Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CarlitoNeo

Wymiana kasety z 9rz na 11rz a bębenek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem specem, więc wybaczcie, jeśli pytanie jest mega lamerskie. Obecnie bujam się na napędzie 1x9 z kasetą SLX CS-HG80. Kusi mnie zmiana na nowego SLX M7000 11-rzędowego. No i pytanie... czy to się zmieści na bębenek od Fulcrum Red Metal 10? W sieci różnie mówią... jedni, że wejdzie bez problemu, inni, że nie, jeszcze inni, że zależy od oplotu koła. Jak Wy uważacie? Ryzykować, czy brać jakiś napęd 10-rzędowy? Oczywiście razem do wymiany przerzutka, łańcuch i manetka, ale kaseta to na razie niewiadoma...

 

Shimano twierdzi, że "to se ne nada" itp. Ale wiadomo, teoria jedno, praktyka drugie :) Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam 1 blat i indeksacja teraz mi nie odpowiada - za duże skoki. Alternatywą jest 10, ale chciałbym zainwestować w najnowszy system, skoro różnica w cenie t 10%. Nie jest to przymus, ale skoro by się dało, to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębenek pod 11 jest dłuższy. Możesz mieć oprócz kasety i nakrętki jeszcze pierścień dystansowy i wtedy jest to bębenek pod 11 z adapterem żeby się zakręcił na 10tce. Jeśli nie masz adaptera założonego, to nie masz bębenka pod 11. I tu się robi rozjazd, znam dwóch którzy mimo tego jeżdżą, bo się da kasetę założyć, da się zakręcić ale najmniejsza koronka jest tylko troszkę wsunięta na bębenek. Powoduje to, że łańcuch jest o ten 1mm bliżej ramy na 11 biegu. Póki co jeżdżą i nic się nie dzieje, kółka na piastach 772 i 675, tyle tylko że XT.

 

Jeśli chcesz poradę autorytetu w temacie kółek to napisz do Daveo. To jest przeMistrz jeśli chodzi o piasty, szprychy, zaplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębenek pod 11 jest dłuższy. Możesz mieć oprócz kasety i nakrętki jeszcze pierścień dystansowy i wtedy jest to bębenek pod 11 z adapterem żeby się zakręcił na 10tce. Jeśli nie masz adaptera założonego, to nie masz bębenka pod 11. I tu się robi rozjazd, znam dwóch którzy mimo tego jeżdżą, bo się da kasetę założyć, da się zakręcić ale najmniejsza koronka jest tylko troszkę wsunięta na bębenek. Powoduje to, że łańcuch jest o ten 1mm bliżej ramy na 11 biegu. Póki co jeżdżą i nic się nie dzieje, kółka na piastach 772 i 675, tyle tylko że XT.

 

Jeśli chcesz poradę autorytetu w temacie kółek to napisz do Daveo. To jest przeMistrz jeśli chodzi o piasty, szprychy, zaplot.

Daveo twierdzi, że podpasuje, gdyż kasety 11sp Shimano są kompatybilne wstecz. Co inne kasety szosowe - 11sp nie wejdzie na bębenek 10sp. Również SRAM pokombinował i już 11sp wymaga specjalnego bębenka. No nic, kaseta SLX M7000 11-46 już do mnie leci i przymierzę czy pasuje. Jak nie, to odeślę i zamówię komplet pod 10sp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...