Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kesah

Dysk zwariował ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Windows 7 i od wczoraj zaczęły się dziać dziwne rzeczy.

 

Grając w jedną z gier, doszło do jej crasha, musiałem zrestartować komputer. Po restarcie przywitał mnie komunikat który informował, że nie może odwołać się do ścieżki C/Windows/System32/Config/systemprofiles/Desktop

Na pulpicie nie pokazywały się ikony pulpitu, skrót do moich dokumentów nie działał tak jak i innych aplikacji. Nadal mogę uruchomić przeglądarkę, gry i wszystko działa ok, jednak odpalając przykładowo aplikację battle.net lub grę, to system zachowuje się tak, jak bym tą aplikację za każdym razem otwierał pierwszy raz, nie zapisuje żadnych ustawień.

 

Co więcej, chciałem zrobić przywracanie systemu, ale nie mogę tego zrobić, system pokazywał mi tylko wczorajszą datę, tak jak by nie widział starszego okresu.

Ustawiłem aby przy restarcie system sprawdził błędy na dysku "C" - ale nic to nie zmieniło.

Do ścieżki na jaką wywalało błąd, że system nie może znaleźć folderu "desktop" po prostu go utworzyłem w danej lokalizacji i przynajmniej błąd przestał się pojawiać.

 

Jednak dziwi mnie to, że system zachowuje się przy restarcie stale tak, jak bym go uruchamiał pierwszy raz, wszystkie aplikacje mają jakby zrestartowane ustawienia jak by nigdy wcześniej nie były uruchamiane, rozszerzenia typu EagleGet nie załapią downloadu manualnie, bo system nie widzi ścieżki gdzie automatycznie plik powinien być zapisany. Ogólnie nie wiem co się dzieje i co jest tego powodem.

Jak wspomniałem, wszystko zaczęło się od tego, że zrestartowałem komputer, po restarcie zaczęły się akcje.

 

Chciałbym uniknąć przeinstalowywania systemu. Wygląda to tak, jak by dysk C nie był prawidłowo czytany przez system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej wygląda na to, że system zgubił ustawienia twojego konta, dlatego wchodzi zawsze na profil tymczasowy

 

co do tego desktop to kopiować trzeba nie folder desktop z własnego profilu (czyli folderu konta), tylko folder desktop dla wszystkich użytkowników, czyli z folderu commons w 7

 

nacisnij win + r, wpisz regedit, sprawdź klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList

 

rozwiń klucz profiles, kliknij na klucz z długim identyfikatorem, sprawdź, czy w wartości profile image path w prawym panelu jest ścieżka do folderu twojego konta w users, jeśli nie albo niewłaściwa kliknij 2 razy na wartość i wpisz, wg wzoru %SystemDrive%\Users\konto; ewentualnie jeśli ten klucz ma kopię ponizej, tzn identyczny identyfikator + dopisane back zmień nazwy kluczy - kliknij prawym na klucz-identyfikator konta, zmień nazwe, i dopisz cokolwiek, np old, i ok, potem kliknij prawym na klucz-identyfikator z back, zmien nazwę, i tylko usuń back i kropkę z końca, i ok - gdyby coś nie tak w czasie zmiany spokojnie, zamiast ok po prostu kliknij anuluj, itp, i zacznij od początku

 

gdyby nie pomogło sprawdź jeszcze klucz

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders i user folders powyzej - czy sa tam ścieżki do folderów konta

 

ale jeśli system zgubił profil to może tu wyswietlić tymczasowy profil - ogólnie ustawienia konta są w pliku rejestru ntuser.dat, ten plik jest w folderze konta, ale jest ukryty, trzeba odkryć w opcje folderów-widok, zawartość tego pliku wyświetla regedit w kluczu current user - ewentualnie sprawdź, czy ten plik jest, ewentualnie sprawdź, czy jest jego kopia, tzn ntuser.bak, gdyby była możesz w trybie awaryjnym podmienić, tzn w cmd wejść do folderu konta i wpisać

 

ren ntuser.dat ntuser.old

ren ntuser.bak ntuser.dat

 

ale to tylko w wypadku, jeśli klucze w kluczu profiles były ok

 

ewentualnie w regedit sprawdź, czy w kluczu HKEY_USERS jest klucz twojego profilu, tzn klucz identyfikatora profilu

 

przyczyną problemu z kontem może być też pliczek user class, sprawdź, czy w hkey users jest klucz z class, ewentualnie sprawdź klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\hivelist

 

w 2 ostatnich wartościach w prawym panelu powinny być ściezki do twojego pliku ntuser i user-class - ale te ścieżki zmieniane są w zależnosci od klucza profiles, więc jeśli w profiles ok i tu powinno być ok

 

programy też zgubiły swoje ustawienia wskutek błędu systemu, dlatego zaczynają od nowa - ustawienia programów są w folderze dane aplikacji (appdata) w folderze konta, jeśliby błąd okazał się nienaprawialny załóż nowe konto, i zaloguj się na nie - ustawienia programów przenieś ze starego profilu na nowy, tzn przenieś albo przekopiuj ich foldery z appdata; tak samo ikony z folderu pulpit, menu start z folderu menu start, folder send to, itp - nawet jesli profil zniknął z reguły jego folder pozostaje nienaruszony, i wszystko można przywrócić

 

ps - wygląda więc raczej na błędy w rejestrze, wskutek crashu (pliki rejestru były otwarte, i system nie zdążył ich zapisać właściwie) - zabezpiecz rejestr, np programem erunt, i wtedy przywracanie nie będzie konieczne, wystarczy przywrócić rejestr - w olbrzymiej większości przypadków kiedy przywracanie systemu jest skuteczne działa właśnie przywracanie rejestru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...