Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Above

GTX 750 Ti Vs GT 1030

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rzadko potrzebuje pomoc ale tym razem może Wy mi lepiej doradzicie. Ostatnio w ogole nie gram ale czasami przychodzi ochota odpalić chociażby najnowsza fife i zagrać z kumplami. Nie mam dużych wymagań i mam raczej przestarzały sprzęt ( AMD A8 3850 @ 3,5Ghx + 8GB RAM) , dotychczas używałem wbudowanej karty w APU.  

 

Potrzebuje kupić coś w cenie ok 300zł co będzie energooszczędne (nie chce zmieniać zasilacza a mam słaby ) , ciche i w miarę umożliwiające grę w starsze tytuły . Wytypowałem w zasadzie 2 karty , wole generalnie nvidie :)

 

GTX 750 TI i GT 1030. Zapewne mało osób z tego forum sie orientuje ża mały pascal za 300zł nie jest w cale taką najgorszą kartą. Jak patrze na porównania 750 ti z gt 1030 na YT to wychodzi że ta druga jest nie wiele wolniejsza przy TPD wynoszącym zaledwie 35W. Teraz mój dylemat , ponieważ nie ma nawet pół testu w polskich portalach , czy rzeczywiście warto się pakować w może troszkę słabszego gt 1030 czy lepiej jednak zostać przy używanym 750 ti. Wiem że dzisiaj są nowe 750ti  w proline po 300zł ale to wersja z głośnym chłodzeniem a u mnie musi być cicho :)

Według tego portalu GT 1030 to poziom RX 550 i bliski 750 ti : http://www.phoronix....orce-1030&num=3 . Dodatkowo podobno to maleństwo również nieźle się podkręca . Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli Twój zasilacz uciągnie 750ti to bierz oczywiście tę kartę. te 40w Cie nie zabije a jednak dostaniesz kartę z przyzwoitą wydajnośścią + ewentualnym potencjałem w oc.

GT 1030 jest mniej więcej na poziomie RX 550. ten jednak przegrywa dość zauważalnie z takim R7 260X który ma wydajność zbliżoną (wyższą nowych w grach i niższą w starszych) do 750ti.

ale jeśli chodzi o dylemat nówka - używka to ja zawsze mówie to samo: nówka. w ostateczności używka na gwarancji. pakowanie się bez gwary to proszenie się o kłopoty. podziałą 3 lata albo 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 750ti- te karty są chłodne, nawet biedne chłodzenia nie są jakieś głośne bo można ręcznie skręcić obroty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 sztuki zostały i 2 godziny promocji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusząca karta z proline ale rozsądek i doświadczenie z kartami lp mi mówi że to może sie grzać i być głośne :) Ja jednak na przekór nadal mysle nad gt 1030 nówka za 308zł , wydajność 10% mniej od 750 ti za to nowsze technologie i pewnie w dx12 będzie zyskiwać bo po pascal :) Jedynie co to mi zależy odpalić kiedyś bf1 na low detalach chociaż w full hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1030 nie użyjesz np. shadowplay, bo to karta GT a nie GTX.

Ponadto, 1030 działa tylko na PCIe 3.0 x4...

 

@leven

Dzięki za link, ugryzłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1030 nie użyjesz np. shadowplay, bo to karta GT a nie GTX.

Ponadto, 1030 działa tylko na PCIe 3.0 x4...

 

@leven

Dzięki za link, ugryzłem :E

 

nie potrzebuje shadowplay .

 

Ska wziąłeś informację ze działa w trybie x4 pcie ? Tutaj jest x16 : https://proline.pl/msi-geforce-gt-1030-aero-itx-2gb-ddr5-64bit-pci-e-p1077790

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, to prawdziwa okazja, dla tego tak to rozgłaszam :)

 

Ostatnia sztuka się ostała.

 

Poza tym karta jest tak tania, że nawet sprzedając ją, gdyby nie pasowała do osobistych wymogów, można nawet zyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok już wiem o co chodiz z tym pcie x4 na gt 1030 , rzeczywiście ma złącze x16 ale działą w trybie x4. Z tego co wyczytałem w słbaszych kartach to nie ma znaczenia. Pewnie ze względu na mniejszy pobór energii może dali tylko x4.

 

perfrel.gif

 

Czyli co nikt tu na forum nie popiera zakupu malutkiego pascala :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dali x4 bo to układ który będzie tłuczony na potęgę do laptopów, a mniejsza ilość linii to także mniejszy koszt przy produkcji płyty/karty.

Pewnie odpowiedź na mini polarisy, które natywnie są x8.

 

Testy skalowania na TPU niestety ale zostawiają ponoć trochę do życzenia. Tak czy inaczej, przy niskim segmencie nie przejmowałbym się tym.

