Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wuadator

gtx 970 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie mam problem z kartą gtx 970, lub monitorem benq xl2411z.

normalnie jestem podłączony DVI, zeby miec 144hz.

Dzisiaj zastała mnie przy komputerze dziwna sytuacja, a mianowicie po włączeniu ekran zeskalował się na około 1/4 wielkości z rozdzielczością 1024x768. Nie mogłem zwiększyc rozdzielczości, natomiast odswieżanie doszło do 120 hz, na 144 wywalał obraz.

po ponownym uruchomieniu komputera, po włączeniu windowsa, zaczęło rozłączać --> brak sygnału. I tak w kółko, obraz był do momentu ładowania się windowsa. Pomyślałem, że jakiś problem w środku tak więc, przełączyłem kartę na niższe złącze w płycie i dalej to samo, przeczyściłem kartę, podociskałem zasilanie etc, to samo. wyjąłem kości ramu, zresetowałem bios, wszystko, co mi przyszło do głowy i nic. Ciągle to samo.Pomyślałem, że koniec mojej karty, ale tonący brzytwy się chwyta więc jeszcze przełączyłem na HDMI i o dziwo, wszystko normalnie działa, nie ma żadnych problemów.

Tak więc po moim długim wywodzie pojawia się pytanie --> jak sprawdzić gdzie znajduję się winowajca? Kabel, wyjście z monitora na dvi, czy z karty graficznej?

 

pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux...i sprawdzasz czy to nie problem drajerów pod Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux...i sprawdzasz czy to nie problem drajerów pod Windowsa.

 

Przez 2 i pół roku wszystko działało dobrze, więc pomijając zakładając, że ze sterownikami nic się nie dzieje, można dojść do meritum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem kabel DVI na nowy. Nie pomogło, dalej jest rozdzielczość 1024x768 i pomniejszony obraz na środku ekranu, w ustawieniach NVIDIA. jak zmieniam na full HD, pojawia się mały pasek obrazu w górnej części ekranu :/

 

jakieś pomysły, pomijając linuxa?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obraz zaawan. -> Tryb wyswietlania -> pelny?

 

Tryb wyświetlania pełny nic nie zmienia. Jedynie mogę na monitorze ustawić, żeby się rozciągnął zamiast być 1:1 i wtedy mam pełny ekran, ale nie mogę zmienić rozdzielczości na wyższą mimo to :/ po prostu nie ma takiej opcji (nie licząc w panelu NVIDIA, gdzie mogę to zrobić ręcznie wpisując konkretną rozdzielczość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, przy włączaniu komputera, przed załadowaniem windowsa, też jest pomniejszony ekran do środka, więc może coś z biosem/płytą główną?

ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem w biosie zintegrowaną kartę graficzną. Na HDMI i VGA w porządku, natomiast DVI nie działa w ogóle.

pewnie wejście w monitorze, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko ,jeśli by kogoś interesowało na przyszłość.

Wyjście DVI było uszkodzone w monitorze, benq wymienił płytę główną i wszystko działa.

 

pzodrawiam

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...