Forum PCLab.pl: O co chodzi z tą drukarką - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Dodaj obrazek

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

O co chodzi z tą drukarką hp photosmart 5520

#1 Użytkownik jest niedostępny   Dzonzi 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 19:30

http://allegro.pl/hp...5142142395.html

One są jakieś używane czy coś? Warto za tę cenę? Czy znajdę coś lepszego do 300 zł?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• [*] 16.02.1959-16.05.2016
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 20:06

Zastanów się nad jednym - jak dużo, jak często drukujesz. Jeśli odpowiedź na powyższe brzmi: często/dużo, tak olej atramentówki. Laser i nic więcej. W opisie aukcji jest info, że to niby sprzęt nowy, ale niżej piszą o tym, że w zestawie są m. in. zamienniki i drukowano strony testowe, a gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Ps - atramentówki sam, już nigdy więcej nie kupiłbym. Mam laserówkę i jeśli druk w kolorze nie jest Ci potrzebny, zainteresuj się laserówkami, nawet tymi używanymi, po przeglądzie. Sam ze 7 lat temu kupiłem taką, HP2200D z duplexem. Do dziś działa, a drukowałem SPORO (szczerze mówiąc to na 1 tonerze poszło mi 10 ryz papieru).

Ten post był edytowany przez Firekage dnia: 24 Czerwiec 2017 - 20:07

#3 Użytkownik jest niedostępny   grzechotnik.d 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 20:16

Zobacz postFirekage, o 24 Czerwiec 2017 - 21:06, napisał(a):

Zastanów się nad jednym - jak dużo, jak często drukujesz. Jeśli odpowiedź na powyższe brzmi: często/dużo, tak olej atramentówki. Laser i nic więcej. W opisie aukcji jest info, że to niby sprzęt nowy, ale niżej piszą o tym, że w zestawie są m. in. zamienniki i drukowano strony testowe, a gwarancja wynosi 12 miesięcy.

Ps - atramentówki sam, już nigdy więcej nie kupiłbym. Mam laserówkę i jeśli druk w kolorze nie jest Ci potrzebny, zainteresuj się laserówkami, nawet tymi używanymi, po przeglądzie. Sam ze 7 lat temu kupiłem taką, HP2200D z duplexem. Do dziś działa, a drukowałem SPORO (szczerze mówiąc to na 1 tonerze poszło mi 10 ryz papieru).

Potwierdzam. Sam zakupiłem HP LJ 2300n za całe 100zł z "wyprzedaży" z PZU, po zakupie drukarka "krzyczała", że toner się kończy, pozostało 200 stron. Wydrukowała 3 ryzy i dopiero zakupiłem nowy toner za całe 60 zł, który jest po dziś dzień i powinien wystarczyć na około 7000 tyś. stron, do tej pory zadrukowałem około 4 ryz. Atramentówka w tej chwili? Nie ma opcji.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Dzonzi 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 20:36

Myślę, że 30-50 stron miesięcznie. Głównie czarno białe. Jakość jest dobra z takiej laserówki? Bo ja głównie drukuję tekst, więc musi być wyraźny i ostry.
To jaką byście polecili?
Przydałoby się wifi i dyplex

btw. czy taka drukarka może działać na otwartej sieci publiczej, ale żebym tylko ja mógł z niej drukować? w sensie żeby ktoś inny jej nie wykrywał i nie drukował ;p

#5 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• PipPipPipPipPip

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 23:22

Zobacz postDzonzi, o 24 Czerwiec 2017 - 21:36, napisał(a):

Myślę, że 30-50 stron miesięcznie. Głównie czarno białe. Jakość jest dobra z takiej laserówki? Bo ja głównie drukuję tekst, więc musi być wyraźny i ostry.
To jaką byście polecili?
Przydałoby się wifi i dyplex

btw. czy taka drukarka może działać na otwartej sieci publiczej, ale żebym tylko ja mógł z niej drukować? w sensie żeby ktoś inny jej nie wykrywał i nie drukował ;p

Dzonzi, na poważnie? Pytasz o jakość tekstu chcąc kupić atramentówkę? Widziałeś kiedyś jak drukują laserówki najmniejsze czcionki, a jak robią to atramentówki? Szczerze mówiąc, ja się dziwię temu, że atramentówki jeszcze w ogóle produkuje się i ten chłam ktoś kupuje - nie mówiąc już o chorych cenach oryginalnych tuszów, czy zasychających dyszach.

