Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

barthelemy

Tani serwer NAS czy HTPC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do użytku domowego taki sprzęt sprawdzi się jako serwer NAS czy raczej jako HTPC

---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do środka włożysz najwyżej jeden dysk, więc jako NAS się średnio nada.

W dodatku wątpię, żeby było tam złącze HDMI, co skreśla taki komputer jako HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HTPC? Ha, ha, ha! Janusze mają fantazję. :-D Przecież to zwykły biurowy desktop! W dodatku jakś szrot.

 

HTPC wygląda np. tak:

 

5000b3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogo i jako nas się nie nada.

 

 

Czyli tylko jako HTPC, potarguję trochę, bo przy składaniu samemu z wysyłkami być może taniej nie będzie, a i czasu nie mam na szukanie, pozostanie dokupić kartę graficzną HDMI low profil być może taką - GT 740? i może uda się coś złożyć do 500zł.

 

@vhp

 

Wygląd dla mnie nie ma znaczenia nie chce przepłacać za ładną obudowę,

a na półce ze sprzętem wcale źle to nie wygląda.

 

System3-9-12.jpg

 

 

A czy jest sens instalować jako system OS X 10.11 El Capitan do takiego media center czy raczej Windows 10?

 

---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś lekki Linux + Kodi. Pewnie są jakieś gotowe dystrybucje na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś lekki Linux + Kodi. Pewnie są jakieś gotowe dystrybucje na to.

 

Tylko czy jest Kodi 64Bit na Linuxa?, bo na OS X niby jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się bawić w HTPC to tylko Windows. Mówię z doświadczenia. Niestety DRM potrafi mocno uprzykrzyć życie i np. zapomnij o Netflix itp. jak masz na android/linux. Tzn działa ale tylko w SD i jest to typowa sytuacja dla płatnych serwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się bawić w HTPC to tylko Windows. Mówię z doświadczenia. Niestety DRM potrafi mocno uprzykrzyć życie i np. zapomnij o Netflix itp. jak masz na android/linux. Tzn działa ale tylko w SD i jest to typowa sytuacja dla płatnych serwisów.

 

Rozumiem, że jak Windows to tylko 32 bit, bo nie ma Kodi 64bit pod Windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze 32 bitowe programy działają na 64 bitowym systemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, ze 32 bitowe programy działają na 64 bitowym systemie?

 

Właśnie nie ogarniam za bardzo, bo często 32 bitowych wersji nie da się zainstalować na 64 bitowym systemie, ale skoro Kodi działa to świetna wiadomość.

 

Dzięki za podpowiedzi, bo akurat w tym temacie nie mam żadnej wiedzy nawet podstawowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ogarniam za bardzo, bo często 32 bitowych wersji nie da się zainstalować na 64 bitowym systemie, ale skoro Kodi działa to świetna wiadomość.

 

Dzięki za podpowiedzi, bo akurat w tym temacie nie mam żadnej wiedzy nawet podstawowej.

 

W sumie jak się znasz na OS X to tak chyba tak samo jest DRM itp. więc tak samo dobry jak Windows jest pod HTPC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak się znasz na OS X to tak chyba tak samo jest DRM itp. więc tak samo dobry jak Windows jest pod HTPC.

 

Oczywiście najlepiej wolałbym zostać przy Windows, ale szukam optymalnego rozwiązania. Trochę poczytałem na temat, ale to dla mnie czarna magia czym więcej szukam i czytam tym mniej wiem, więc trochę zanudzam dodatkowymi pytaniami.

 

Założenie jest zbudować tanie HTPC o mocy konsoli na bazie czterordzeniowego energooszczędnego procesora + kara graficzna GT 740, GTX 745, HD 7750, R7 255 low profil i jeszcze zmieścić się w budżecie 500zł.

 

Mam już licencję pod Windows 7/ update 10, dodatkowo muszę zainstalować KODI i jakiś optymalny pakiet dodatków - wtyczek (tu nie mam najmniejszego pojęcia), aby powstał uniwersalny media center pod SMART TV do wszystkiego TV (filmy i seriale) on line, sport, muzyka, radio, etc... i mniej wymagające gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej wolałbym zostać przy Windows, ale szukam optymalnego rozwiązania. Trochę poczytałem na temat, ale to dla mnie czarna magia czym więcej szukam i czytam tym mniej wiem, więc trochę zanudzam dodatkowymi pytaniami.

