Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cep14

Modernizacja PC (Pomoc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie otóż modernizuje swój stary komputer, nie ukrywam że do gier, kupiłem już trochę części lecz nie wszystkie. Mam także parę pytań, i mam nadzieję że mi pomożecie.

 

No więc zacznijmy od tego że generalnie mój stary komputer to złom. Jedyne co z niego wyciągnąłem to zasilacz (Corsair VS450). Który kupiłem 2 lata temu, nigdy nie miałem z nim problemów. No więc części jakie kupiłem to procesor Intel Pentium G4560 3.5 Ghz, Obudowa Zalman T4 (ZM-T4), Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX. No i tak, chcę abyście polecili mi jakąś kartę graficzną do 500 zł, Dysk HDD do ok 150 zł, oraz Ram do 250 zł. To jeśli chodzi o części. A teraz dwa pytania: pierwsze to - co jeżeli nie zamówiłem w sklepie od razu wgrania biosu na płytę główną? Czy mogę mieć z nią problemy? I pytanie drugie - Posiadam starszy monitor jakiś model OAC chyba 19 cali. Czy nowa karta graficzna będzie działać na tym monitorze? Proszę o szybką odpowiedź... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, grafika do 500 to używka jedynie opłacalna, hdd do 150zł też używka, ram do 250 n o to mozna wziąć nowe 8gb w 1 kości 2400mhz z CL15 (najtańsze).

Odnośnie biosu na płycie, jesli kupiłes nówkę to albo liczysz, że sprzedali magazyniaki i płyta ma bios z obsługą kaby, jak nie to idziesz do 1 lepszego serwisu i bulisz za wgranie nowego biosu.

Co do AOC pewnie pa wyjście D-sub albo DVI więc szukasz używanej (nowej się nie opłaca w tej cenie) karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe części oczywiście też wchodzą w grę, co powiesz na te grafikę? https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-2g-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975442/

A jeśli chodzi o resztę to mógłbyś jakimiś linkami zapodać? Jestem zielony jak szczypiorek na wiosnę. Tego biosu nie dało by rady wgrać samemu? Jest to jakoś nie legalne czy cuś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRam IRDM DDR4, 8GB, 2400MHz, CL15 - 252zł

Dysku nowego nawet 500gb do 150zł nie znalazłem, ale za 199zł masz już Toshiba P300

Co do grafy jak chcesz nówkę to Palit GeForce GTX 1050 StormX 2GB GDDR5 - 479zł

Odnośnie biosu to albo jest wgrany nowy i jak dostaniesz kompa, wsadzisz procek to odpali wszystko ładnie jeśli nie to znaczy, że stary bios no i niestety aby samemu zrobić aktualizację, trzeba mieć procka intela 6 generacji jeśli takowy masz to aktualizacja zajmie z 5-10min, pobierasz nowszą wersję biosu do danego modelu płyty głównej i wgrywasz. Jeśli nie posiadasz starszego procka to tylko serwis i zgarną za to 10-20zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...