Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radiator

Różnice pomiędzy AMD HD 8570D a nvidia gt 440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W aktualnej jednostce pc mam słabe bebechy i mam już na oku kompa używanego. W kompie jest procek amd a8-6600 z grafiką wbudowaną w procek

AMD Radeon HD 8570D. Moja karta pci-e to nvidia gt 440 1gb ramu. Nie mogę za bardzo dość po przeczytaniu porównań, która z tych kart będzie lepsza do mniej wymagających gierek (syn gra)?Czy zostawić sobie gt440 czy korzystać jednak z wbudowanej w procka

AMD Radeon HD 8570D?

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie nie kupować tego szrota, podaj budżet i coś sie wymyśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kompa z amd a8 6600 4gb człowiek chce 400zl. To fajny budżet. Aktualnie mam pentium e5200 i gt 440 1gb więc będzie dużo lepiej.A szrot to wg. Ciebie co ten procek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, za 400zł to może być.

Dla mnie to szrot do gier, a o nich pisałeś, miałem do czynienia z takim kompem A8-6600k @4,4ghz 8gb 1600mhz i problemy były nawet z grami sprzed 2010 roku, chyba że grasz w 720p to jakoś to będzie.

Zobacz sobie poprostu po kupnie jakie ma osiągi a jakie gt440 i zobaczysz co lepsze.

Dopytaj jeszcze o zasilacz- wygląda to na gotowca Allegro a tam rzadko wkłada sie przyzwoite zasiłki

 

 

Byłaby jeszcze opcja ze zmianą E5200 na Quada lub mod pod Xeony, do tego jakiś HD7770 czy 650ti i komp troche by odżył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby bequiet 550W i komp od osoby prywatnej. Syn nie gra w jakieś nowości więc chyba komp lepszy od aktualnie posiadanego. Więcej nie wydam bo gra tylko wieczorami i nie zawsze a kżdy w domu do 'normalniej' pracy ma lapka.

Miałem jeszcze na oku droższego o 100zł i3 4130 i zastanawiam się również i na tym kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw z i3 ma zaletę taką, że bez problemu będzie można go modernizować po prostu wymieniając procek.

Pytanie tylko jaki tam jest też zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel® Core i3-4130 CPU 3.40GHz

Dysk twardy: Dysk Seagate Barracuda 500GB 3,5 (ST500DM002)

Pamięć RAM: 4GB (jedna kość)

Płyta główna: Gigabyte GA-H81M-S2PH

Grafika: Intel® HD Graphics 4400

Zasilacz: 420W

 

500zl

 

drugi

AMD A8-6600K 4x3.9ghz 500gb BeQuiet! 550w

asrock fm2a78m-hd+ ktora posiada 2 wejscia usb 3.0.

 

Procesor apu A8 6600K

 

500gb dysk samsung 16mb cache

 

Zasilacz bequiet! 550w.

 

Pamięć ram ;4Gb hyperx kingston 1600mhz silver edition

ten 400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ''zasilacz 420w'' słabo wygląda.

Jeśli z komputerem nic nie będzie ruszane przez dłuższy czas po zakupie to bierz AMD, do i3 musiałbyś dorzucić grafike.

Albo rozważ opcje z Quadem i HD7770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafikę posiadam nvidia gt 440 także nie wiem który z w/w wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym za ostatnią opcją z modernizacją, ale jak nie to A8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zestaw podaj pelne parametry i cene

 

wtedy sie powie czy sie oplaci czy nie

 

gdzybac nikt nie bedzie

 

najlepiej jak dozbierasz $$ bo gry i komp za 500zl to 'nieco' slabo ale w sumie tragedia nie jest

 

 

za ' 500+ ' zl przykladowo mozna kupic taki pc

 

i3 2100/2120/3220 ~80zl

mobo h61 ~ 100zl

1x8gb ~120zl

hd 7770 ~140zl

500gb dysk ~50zl

nagrywarka dvd ~20zl

markowy zasilacz ocz fortreon itd 400/500 ~ 50-100zl

buda- od 0zl- do nie wiem ilu ale za te kase se na to nie patrzy :D i bierze cokolwiek a te stare obudowy to jedenie na zlom wiec temu 0zl :D ktos sie cieszy ze sie pozbywa przy okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 + gt 440 na pewno lepsze niż ten APU od AMD. A zasilacz to przecież nie problem, Fortrona 350W spokojnie za 30zł kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej i3+gt440 to duzo ciekawsza opcja a jeszcze jak ten 440 jest na gddr5 1gb to juz naprawde starsze gierki chodza idealnie wiem bo znajomemu sklecilem takiego pieca i3 2100+ gt 440 1gb gddr5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnica pomiędzy tymi prockami az taka, że przepaść?

dodam, że mój plan jest taki aby kupić młodemu kompa i raczej nie dokłada..no może grafę później jakąś lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica? Ten core i3 ma tylko 2 rdzenie a amd aż 4 wieć chyba amd lepszy? dodam, że już popij woda, ponieważ kupiłem tego intela, ale czy on lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te A8/A10 nie mają 4 prawdziwych rdzeni. W zależności od rodzaju obliczeń zachowują się jak jednostki dwu, lub czterordzeniowe.