 

Założenie jest zbudować tanie HTPC o mocy konsoli na bazie czterordzeniowego energooszczędnego procesora + kara graficzna GT 740, GTX 745, HD 7750, R7 255 low profil i jeszcze zmieścić się w budżecie 500zł.

 

Mam już licencję pod Windows 7/ update 10, dodatkowo muszę zainstalować KODI i jakiś optymalny pakiet dodatków - wtyczek (tu nie mam najmniejszego pojęcia), aby powstał uniwersalny media center pod SMART TV do wszystkiego TV (filmy i seriale) on line, sport, muzyka, radio, etc... i mniej wymagające gry.

 

Moim zdaniem powinieneś złożyć coś na G4560 i jechac na integrze. Jak nie możesz zwiększyć budżetu to nawet najtańszy celeron kabylake ma moduł video który dekoduje dokładnie wszystko, w tym VP9 i to w 10bit 4K czego nie zrobi żadna z kart jakie wymieniłeś. Z tymże jak Ci zależy na 4K to będzie kłopot bo wyjście jest zasadniczo w hdmi 1.4 a musi być 2.0 aby szło 4k 60Hz (na hdmi 1.4 masz 4k ale 30Hz). Płyty z wyjściem hdmi 2.0 są, ale droższe sporo...

 

Edit: Przylukaj na allegro bo jest sporo używanych mini komputerków w cenie ~500pln.

 

Edit2: np. taka zabawka KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym się zastanowił nad jakimś używanym Dell'em SFF np. DELL 3020 SFF można mieć za 400zł, a jak chcesz pograć to poszukać jakiejś karty nisko profilowej, bądź wziąć większa obudowę niż SFF i też będzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ten Acer, ani Dell nie ogarną 4K nawet w 30Hz, o 60 nie wspominając.

4K to teraźniejszość i wg mnie nie ma sensu pakować nawet 500 zł w coś co za chwilę trzeba będzie modyfikować. W/w przypadki nie nadają się niestety do modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko jako HTPC, potarguję trochę, bo przy składaniu samemu z wysyłkami być może taniej nie będzie, a i czasu nie mam na szukanie, pozostanie dokupić kartę graficzną HDMI low profil być może taką - GT 740? i może uda się coś złożyć do 500zł.

GT440 powinna mieć hdmi, więc nie musisz jej zmieniać. Ewentualnie dajesz przejściówkę z dvi (najwygodniej po prostu kabel dvi->hdmi), tylko nie wiem jak obecne karty radzą sobie z przepchnięciem dźwięku przy takiej kombinacji (stare GT8800 dawało radę po podpięciu audio z płyty do karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ten Acer, ani Dell nie ogarną 4K nawet w 30Hz, o 60 nie wspominając.

4K to teraźniejszość i wg mnie nie ma sensu pakować nawet 500 zł w coś co za chwilę trzeba będzie modyfikować. W/w przypadki nie nadają się niestety do modyfikacji.

 

Dopóki intel nie zacznie wyposażać podstawowych procków w natywną obsługę hdmi 2.0 będzie problem z 4K i tanimi HTPC... Teraz to wszystko w jakimś rozkroku, niby quicksync już od skylake mają 4K60 ale co z tego jak trzeba mieć płytę z obsługą HDMI 2.0 za gruby pieniądz. Zazwyczaj są to płyty wyposażone w złącze thunderbolt. Podobno (nie jestem pewien) ma to związek z jakimiś licencjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej w tej cenie kupić jakiegoś gotowca? Jakiegoś FBOXa 4K, Xiaomi MI Box czy coś w tym rodzaju? A do NASa osobno jakikolwiek miniPC z dyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej w tej cenie kupić jakiegoś gotowca? Jakiegoś FBOXa 4K, Xiaomi MI Box czy coś w tym rodzaju? A do NASa osobno jakikolwiek miniPC z dyskiem?

 

Podstawowe pytanie, czy FBOX 4K czy Xiaomi MI Box ma obsługę HDCP 2.2 czy ogólnie DRM? Da rade na nich oglądać serwisy VOD w 4K? Sam sobie odpowiem, że nie. Jak juz pisałem z tego powodu do HTPC tylko Windows. Żadne Android boxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...