair rm 550x spokojnie wystarczy i będzie cichy. Jeśli chcesz taniej to SPC supremo fm1 550W. 7700K + 1080 po mocnym OC nie przekroczą 400W więc nie ma się czego bać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem niby działa wentylator się kręci �� Okazało się że ta bateryjka na płycie musi być wsadzona wtedy uruchamia się jednak nie startuje nawet bios. O co może chodzić. Płyta padła procek? Zaczęło się od tego że oniżyłem napiecię na procku w biosie żeby sprawdzić czy procek na 4.8 dał by radę z niższym napieciem. Jednak system nie wstawał. Nawet bios się nie chciał właczyć wiec zrobiłem reste biosa. Po resecie raz się uruchomił normalnie windows lecz gdy go zrestartowałem oczywiscie wszystko to na default setings biosu znowu to samo tylko power się swieci i chodzą dyski, wentylatory jednak dioda dysku nie miga. Gtx-a wyjąłem na razie i to samo wiec to nie karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie po resecie biosa przez wyjecie bateryjki z płyty komputer uruchamia sie normalnie z windowsem tylko raz. Po restarcie juz nie działa, dioda dysku nie swieci na czerwono bios sie nie uruchamia o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rewizja G-Series to dobry wybór, jednak jak szukasz stabilnego zasilacza do OC to najlepszym warto sprawdzić Seasonic Prime Gold 650

Recka 650 z serii Titanium > http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=493

 

Odnośnie opisanych objawów to sprawdź jeszcze wymianę baterii podtrzymującej bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki. Zasilacz i tak muszę wymienić. Ale na chwilę obecną okazujebsię że problem chyba nie leży w zasilaczu bo komputer po resecie biosa i przywruceniu ustawień fabrycznych startuje raz i po restarcie już nie nawet do biosa nie da się wejść. Czy to może być wina bateryjki na płycie głownej. Mozę już zakończyła swój żywot? Czy to ma znaczenie?

 

Edit: problem w tym że jak dotknę bateryjkę jezykiem to czuć prąd wyraźnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup nową baterię, wymień i sprawdź - drogie to nie będzie... a Pana powyżej bierz z przymrużeniem oka, bo nieprzypadkowo klei linki do prolinewink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa bateryjka i dalej nie działa. Jak by bios padł czy coś. Ciągle sie uruchamia prawidłowo tylko po resecie biosa a po restarcie juz 2 raz sie nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz dyski, zostaw jedną kostkę ram i sprawdzaj (na wszystkich slotach pamięci)... jak dalej będzie ten sam problem, to przeflaszuj bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram już sprawdziłem to nie ram. Procek też wyjąłem i wsadziłem ponownie. Wychodzi na to że albo płyta padła albo coś z biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem każdą kostkę osobno do różnych slotów i komputer niebstartował.

Teraz o dziwo na stockowych ustawieniach wystartował prawidłowo 3 razy jednak jak tylko wszedłem do biosa i właczyłem oc genie mode znowu zwiecha i nie startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dyski poodpinane? jeśli tak, to zostaje flash biosu - jak nic nie pomoże, to powoli szukaj innej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dyskami tez sprawdzałem to nie dyski. Jak tylko dotkę biosa łapie zwiechę i nie uruchamia sie nic czarny ekran wentylatory buczą na maksa nawet dioda dysku nie miga

Prubuję flasha biosa zrobić. Żeby zrobić flasha biosa to usb musi być na fat32 czy na ntsf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff uratowany. To bios padł do jasnej ciasnej. Działa nawet jak wejdę w biosa i włącze oc genie mode to działa. Teraz spróbuję stareboc ponownie zrobić bo oc genie robi tylko 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiga wszystko :) Co za dziadostwo :) cały dzień stracony prawie. Ale dzięki wielkie za podpowiedzi i cierpliwość. Tu widać LINK

To co jaki ten zasilacz wziąć ? do takiego configu ? Boję się już troche tego Deusa m1 który ma już prawie 4 lata

W sumie ten Seasonic PRIME Gold 650W wygląda ciekawie biorąc pod uwagę gwarancję 12 lat i to że w przyszłości będę miał jeszcze mocniejszą kartę i będzie zmiana platformy na nowszą. Chyba na niego się zdecyduję trzeba tylko znaleźć najtańszą ofertę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak Proline ma na nie najlepszą ofertę - a sama zasiłka to mistrzostwo pod każdym względem, bez słabych punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 400 z haczykiem zaczynają się oferty na rm 550x - 10 lat gwarancji, cichy i nie odczujesz różnicy między seasonicem a nim. A mocy do konfiguracji z jednym gpu zawsze starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...