 

U nvidii z czasem starsze achitektury tracą, a nowsze zyskują - stąd wybór niejednoznaczny. Ale w żadnym wypadku nie jestem przeciwko 1030 ;)

 

@leven

Przyda się jako zapasowa, i zastąpi gtx 745 4 gigowego :E

A jak będzie mi się chciało rzeźbić to zrobię z niej single slota :D

No i przy okazji sprawdzę jak hakerskie SLI z dwóch 750Ti działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascal ma nowsze dekodery video niż Maxwell 1.0 (w szczególności akceleracja VP9 4K, ważne na youtube). Jeśli jak mówisz 1030 się dobrze podkręca, to po OC dystans względem 750 Ti jeszcze się zmniejszy. A jak zależy ci na ciszy to są 1030 z pasywnym chłodzeniem (np. MSI połowę z wypuszczonych wersji 1030 ma pasywnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, tam nawet 400 shaderów niema.

Te OC to by musiało zegar zwiększyć x2 żeby było zauważalnie lepiej.

 

Zostaje przy 750ti i powtórze- tam niema głośnych chłodzeń, bo te chłodzenia mają niewiele do roboty a można to jeszcze ręcznie skręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, tam nawet 400 shaderów niema.

Te OC to by musiało zegar zwiększyć x2 żeby było zauważalnie lepiej.

 

Zostaje przy 750ti i powtórze- tam niema głośnych chłodzeń, bo te chłodzenia mają niewiele do roboty a można to jeszcze ręcznie skręcić.

 

To dlaczego gtx 1050 z 620 shadererami jest taki dobry? :) ta karta to połowa gtx 1050. Shadery Pascala są o wiele wydajniejsze od Kepler czy nawet Maxwell. Potrzebuję konkretnych argumentów. Nikt mnie na razie nie przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są wiele wydajniejsze od maxwelli tylko minimalnie. Największą różnicę robią wyższe zegary dzięki niższemu procesowi. Jak je wyrównać, to nagle się okazuje że pascal wiele się nie różni od maxwelli, poza oczywiście sprawnością energetyczną i nowszymi dekoderami hw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze propozycje za 140zł GTX 645 na rdzeniu kepler , taka eko ale tez energooszczędna . Po oc moze dogoni gtx 650 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność 10% mniej od 750 ti za to nowsze technologie i pewnie w dx12 będzie zyskiwać bo po pascal :)

Nowsze technologie tak - na plus. Ale z tą wydajnością nie zgadzam się. Miałem GTX 750Ti, GTX 750 na rdzeniu GM206 z 32ROPami, mam aktualnie GT 1030. Porównałem je w benchmarkach i takie o to wyniki otrzymałem:

 

Generalnie max OC (up to 1974/8000), w jakich była względna stabilność, na co dzień używam sporo mniej. (up to 1911/7600)

 

750Ti OC vs GT 1030 OC

http://www.3dmark.com/compare/spy/1866831/spy/1867363

~18% graphics score mniej/straty do 750Ti.

 

FireStrike: (750ti @ ~1400, gtx750 @ 1445)

750ti OC vs 1030 OC - ~20% wolniej

750 (32rop) OC vs 1030 OC

 

SkyDiver

27% straty do 750Ti OC

1% straty do 750 (gm206/32rop) OC

 

CloudGate

47% straty do 750Ti OC

13.7% straty do 750 OC

 

Wydajność jak widać, od 20 do prawie 50% wolniej od 750Ti. Mikro Pascal ma przebłyski geniuszu, pewnie w grach, które 8 ROPów/biednych 64bitów nie obciążają zbyt mocno. Ale zbyt często wydajność jest nierówna. To jest raczej poziom zwykłego GTX 750 1GB.

 

Co do OC, karty te throttlują ze względu na TDP 30W, limitu nie da rady podnieść, edytora nie ma (albo jest, a biosu nie da się wgrać?), więc zegar sobie wesoło pływa, zależnie od obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za 140 to jeszcze coś takiego warto kupić, ale w nowych grach będziesz miał bidę straszną (duzo gorsza bedzie nawet od tej 1030)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego gtx 1050 z 620 shadererami jest taki dobry? :)

Ale tu nie o tym mowa ;)

mówisz że OC jest dobre, może i zegar zwiększa się zauważalnie, ale tych jednostek wykonawczych jest zwyczajnie zbyt mało aby dało to duży przyrost.

Dlatego 750ti nawet pomimo mniejszego % podniesienia zegarów może mieć lepsze OC ze względu na znacznie wyższą liczbe jednostek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz mnie przekonaliście :) to wezmę albo gtx 750ti albo r7 260x widzę że idzie wyrwać taniej a często wydajniejsza w nowych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz mnie przekonaliście :) to wezmę albo gtx 750ti albo r7 260x widzę że idzie wyrwać taniej a często wydajniejsza w nowych grach.

Tylko nie wersję od Asusa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za 140 to jeszcze coś takiego warto kupić, ale w nowych grach będziesz miał bidę straszną (duzo gorsza bedzie nawet od tej 1030)

 

Nie ma fizycznej możliwości by 1030 była w jakiejkolwiek grze dużo lepsza od gtx750Ti. To wynalazek do energooszczędnych laptopów i NUC. Ogólnie to ani gtx750Ti ani tego 1030 nie warto kupować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

pisałem o gtx645 za 140 zł ;)

Swoją drogą kusi mnie ta karta,, 576 jednostek cuda i 2gb ram w tej cenie. Po OC pewnie będzie nie wiele gorsza w starszych grach jak gt 1030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...