Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arekino

Przełączanie wyjścia HDMI w laptopie podłączonym do TV

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam laptop Dell E6520 z grafiką Nvidia 4200M. Win10. Podłączyłem do niego przez HDMI TV Sony KD-49XE9005. Wszystko śmiga ładnie z jednym problemem. Mianowicie gdy wyłączę TV i używam laptopa to co jakiś czas przełącza mi się ekran w laptopie i muszę ustawiać go ponownie. Podejrzewam że w stanie spoczynku TV coś tam sobie grzebie w obwodach i czasem aktywuje HDMI co powoduje reakcję laptopa.

Czy można tak skonfigurować kartę grafiki by nie reagowała na aktywację HDMI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie "rozwiązanie" to wpadłem sam od razu :) Nie będę odłączał kabla kilka razy dziennie. Liczyłem na subtelniejsze rozwiązanie softwarowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego w HDMI jak CEC. Odpowiada to za sterowanie TV po HDMI. Podstawową funkcjonalnością jest że dzięki temu włącza i wyłącza się TV gdy włączasz/wyłączasz podłączone urządzenie. To właśnie to może powodować problem. Spróbuj pogooglać o tym CEC w HDMI. Co więcej wydaje mi się że ludzie płakali że są kable HDMI które nie przenoszą komunikatów CEC, myślę że taki by ci się przydał. Być może jedna konretna linia w kablu za to odpowiada to wtedy wystarczy ją "uwalić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...