Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adasiu

Monitor czy TV do Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję porady w sprawie obecnych wyświetlaczy do komputera. Wyświetlaczy dlatego bo trochę nie rozumiem tego dysonansu pomiędzy monitorami a telewizorami (które też można przecież podpiąć pod komputer?).

 

No więc poszukuję coś taniego lecz dobrze by było jakby ciągnęło mało prądu.

Obecnie mam TV LCD LG jakiś tam... 32 cale, ciągnie 60W, kupiony dawno temu za 1600zł z 4latka+ do tej pory działa...

 

Jednak to LCD a mi czasem głupio zdarza się że nie wyłączam kompa odchodzę zapominam o nim i tak się świeci całą noc (tak wiem debil). Nie chcę ustawiać autowyłączania bo czasem kręcę się po domu i zaglądam sobie czy coś tam się dzieje ciekawego a to maile, komunikatory czy inne sprawy...

 

Więc... w związku z tym skoro ponad 4 lata temu kupiłem jakiegoś LCD nie LED który pali 60W (sprawdzane miernikiem) to przy okazji wymiany na jakiegoś może 100Hz? Przy okazji wymienić na LEDa który przynajmniej tak słyszałem będzie mniej zużywał prądu niż zwykły LCD... no więc zaglądam na pierwszą lepszą aukcję allegro jakiś medion pewnie firma krzak http://allegro.pl/telewizor-led-32-4xhdmi-2xusb-fullhd-mpeg4-100hz-i6862071282.html

no i wszystko by mi pasowało ale patrze na zużycie prądu... 135W 0.o?

 

I to ma być LED?

 

Więc może mnie ktoś rozjaśni o co chodzi, że LED a pali więcej niż mój stary LCD czy to przez te 100Hz?

A druga kwestia jaka jest różnica między TV a Monitorami które jak patrzyłem te drugie są niebotycznie droższe od TV? O co chodzi ;) Jakiś czas reakcji to przez to? I czy to nie jest to samo co Herce w TV? :D

 

No cóż, nie gram w żadne szybkie gierki typu strzelanki więc jak rozumiem na tą reakcję nie muszę patrzeć?

 

I jakieś propozycje tanich TV/Monitorów może też ktoś podrzuci. Interesuje mnie coś niegorszego od mojego obecnego czyli:

1980x1080

32 cale

60hz-100hz

No i ten żeby mniej palił niż 60W jeśli tak się da ;)

Cena do 1000zł ale im taniej tym lepiej - chyba wole częściej wymieniać aniżeli drożej płacić na dłużej ;) tak wiem też jak debil.

 

Dzięki.

 

edit:

http://allegro.pl/telewizor-led-samsung-ue32j5000-full-hd-200hz-usb-i6837826113.html

o takie coś chyba ok choć też dziwnie niby ten cudowny LED a pali tyle samo co mój LCD czyli 59W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij podświetlanie na maxa w swoim TV i sprawdź ile wat wciąga. Albo przeczytaj co masz napisane z tyłu TV na tabliczce znamionowej.

 

Odświeżanie w TV 100Hz nie jest łatwe do wymuszenia. Nie wiem jakie TV dają taką możliwość gwarantowaną. TO że pisze że TV ma 200 500 czy 1000hz to wcale nie znaczy, że ma na bank więcej niż 60Hz :) No może ten 1000hz zazwyczaj będzie miał te 100-120Hz, ale od komputera nie musi przyjąć taki sygnał.

 

Teraz palenie 60wat wiecej. Nawet jak pali te 60 wat więcej, to zakładając, że będziesz grał 10h dziennie na takim TV to dopłacisz do prądu niecałego zeta na miesiąc. Nie wiem, czy jest sens skupiać się na tym parametrze:)

 

 

A tak wogóle jak daleko od ekranu siedzisz? 32" i FullHD to nie najlepsze połączenie. Do tego InputLag w TV często jest bardzo duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz palenie 60wat wiecej. Nawet jak pali te 60 wat więcej, to zakładając, że będziesz grał 10h dziennie na takim TV to dopłacisz do prądu niecałego zeta na miesiąc. Nie wiem, czy jest sens skupiać się na tym parametrze:)

Cóż, trzeba przyznać Ci rację. Choć ja liczyłem na jakiś LED max 30-40W skoro zwykły LCD pali mi 60W+ :P Wtedy powiedzmy że zrobiłoby mi to różnicę skoro już i tak wymieniam na nowy.

 

A tak wogóle jak daleko od ekranu siedzisz? 32" i FullHD to nie najlepsze połączenie. Do tego InputLag w TV często jest bardzo duży.

Tak względnie daleko, jak pisałem mam już 32 cale obecnie i jest ok. z metr lub więcej od ekranu mam ryjek.

 

To tak w żołnierskim skrócie jeśli chodzi o zwykłe gry (nie szybkie) oraz oglądanie filmów. Jaka jest różnica pomiędzy TV a Monitorem zakładając podobne parametry czyli te 60 lub 100hz, 32 cale, LED, FULL HD.?

 

No i w skrócie: Co mam wybrać :P Tak jak pisałem mam TV i od 4 lat pogrywam na nim no i nie wiem, może nie widzę problemu bo dawno nie miałem monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz model telewizora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...