Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frosti33612

LC vs AiO? Jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję właśnie przed wyborem chłodzenia.

Procesor to i7 5775c 4.1GHz, 1.225V.

Max do wydania mam około 650zl i ani grosza więcej. Czy jest sens pchania się w custom LC w tej cenie? Nie ukrywam że jestem człowiekiem, który raz na jakiś czas coś zniszczy i zapewne rozwalilbym w jakiś sposób to LC.

AiO nad którym myślałem to Silent Loop 280mm i wymiana wentylatorów na HP-14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję właśnie przed wyborem chłodzenia.

Procesor to i7 5775c 4.1GHz, 1.225V.

Max do wydania mam około 650zl i ani grosza więcej. Czy jest sens pchania się w custom LC w tej cenie? Nie ukrywam że jestem człowiekiem, który raz na jakiś czas coś zniszczy i zapewne rozwalilbym w jakiś sposób to LC.

AiO nad którym myślałem to Silent Loop 280mm i wymiana wentylatorów na HP-14.

Z wymianą wentylatorów na silent loopie nie zmieścisz się w 650zł - od tego zacznijmy. Tani loop na procka - blok używka ok 100zł, dcp-450 - 150zł, chłodnica 360 magicool slim - 200zł, złączki + węże - możesz się zamknąć w 150zł. Wychodzi 600zł, ale nie ma jeszcze wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadź na tego procka NH-U14S i po sprawie. Jak temperatury nadal są za wysokie to skalp.

 

Za 650 zł złożysz custom LC, ale głównie na używkach, których trochę się naszukasz. Na pewno nie jest to rozwiązanie sensowne pod względem ekonomicznym. Najkorzystniej wypada AC i kupno wspomnianego NH-U14S czy nawet Fortisa 3 - w przypadku takich chłodzeń w zasadzie nie masz co uszkodzić chyba, że je upuścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc custom LC raczej se odpuszcze - zależy mi na wyglądzie w kompuetrze, tak więc chciałbym jednak to AiO.. Silent Loop 280 + 2x HP14? Będzie to dobry wybór? Czy może coś innego, jakiś kraken x61?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic estetycznego w aio. Tam nawet węży nie da się ustawić po swojemu i będą Ci wyły, jak im pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic estetycznego w aio. Tam nawet węży nie da się ustawić po swojemu i będą Ci wyły, jak im pasi.

 

Mi się tam podoba.

Chciałbym LC, max 700 zł, to oczywiste, ale mam dwie lewe ręce - nie potrafiłbym tego ogarnąć.

Oczywiscie uzywane by wchodzilo w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym hajsie wolałbym już poskładać swoje LC, w życiu bym 600 zł nie dał za AiO (nawet dobre jak SilentLoop) i kolejne 100 zł na wentylatory na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musiałbym mieć wszystkie używki podane na tacy przez kogoś, co do jednej części bo sam jestem świeży w temacie LC..

Może zawołam kogoś kto mi to złoży do kupy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwie lewe ręce i nie chce Ci się czytać o LC, to faktycznie nie bierz się za to, tylko kup to AiO i po sprawie. Nikt 'na tacy' nie poda Ci części. W przypadku nowych podzespołów nie ma sprawy, ale przeczesywanie forum czy allegro za używkami to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua, Grandis, BeQuiet powietrzne. Cisza i wydajność w jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua, Grandis, BeQuiet powietrzne. Cisza i wydajność w jednym.

 

BQ srednio mnie zadowala- przereklamowane.

Noctua i grandis - słabo to wygląda a pracuje wlasnie nad wygladem w budzie..

http://imgur.com/a/bLg90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć rozwiązanie pośrednie, czyli AiO z opcją rozbudowy, np Alphacool Eisbear/Eisberg albo coś z serii Raijitek Triton. Tylko trzeba uważać, bo standardowa wersja Eisberga miała bardzo głośną pompkę (jedynie wersja low noise była akceptowalna), a bloki w starych wersjach Tritonów potrafiły pękać i zalewać komputer. Nie wiem jak to wygląda w mowych edycjach tych chłodzeń.

 

AiO w przypadku Broadwella nie ma większego sensu, ten procesor zadowoliłby się znacznie tańszym chłodzeniem powietrznym. Z kolei jeden z zestawów wskazanych powyżej mógłbyś z czasem rozbudować o blok GPU i wtedy miałoby to już sens użytkowy poza wspomnianym wyglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jedno pytanie - taki Silent Loop 280mm bedzie wydajniejszy od każdego powietrznego? Pomijając kwestie opłacalności..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ale na pewno bardziej funkcjonalny (chłodzenie powietrze o porównywalnej wydajności to musiałby być wielki, ciężki kloc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ale na pewno bardziej funkcjonalny (chłodzenie powietrze o porównywalnej wydajności to musiałby być wielki, ciężki kloc).

 

Jeśli NH-D15 = Silent Loop 280mm to i tak zdecyduje sie na silent loopa. Szanuje nh-d15 za wydajnosc i cisze, ale wyglada jakby ktoś na to nasrał i to potem opluł za przeproszeniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 700 to naprawdę oglądałbym się za używkami i custom lc poskładał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 700 to naprawdę oglądałbym się za używkami i custom lc poskładał

 

Ale ja naprawdę sie na tym nie znam, nie wiem jak to działa ze sobą, czy wszystkie czesci pasuja do wszystkich i czuje ze cos sknocę, nie wiem jaka chłodnica jest dobra, pompka itp :D

A custom LC chyba az tak wazne nie jest jeśli procek bez skalpu. Tak wiem, AiO rowniez, ale wzgledy estetyczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua raczej jest lepsza przy ustawieniach cichych na wentylach. Nawet prawie na bank. Cichsza i wydajniejsza. Wersja S za 310zl do tego jest tańsza o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem, cenie NH-D15 ale wyglada jak gowno :(

 

Wygląda jak noctua. Działa jak noctua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast silent loopa wolałbym już fractala celsius s36 link

 

No tak patrze te testy, to nawet wychodzi lepiej niz silent loop 280mm pod wzgledem wydajnosci, noise level taki sam praktycznie.

Brać go? Niecałe 500 zl na morele.

A jak z wytrzymałością? Nie rozleje mi sie po 1 dniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź jakikolwiek temat, gdzie mowa o reklamowaniu jakiegokolwiek radiatora na cepa i zadaj to pytanie jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak patrze te testy, to nawet wychodzi lepiej niz silent loop 280mm pod wzgledem wydajnosci, noise level taki sam praktycznie.

Brać go? Niecałe 500 zl na morele.

A jak z wytrzymałością? Nie rozleje mi sie po 1 dniu?

 

A jak wychodzi vs Noctua?

 

Musisz wybrać tryb piekarnik lub odkurzacz? Świetny zakup.

 

 

http://www.tweaktown.com/reviews/8174/fractal-design-celsius-s36-liquid-cpu-cooler-review/index6.html

 

27dB vs 40dB..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...