Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dzonzi

O co chodzi z tą drukarką

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się nad jednym - jak dużo, jak często drukujesz. Jeśli odpowiedź na powyższe brzmi: często/dużo, tak olej atramentówki. Laser i nic więcej. W opisie aukcji jest info, że to niby sprzęt nowy, ale niżej piszą o tym, że w zestawie są m. in. zamienniki i drukowano strony testowe, a gwarancja wynosi 12 miesięcy.

 

Ps - atramentówki sam, już nigdy więcej nie kupiłbym. Mam laserówkę i jeśli druk w kolorze nie jest Ci potrzebny, zainteresuj się laserówkami, nawet tymi używanymi, po przeglądzie. Sam ze 7 lat temu kupiłem taką, HP2200D z duplexem. Do dziś działa, a drukowałem SPORO (szczerze mówiąc to na 1 tonerze poszło mi 10 ryz papieru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad jednym - jak dużo, jak często drukujesz. Jeśli odpowiedź na powyższe brzmi: często/dużo, tak olej atramentówki. Laser i nic więcej. W opisie aukcji jest info, że to niby sprzęt nowy, ale niżej piszą o tym, że w zestawie są m. in. zamienniki i drukowano strony testowe, a gwarancja wynosi 12 miesięcy.

 

Ps - atramentówki sam, już nigdy więcej nie kupiłbym. Mam laserówkę i jeśli druk w kolorze nie jest Ci potrzebny, zainteresuj się laserówkami, nawet tymi używanymi, po przeglądzie. Sam ze 7 lat temu kupiłem taką, HP2200D z duplexem. Do dziś działa, a drukowałem SPORO (szczerze mówiąc to na 1 tonerze poszło mi 10 ryz papieru).

 

Potwierdzam. Sam zakupiłem HP LJ 2300n za całe 100zł z "wyprzedaży" z PZU, po zakupie drukarka "krzyczała", że toner się kończy, pozostało 200 stron. Wydrukowała 3 ryzy i dopiero zakupiłem nowy toner za całe 60 zł, który jest po dziś dzień i powinien wystarczyć na około 7000 tyś. stron, do tej pory zadrukowałem około 4 ryz. Atramentówka w tej chwili? Nie ma opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 30-50 stron miesięcznie. Głównie czarno białe. Jakość jest dobra z takiej laserówki? Bo ja głównie drukuję tekst, więc musi być wyraźny i ostry.

To jaką byście polecili?

Przydałoby się wifi i dyplex

 

btw. czy taka drukarka może działać na otwartej sieci publiczej, ale żebym tylko ja mógł z niej drukować? w sensie żeby ktoś inny jej nie wykrywał i nie drukował ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 30-50 stron miesięcznie. Głównie czarno białe. Jakość jest dobra z takiej laserówki? Bo ja głównie drukuję tekst, więc musi być wyraźny i ostry.

To jaką byście polecili?

Przydałoby się wifi i dyplex

 

btw. czy taka drukarka może działać na otwartej sieci publiczej, ale żebym tylko ja mógł z niej drukować? w sensie żeby ktoś inny jej nie wykrywał i nie drukował ;p

Dzonzi, na poważnie? Pytasz o jakość tekstu chcąc kupić atramentówkę? Widziałeś kiedyś jak drukują laserówki najmniejsze czcionki, a jak robią to atramentówki? Szczerze mówiąc, ja się dziwię temu, że atramentówki jeszcze w ogóle produkuje się i ten chłam ktoś kupuje - nie mówiąc już o chorych cenach oryginalnych tuszów, czy zasychających dyszach.

 

Za 300 zł to masz niewielkie pole manerwu - używana, biurowa, po serwisie. Duplex dostaniesz przeważnie w drukarkach o dużym obciążeniu miesięcznym, wielkich klockach, a takimi są np. moja LJ 2200D (d - duplex), przy czym de facto w laserówkach duplex, skoro drukujesz 50 stron, w ogóle nie jest Ci potrzebny. Czemu? Temu, że prędkość drukowania laserówek to okolice 20 stron...więc wpierw dasz drukowanie stron parzystych, odwrócisz całość i dasz nieparzyste.

 

Sam polecam tylko HP. Czemu? Sterowniki. Są pod każdy system. Rodzina kupiła Canona, co prawda również świetnie działa...ale tylko pod systemem 32 bitowym, do 64 nie ma już w ogóle softu, a w trybie emulacji nawet nie chodzi, zaś mój HP chodzi pod każdym, a i głównie pod linuxem.

 

Szukaj po prostu na portalach aukcyjnych. Sprawdź sobie wielkość drukarki - 2200/2300 to ogromne, ciężkie kloce.

 

PS - każda może. Udostępnienie drukarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu Epson WF-2630. Tanie tusze, żadnych problemów i drukuje koło 50 stron miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem rok temu Epson WF-2630. Tanie tusze, żadnych problemów i drukuje koło 50 stron miesięcznie.

Drukarka za ~~400, plus 4 tusze...kosztujące tyle co drukarka...fakt, świetny deal, chyba że kupuje się wynalazki z portali aukcyjnych po 2 zł od sztuki za kolor...

 

 

PS - kartridże mają czipy? Mocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, takie średnie te drukarki laserowe.

A co powiecie o tej

https://www.ceneo.pl/36068712#tab=reviews

 

Opinie ma świetne, nie tylko na ceneo. Z tego co czytałem to jest głośna, ale no cóż... chyba nie można mieć wszystkiego w tej cenie

Drukuje szybko 20str/min i ma wifi. Bez duplexa jakoś się obejdę

 

ale z drugiej strony, nie wiem czy nie lepiej urządzenie wielofunkcyjne, bo przecież jak będę coś potrzebował zeskanować albo skserować?

 

tylko coś podejrzanie tanie toner ;/

https://allegro.pl/kategoria/tonery-zamienniki-123813?string=HL-1210WE&description=1&order=qd&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-3-0511

 

Czy te tonery do 50 zł to syf który może zepsuć drukarkę lub będą ujowe wydruki?

Bo atramenty mogą być zanieczyszczone, przez co mogą zatkać głowicę i lipa. A nie wiem jak jest z tonerami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do takich aukcji bym był ostrożny. Natomiast do domu polecam już bardziej urządzenia wielofunkcyjne. Wygodniej mieć drukarkę, skaner itp. w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że wielofunkcyjne się przydają, jak ktoś drukuje tylko mono to zdecydowanie laserówka łatwo kupić zamienniki. Co do używanych trzeba po prostu trafić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...