Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Talchim

Używane Sandy/Ivy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam i3 540 i chciałbym się przesiąść na coś mocniejszego, najtańsze używane haswelle i5 na allegro kosztują około 500zł, więc dla mnie jest to nieopłacalne, natomiast druga i trzecia generacja kosztuje o wiele mniej dlatego moje pytanie brzmi jaki procesor i płytę wybrać pod socket 1155? Mam GTX 750Ti, 4GB RAM DDR3 (kiedyś wsadziłem 8GB ale po jakimś czasie komp nie chciał normalnie odpalać i może z nowszą podstawką zadziała :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację- pod kątem relacji wydajność/cena używane Sandy Bridge wypadają znacznie lepiej niż Haswelle.

Najbardziej opłacalne procesory LGA1155 na obecną chwilę:

- i5-2400 za ~200-250zł

- i7-2600 za ~400-450zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy niż i5-2400, gorszy niż i7-2600.

W tej cenie może być.

W przypadku procesorów non-K (z zablokowanymi mnożnikami) nowy/używany nie ma wielkiego znaczenia.

Albo działa i wtedy go używasz, albo nie działa i wtedy go odsyłasz.

Procesory same z siebie psują się niezwykle rzadko.

Bez fizycznej ingerencji ciężko je ukatrupić nawet z premedytacją.

Chyba najprędzej da się to zrobić kiepskim zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zasilacz mam markowy Thermaltake więc się nie martwię. A jak to jest z chipsetami? Bo wiem że niektóre płyty główne pod 1155 nie obsługują Ivy Bridge, więc czym się kierować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty B75, H77, Z77 weszły razem z Ivy Bridge, więc na nich ten i5-3470 na 100% ruszy.

https://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155#Ivy_Bridge_chipsets

Płyty H61, H67, P67, Z68 muszą mieć zaktualizowany BIOS by obsłużyć procesory Ivy Bridge.

Co prawda dziś to już rzadkość by płyta nie posiadała takiego BIOS-u ale zawsze bezpieczniej dopytać o to przed zakupem niż potem biegać i szukać kogoś z procesorem Sandy Bridge w celu update'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemalże wszystkie mediony (MS-7xxx) nie obsługują IVY BRIDGE więc ich unikaj jak ognia - na twoim miejscu wziąłbym i7 2600 i jakąś płytę z minimum chipsetem p67, wtedy go ocniesz przez mnożnik turbo o 400 mhz i będziesz miał fajny , wydajny zestawik 8-wątkowy na kilka lat spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jaką płytę teraz? Nie lepiej kupić i5 750/760 bez zmiany płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/intel-core-i7-2600-3-40-ghz-i6872795981.html ostatnio zeszly chyba ze 3 szt w granicach 340pln i to juz jak za taki procek swietna cena chociaz 4 setki tez nie jest najgorzej.tak jak ci wyzej pisza takie i7 2600 4 rdzenie i 4 watki duzo bardziej oplacalne niz i5 a jeszcze jak sie da z 400hyrcow wykrecic wtedy robi sie naprawde fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde szkoda ze jak brałem w grudniu i5 2500k to te i7 były po 600, w sumie taki i7 + OC o 400Mhz teraz bardziej by mi sie przydał niż ten i5 z odblokowanym mnoznikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to acer fmp55, większym problemem jest dla mnie właśnie płyta główna, nie wiem na jaką się zdecydować :/ sensowne płyty zaczynają się 250zł wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już zrobiłeś zakupy, ale do 250 zł kupisz mobo na P67/Z68 jeżeli cierpliwie będziesz szukał oferty. Trudniej teraz dostać 2600 w przystępnej cenie, ale cierpliwość na pewno popłaci.

 

 

Korzystając z wątku chciałem zapytać, czy warto zmienić 3570@4GHz na 3770K + GTX 1080 w 2560 x 1080p ?

Jeśli tak, to ile warto dać za 3770K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...