Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wróżebnik

Zestaw do 3200 zł z polecanych na MAJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku lipca mam zamiar kupić komputer do gier, czy zestaw z "FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe na MAJ 2017" do 3200 zł a dokładniej:

Procesor: Intel Core i5-7500 - 885 zł

Płyta główna: MSI H110M PRO-D - 205 zł

Pamięć: GoodRam 2x4 GB 2400 MHz IRDM - 290 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 3 GB WindForce - 900 zł

Dysk SSD: Mushkin Reactor 512 GB - 670 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 430W - 175 zł

Obudowa: Zalman Z1 - 130 zł

Aktualizacja BIOS - 25 zł

Czy taki zestaw jest jeszcze aktualny? Czy przez czerwiec jakieś podzespoły staniały i można je zastąpić lepszymi? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już kupować 1060 to tylko 6GB Tak swoją drogą to teraz nie kupisz karty graficznej z średniego i wysokiego segmentu (niedługo też z niskiego) w normalnej cenie bo wszystko jest wykupowane do koparek kryptowalut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście - karty które w maju kosztowały 1000 zł teraz chodzą po 1600 - co w takim razie polecacie? Przeczekać kryzys czy próbować szukać czegoś w okolicach 1000 zł? Są obecnie jakieś dobre egzemplarze w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obecnie bardziej opłaca się dołożyć trochę do procesora AMD Ryzen 5 1600 - to mi nie przeszkadza. Jeżeli dołożył bym do swojego zestawu kartę graficzną 1060 6 GB to całość prezentowała by się tak:

Procesor: AMD Ryzen 5 1600 - 1000 zł

Płyta główna: MSI H110M PRO-D - 205 zł

Pamięć: GoodRam 2x4 GB 2400 MHz IRDM - 290 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 6 GB WindForce - 1443 zł

Dysk SSD: Mushkin Reactor 512 GB - 670 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 430W - 175 zł

Obudowa: Zalman Z1 - 130 zł

Aktualizacja BIOS - 25 zł

CALOŚĆ - 3808 zł

Czy taki zestaw będzie funkcjonował? Zasilacz będzie wystarczający, obudowa wszystko pomieści?

Kartę graficzną - trochę drogą lecz w ogóle jakąś znalazłem tutaj - WindForce 6gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko tak naprawdę zależy od budżetu jaki chcesz przeznaczyć na nowy komputer.

Po drugie nie zamontujesz na płycie głównej pod intela, procesora od AMD :-)

 

To moja propozycja dla Ciebie:

 

Procesor: Ryzen 1600 - https://www.ceneo.pl/51250781;0280-0.htm#tab=click_scroll - z Komputronika masz z darmową wysyłką. 995zł z wysyłką

 

Płyta Główna - ASUS PRIME B350-PLUS - https://www.ceneo.pl/50411389;0280-0.htm#tab=click_scroll 428zł + wysyłka

 

Pamięci RAM - ADATA DRAM XPG Z1 16GB DDR4 3000MHZ - https://www.ceneo.pl/50298983;0280-0.htm#tab=click_scroll - większość sklepów oferuje darmową wysyłkę. 550zł z wysyłką.

 

Karta Graficzna - GIGABYTE GEFORCE GTX 1050 TI OC 4GB - https://www.ceneo.pl/48071539;0280-0.htm#tab=click_scroll - też darmowa wysyłka w Komputroniku. 800zł z wysyłką.

 

Dysk SSD - Goodram Iridium Pro 240GB - https://www.ceneo.pl/37164441;0280-0.htm#tab=click_scroll - darmowa wysyłka w NEONET. 385 z wysyłką.

 

Dysk HDD - TOSHIBA P300 1TB 3,5" - https://www.ceneo.pl/43693494;0280-0.htm#tab=click_scroll - darmowa wysyłka w sklepie eMAG - 195zł z wysyłką.

 

Zasilacz - XFX TS-SERIES 550W - https://www.ceneo.pl/28587487;0280-0.htm#tab=click_scroll - w sklepie NetS masz darmową wysyłkę. 298zł z wysyłką.

 

Obudowa - SILENTIUMPC REGNUM RG2W PURE BLACK - https://www.ceneo.pl/49522693;0280-0.htm#tab=click_scroll - w sklepie eMAG masz darmową wysyłkę. 160zł z wysyłką.