Za 300 zł to masz niewielkie pole manerwu - używana, biurowa, po serwisie. Duplex dostaniesz przeważnie w drukarkach o dużym obciążeniu miesięcznym, wielkich klockach, a takimi są np. moja LJ 2200D (d - duplex), przy czym de facto w laserówkach duplex, skoro drukujesz 50 stron, w ogóle nie jest Ci potrzebny. Czemu? Temu, że prędkość drukowania laserówek to okolice 20 stron...więc wpierw dasz drukowanie stron parzystych, odwrócisz całość i dasz nieparzyste.

Sam polecam tylko HP. Czemu? Sterowniki. Są pod każdy system. Rodzina kupiła Canona, co prawda również świetnie działa...ale tylko pod systemem 32 bitowym, do 64 nie ma już w ogóle softu, a w trybie emulacji nawet nie chodzi, zaś mój HP chodzi pod każdym, a i głównie pod linuxem.

Szukaj po prostu na portalach aukcyjnych. Sprawdź sobie wielkość drukarki - 2200/2300 to ogromne, ciężkie kloce.

PS - każda może. Udostępnienie drukarki.

Ten post był edytowany przez Firekage dnia: 24 Czerwiec 2017 - 23:23

#6 Użytkownik jest dostępny   Krupnik211 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 23:29

Ja kupiłem rok temu Epson WF-2630. Tanie tusze, żadnych problemów i drukuje koło 50 stron miesięcznie.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Firekage 

• PipPipPipPipPip

Napisany 24 Czerwiec 2017 - 23:49

Zobacz postKrupnik211, o 25 Czerwiec 2017 - 00:29, napisał(a):

Ja kupiłem rok temu Epson WF-2630. Tanie tusze, żadnych problemów i drukuje koło 50 stron miesięcznie.

Drukarka za ~~400, plus 4 tusze...kosztujące tyle co drukarka...fakt, świetny deal, chyba że kupuje się wynalazki z portali aukcyjnych po 2 zł od sztuki za kolor...

PS - kartridże mają czipy? Mocne.

Ten post był edytowany przez Firekage dnia: 24 Czerwiec 2017 - 23:50

#8 Użytkownik jest niedostępny   Dzonzi 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Czerwiec 2017 - 10:24

Nie wiem, takie średnie te drukarki laserowe.
A co powiecie o tej
https://www.ceneo.pl...712#tab=reviews

Opinie ma świetne, nie tylko na ceneo. Z tego co czytałem to jest głośna, ale no cóż... chyba nie można mieć wszystkiego w tej cenie
Drukuje szybko 20str/min i ma wifi. Bez duplexa jakoś się obejdę

ale z drugiej strony, nie wiem czy nie lepiej urządzenie wielofunkcyjne, bo przecież jak będę coś potrzebował zeskanować albo skserować?

tylko coś podejrzanie tanie toner ;/
https://allegro.pl/k...ga-ele-1-3-0511

Czy te tonery do 50 zł to syf który może zepsuć drukarkę lub będą ujowe wydruki?
Bo atramenty mogą być zanieczyszczone, przez co mogą zatkać głowicę i lipa. A nie wiem jak jest z tonerami

#9 Użytkownik jest niedostępny   destructor 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 25 Czerwiec 2017 - 10:26

Ja bym brał wielofunkcyjne. Kopiarka się przydaje.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Torad_eu 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 19 Lipiec 2017 - 14:16

Co do takich aukcji bym był ostrożny. Natomiast do domu polecam już bardziej urządzenia wielofunkcyjne. Wygodniej mieć drukarkę, skaner itp. w jednym miejscu.

#11 Użytkownik jest niedostępny   barbs 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Lipiec 2017 - 10:49

Zgadzam się, że wielofunkcyjne się przydają, jak ktoś drukuje tylko mono to zdecydowanie laserówka łatwo kupić zamienniki. Co do używanych trzeba po prostu trafić

Strona 1 z 1