 

Sporo gier preferuje procesory z wyższym IPC (czyli pobieżnym wyznacznikiem tego, ile instrukcji procesor może wykonać w określonej ilości cykli zegarowych).

Oczywiście wiesz, że nie można porównywać dwóch zupełnie różnych procesorów po samych megahercach? ;)

 

Masz tu premierowy test wspomnianego i3 -> KLIK

Owe A8/A10 wypadałyby trochę poniżej FX-4300 ze względu na brak cache L3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żałuję zakupu tego intela. Lepiej byłoby kupić amd a8 6600 tańszy o 100zł ma grafę w procku i wifi wbudowane. Dzieciak zadowolony jednak z zakupu bo jak mówi nic się nie tnie. Sam już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw na i3 możesz modernizować. Taki na A8 nie ma specjalnie jak.

Poza wąską grupą płyt ITX i prawdziwego, drogiego high endu WIFI nie jest nigdzie wbudowane. Kartę rozszerzeń na PCI/PCIe/USB możesz zawsze dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • W większość te skriny robione w przerywnikach filmowych a w prawdziwym gameplayu ta gra już tak cudnie nie wygląda 🥲
    • Odnośnie hałasu: Kupiłem na próbę "odnawiany" (refurbished) dysk enterprise Toshiba z serii MD i... spodziewałem się, że będzie gorzej. Ja osobiście do PC bym czegoś takiego nie włożył (od prawie 10 lat mam tylko dyski SSD), ale w NASie pracującym w tym samym pomieszczeniu, ale ok. 4m od moich uszu nie sprawia to problemów. Na pewno nie jest to tragedia w stylu opisów, że "takie dyski można używać jedynie w serwerowni albo w piwnicy".
    • Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów. Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni. To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty. a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?
    • To też nie jest tak, że gra jest słaba, bo nie jest. To nadal dobra, a w niektórych aspektach bardzo dobra gra. Zadań pobocznych ogólnie jest niewiele w porównaniu z innymi Sandboxami i moim zdaniem dobrze, są zadanie, słabe, średnie i dobre. Jestem w 10 rozdziale i póki co nie spotkałem zadania pobocznego, które zapadałoby mi na tyle w pamięć, że mógłbym je nazwać bardzo dobrym. Ot, takie typowe jrpg-owe poboczniaki, jeżeli ktoś oczekuje tego typu zadań to się nie zawiedzie. Mimo wszystko podobało mi się zadanie z Johnnym (nawet pomimo zbieractwa, które trzeba było dla niego zrobić).  Fabuła główna jest spoko, jeżeli człowiek się głównie na niej skupia to naprawdę da się zaangażować "emocjonalnie", problem w tym, że jest jednak sporo rozpraszaczy i sama fabuła jest rozciągnięta względem oryginału. Już nie będę pisał o zmianach, które w niej nastąpiły, bo to każdy sobie oceni osobiście (każdy, który grał w oryginał oczywiście). Fajne też są relacje między bohaterami, ich komentarze i rozmowy, a tak jak już ktoś pisał, zdecydowanie relacja Tifa-Aearith (i to jak to wpływa na Clouda) robi tu robotę.  Ja zdecydowałem, że po 10 rozdziale skupiam się już praktycznie tylko na głównej fabule, 57 godzin za mną, myślę, że dobije do 70.
    • Do kupienia u jednego sprzedawcy jak wejdziesz w nowy teren po wyjściu z bazy jak popchniesz fabułe to siedzi na poludniu. Normalnie Gromoszczęki czy inne dziadostwa strąca bez problemu, tego brakowało bo ten łuk startowy to szrot jakich mało. PS. Do jego kupna jest wymagany worek nadymiacza więc jak już takie spotkamy to nie rozwalamy mu baku na plecach bo rozsadzi worek i nici z zakupu -trzeba ubić tak aby nie eksplodował wtedy wyleci na 100%
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...