Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Engineerx

Kupno konsoli z drugiej ręki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić konsolę.

Konsola ma być podobno brana na abonament w Orange.

 

Moje pytanie brzmi: Czy jak osoba od której kupię konsolę która jest na abonament(Orange) i przestanie płacić to czy będą mnie czekały jakieś konsekwencje typu blokada konsoli do puki nie zostanie zapłacony abonament?

Czy w ogóle ktoś może sprzedać konsolę która nie należy do niego do puki jej nie spłaci?

Pytam, bo rok temu spotkałem się z sytuacją: Kolega kupił S6 Edge za 1000zł, 3 miesiące później nie mógł nigdzie dzwonić, bo smartfon dostał blokadę imei, gdyż poprzedni właściciel nie opłacał abonamentu.

 

Do dzisiaj nie można u nas w kraju wykonywać połączeń, bo nie udało się tego odkręcić.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie wyniknie. Po prostu będzie miał komornika (po usilnych prośbach opłaty rachunków). W ogóle sprzęt jakim jest konsola nijak ma się do Orange, lecz nie kupowałbym od kogoś kto "spłaca". Z tym smartfonem to trochę śmieszna sytuacja. Z tego co mi wiadomo, to sieci nie blokują samych telefonów, a jedynie karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar kupić konsolę Xbox One S.

Konsola ma być podobno brana na abonament w Orange.

 

Moje pytanie brzmi: Czy jak osoba od której kupię konsolę która jest na abonament(Orange) i przestanie płacić to czy będą mnie czekały jakieś konsekwencje typu blokada konsoli do puki nie zostanie zapłacony abonament?

Czy w ogóle ktoś może sprzedać konsolę która nie należy do niego do puki jej nie spłaci?

Pytam, bo rok temu spotkałem się z sytuacją: Kolega kupił S6 Edge za 1000zł, 3 miesiące później nie mógł nigdzie dzwonić, bo smartfon dostał blokadę imei, gdyż poprzedni właściciel nie opłacał abonamentu.

 

Do dzisiaj nie można u nas w kraju wykonywać połączeń, bo nie udało się tego odkręcić.

 

Dziękuję i Pozdrawiam

 

Nic nie zablokują ale uważaj żebyś się w jakieś paserstwo itp nie zaplątał. Za ile ta konsola bo za 1070pln masz nówke z amazonu z dwoma grami i dwoma padami.KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tu chodzi o wymianę coś za coś, coś co bardzo ciężko mi sprzedać. Zamiast sprzedawać za bezcen, wolał bym mieć coś co będzie używane.

Oczywiście mam dostać dokumenty i dostane potwierdzenie ze kupiłem tą konsolę z drugiej ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, ale czy w czasie trwania abo. Xbox nie jest sprzętem "dzierżawionym", a na koniec umowy przechodzi w ręce biorącego abonament? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż powiem jeszcze tylko, że do realizacji gwarancji w MS dowód zakupu nie potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz konsolę - nic Ci nie mogą zrobić.

 

Popatrz sobie na OLX, gdzie 90% tam wystawionych telefonów (nowych) jest wziętych za grosze w abonamencie i od razu sprzedawanych. Niema opcji by nowy nabywca miał z tego jakiekolwiek problemy - nawet jeśli osoba która go sprzedała przestała płacić.

Ja mam tak kupiony telefon - tyle ,że pierwszy właściciel wziął go na raty i po miesiącu sprzedał. Mnie to guzik obchodzi czy on je spłaci czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby policja zapukała czy tam pismo wysłała o paserstwo to już guzik by obchodził... I Ciebie i klienta sieci. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paserstwo? Jeśli dostajesz potwierdzenie nabycia telefonu/konsoli od sprzedającego to nie ma mowy o paserstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zablokują ale uważaj żebyś się w jakieś paserstwo itp nie zaplątał. Za ile ta konsola bo za 1070pln masz nówke z amazonu z dwoma grami i dwoma padami.KLIK

60zł więcej tj. za 1120 jeszcze jeszcze oferta z dodatkową grą - Halo Wars 2 na francuskim amazonie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsoli nie zablokują. Ale np PlusGSM blokuje telefony po IMEI jeśli były brane u nich na raty z abonamentem jak ktoś nie płaci. Wystarczy poczytać wątki na forum android (galaxy s7). Po spłacie raty odblokowują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przy okazji w UoKiK.

Mi nic nie grozi. Też nie można nazwać tego paserstwem czy kradzieżą. Po prostu to jest nie wywiązanie się z umowy i w razie czego komornika będzie miał na głowie.

Pozdrawiam

 

W serwisach gsm u mnie na mieście przestali skupować brandowane telefonu z tego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i oczywiście, że obcina detale bo wszystko rozświetla. Jest jaśniej na pozór bo jest dokładnie jak na Asus, że świeci jaśniej w trybie 400, ale nie daje peak do 1000.
    • Typ sie konkretnie odkleja. Tu już faktycznie potrzeba dobrego specjalisty i pewnie pobytu na oddziale dobrego szpitala. Ale to też jakieś dobicie tego co musi być na konfederuskich stronach czy forach. Nowy ogromny pakiet broni i amunicji od USA bardzo ich zabolał. Aż czekam jak zaczną świrować jak do akcji wejdą f16
    • Jw. jeżeli zmieniamy i dostajemy 10% różnicy i ciut więcej vramu, ale musimy np dopłacić tysiaka albo więcej - to niestety ale się to średnio kalkuluje. Najoptymalniej byłoby się z kimś wymienić z ew. dopłatą, lub karta za kartę (strix to topowy model), ale tutaj możesz się naciąć na kulturę pracy jakiegoś golasa   Poczekałbym, 4070 jeszcze w wersji Ti to wciąż bardzo kompetentny sprzęt do grania. Nie żłopie bóg wie ile prądu a jest wydajna w 1440p. Wyjdzie seria 5070 to sprzedasz tego strixa i kupisz coś wyraźnie szybszego. Supki to zapychacze dziur a nie realne przyrosty, szczególnie dla posiadających modele bez S.
    • Wygląda na to, że Gigabyte inaczej podszedł do kwestii krzywej EOTF. Połączył tryby 400 i 1000 (pierwszy od 10-100%, drugi 1-10%) i uniknął spadku jasności w trybie 1000, który miał np. Asus.   
    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...