Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CarlitoNeo

Wymiana kasety z 9rz na 11rz a bębenek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem specem, więc wybaczcie, jeśli pytanie jest mega lamerskie. Obecnie bujam się na napędzie 1x9 z kasetą SLX CS-HG80. Kusi mnie zmiana na nowego SLX M7000 11-rzędowego. No i pytanie... czy to się zmieści na bębenek od Fulcrum Red Metal 10? W sieci różnie mówią... jedni, że wejdzie bez problemu, inni, że nie, jeszcze inni, że zależy od oplotu koła. Jak Wy uważacie? Ryzykować, czy brać jakiś napęd 10-rzędowy? Oczywiście razem do wymiany przerzutka, łańcuch i manetka, ale kaseta to na razie niewiadoma...

 

Shimano twierdzi, że "to se ne nada" itp. Ale wiadomo, teoria jedno, praktyka drugie :) Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam 1 blat i indeksacja teraz mi nie odpowiada - za duże skoki. Alternatywą jest 10, ale chciałbym zainwestować w najnowszy system, skoro różnica w cenie t 10%. Nie jest to przymus, ale skoro by się dało, to czemu nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębenek pod 11 jest dłuższy. Możesz mieć oprócz kasety i nakrętki jeszcze pierścień dystansowy i wtedy jest to bębenek pod 11 z adapterem żeby się zakręcił na 10tce. Jeśli nie masz adaptera założonego, to nie masz bębenka pod 11. I tu się robi rozjazd, znam dwóch którzy mimo tego jeżdżą, bo się da kasetę założyć, da się zakręcić ale najmniejsza koronka jest tylko troszkę wsunięta na bębenek. Powoduje to, że łańcuch jest o ten 1mm bliżej ramy na 11 biegu. Póki co jeżdżą i nic się nie dzieje, kółka na piastach 772 i 675, tyle tylko że XT.

 

Jeśli chcesz poradę autorytetu w temacie kółek to napisz do Daveo. To jest przeMistrz jeśli chodzi o piasty, szprychy, zaplot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bębenek pod 11 jest dłuższy. Możesz mieć oprócz kasety i nakrętki jeszcze pierścień dystansowy i wtedy jest to bębenek pod 11 z adapterem żeby się zakręcił na 10tce. Jeśli nie masz adaptera założonego, to nie masz bębenka pod 11. I tu się robi rozjazd, znam dwóch którzy mimo tego jeżdżą, bo się da kasetę założyć, da się zakręcić ale najmniejsza koronka jest tylko troszkę wsunięta na bębenek. Powoduje to, że łańcuch jest o ten 1mm bliżej ramy na 11 biegu. Póki co jeżdżą i nic się nie dzieje, kółka na piastach 772 i 675, tyle tylko że XT.

 

Jeśli chcesz poradę autorytetu w temacie kółek to napisz do Daveo. To jest przeMistrz jeśli chodzi o piasty, szprychy, zaplot.

Daveo twierdzi, że podpasuje, gdyż kasety 11sp Shimano są kompatybilne wstecz. Co inne kasety szosowe - 11sp nie wejdzie na bębenek 10sp. Również SRAM pokombinował i już 11sp wymaga specjalnego bębenka. No nic, kaseta SLX M7000 11-46 już do mnie leci i przymierzę czy pasuje. Jak nie, to odeślę i zamówię komplet pod 10sp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...