 

Razem ok. 3811 zł.

 

Oczywiście rozumiem że przekracza to Twój zaplanowany budżet ale wierz mi że taki zestaw zapewni Ci sporą wydajność i bardzo dobrą kulturę pracy bez przegrzewania się chociażby procesora. Na upartego można by zaoszczędzić kilka złotych na płycie głównej, dysku SSD czy zasilaczu. Ale wierz mi że na czymś takim jak zasilacz się nie oszczędza, gdyż jest to najważniejszy z podzespołów komputerowych.

 

Co zaś się tych karty graficznej to do Wiśka 3 w zupełności Ci wystarczy GTX 1050Ti, i naprawdę nie ma na razie co się pchać w droższe karty, gdyż dziś są tak wysoko wyceniane że naprawdę trzeba spać na pieniądzach aby kupować te karty w tak abstrakcyjnych cenach.

 

Na koniec zostawię Ci filmiki pokazujące co taki komputer potrafi:

Także jest moc :-)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złożyć taki koszyk: komputer 3680 Zestaw różni się trochę nazwami względem tego co napisał Emler stąd moja prośba o potwierdzenie, czy dobrałem dobre podzespoły :), zrezygnowałem na razie z dysku twardego - dokupię go w późniejszym terminie. Prosiłbym jeszcze o ponowną weryfikację, czy powyższy zestaw będzie działał. Bardzo dziękuje za pomoc przy wyborze sprzętu - nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z zakupem komputera. Wydając tutaj tyle hajsu masz wydajność zestawu za 2500 zł.

Ktoś kto Ci teraz poleca zakup sprzętu, sam by tego sprzętu dla siebie nie kupił. Łatwo się pisze, jak nie chodzi o własne pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się złożyć taki koszyk: komputer 3680 Zestaw różni się trochę nazwami względem tego co napisał Emler stąd moja prośba o potwierdzenie, czy dobrałem dobre podzespoły :), zrezygnowałem na razie z dysku twardego - dokupię go w późniejszym terminie. Prosiłbym jeszcze o ponowną weryfikację, czy powyższy zestaw będzie działał. Bardzo dziękuje za pomoc przy wyborze sprzętu - nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi :)

W poprzednim miałeś płytę MSI, ja mam złe doświadczenia z ich produktami. Tutaj widzę wrzuciłeś ASUS PRIME B350-PLUS i to jest na plus. Widzę,że masz dysk ssd, będzie idealny pod system. Nie chciałbyś jeszcze jakiegoś HDD np. 1tb? Na ssd jest mało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się tutaj wtrącę, ale czy ktoś jest w stanie powiedzieć za jaki czas około ceny kart graficznych wrócą do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najsłabszym punktem mojego zestawu jest karta graficzna (reszta wydaje się być całkiem porządna) i stąd całość będzie miała wydajność sprzętu za 2500 zł - lecz na chwilę obecną karty poszły tak w górę, że ciężko kupić coś lepszego w przyzwoitej cenie więc rozwiązanie jest proste - jak minie kryzys wystarczy dokupić lepszą kartę i całość będzie w dobrym wydajnościowo stanie - czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna zamowic z amazona 1060 6GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do zestawu: Kupiłem RAM który ma zegar 3000 mHz a w biosie pokazuje mi że RAM ma zegar 2400 mHz - czy tak powinno być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tfu, nie doczytałem.

 

Jest możliwość że twoja płyta nie obsłuży przynajmniej narazie pamięci 3ghz- Zen to stosunkowo nowa architektura, produceni ciągle dopracowują Biosy płyt głównych.

Czekaj na update, do tego czasu możesz szperać i necie i grzebać w ustawieniach samemu, powinny pójść wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko na stronie możemy przeczytać:

With DDR4, you'll accelerate memory frequencies up to an incredible to 3200MHz! And ASUS works with almost every DDR4 memory vendor, so you're assured the best compatibility.

Myślicie, że "up to 3200MHz mogłoby w praktyce oznaczać 2400? Czy jest to kwestia konfiguracji, żeby "podkręcić" pamięć RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, UP TO.

Te 3200 to pewnie drobnym druczkiem (in oc mode)

Próbuj sam np z XMP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...