Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Pograłem 2h i gra bardzo fajna! Może w końcu będzie godny konkurent dla gier od Piranha :). Tymczasem na razie nie będę grał bo mam do ogrania Kingdom Come.. A nie chce jej już przerywać.

 

Zastanawiam się czy na tej wyspie też mozna wybiera obóz do którego bedzie sie należało itp ? Bo wiem ze twórcy niby mieli sie wzorować na Gothicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A skąd wiesz że można? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mnie zachęciła gra po obejrzeniu na YT filmiku od Roja. Kurcze każda misja inna i mozna je wykonywać na rózne sposoby - no jak typowa gra od Gothica. Troszke sie boje tych klimatów pirackich ale na YT jest sporo filmików to w dalszej fazie juz chyba tak nie czuć tych klimatów.. No nic dlatego kupie na ps4 i najwyżej odsprzedam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba poczekam aż stanieje i wtedy kupię. :)

Podobnie, jakieś zainteresowanie jest, ale samo wspominane o Elexowym drewnie mocno odrzuca. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy odbiera inaczej. Dla mnie Elex to straszne drewno i fatalne animacje i modele. Chociaż byłem fanem serii Gothic, to jednak nie akceptuję współcześnie takich gier. Greedfall robi w tym kierunku duży krok w przód. Tam ma to swój urok. Trzeba się przestawić też trochę na myślenie, że najważniejszy jest klimat i fabuła, która nie jest tępa jak w większości współczesnych produkcji z zaawansowanymi silnikami graficznymi i ray tracingiem.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem tego argumentu o "drewnie" i porównań do Gothica. Może wizualnie gra przypomina nowsze produkcje PB, ale chyba tylko wizualnie. Ale każdy ma swoje kryteria.

 

Ja na przykład wolę produkcje z mniejszym budżetem, bo zwykle mają one do zaoferowania więcej ciekawych rozwiązań. Co prawda nie zawsze sprawdza się to w 100%, tym bardziej że w każdym przedziale budżetowym znajdą się gry dobre i totalne crapy. Jednak większość gier AAA mnie zwyczajnie nudzi. Co z tego, że mają ładną oprawę graficzną i tryskają wręcz "filmowością", skoro fabuła często jest prosta, nie skłania do głębszych przemyśleń, mechanika to miszmasz tego co jest obecnie najbardziej popularne, a głównym motorem napędowym sprzedaży gry jest marketing i popularność wydawcy + developera, a nie faktyczna jakość.

 

I właśnie dlatego nie kupię teraz Greedfall, bo po obejrzeniu materiałów mam wrażenie, że gra ma lekkie naleciałości po produkcjach wysokobudżetowych. Możliwe, że się mylę, ale tak czy inaczej nie kupię jej w obecnej cenie.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja sobie dziś przed spaniem obejrze recenzje tej gry i jestem raczej przekonany, że to produkt dla mnie. Mam nadzieje ze można w grze zmieniać ubrania bohatera.. Bo nie chciałbym przez całą grę chodzic w tych pirackich ciuchach.. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, pewnie że można. Ja przez 2 godziny gry miałem 3 różne ubiory, płaszcze, itp.

Zauważyłem jeszcze że warto poczekać na poprawki optymalizacyjne jeśli ktoś ma grafikę pokroju GTX 970. Zrobiłem update sterowników do najnowszych i gra chodzi płynniej.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem sobie trochę gameplay i podoba mi się. Do tego gra dostaje dobre i bardzo dobre opinie od graczy. Trzeba będzie jakoś niedługo zrobić zakup bo coś czuję, że mnie wciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dawno nie widziałem tak dobrych ocen na steamie jak ma Greedfall. Jakieś 2-3 ostatnie tak dobre gry pamiętacie (np z 2 ostatnich lat)? Nie chodzi o metacritic, a steam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego miesiąca mogę wymienić 2 gry lepiej oceniane na Steamie niż Greedfall - Children of Morta (84%) i Spyro™ Reignited Trilogy (90%).

 

Update: a jeśli chodzi o takie megahity, to w tym roku wyszły Devil May Cry 5 (92%), RE2: Remake (95%), Sekiro (88%). Z ostatnich dwóch lat pewnie dobrych kilkadziesiąt gier by się zebrało.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet Mars War Logos na początku chwalono :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od sprostowania co do porownania PS4Pro i PC. Wczesniej testowalem tylko w pierwszej lokacji i tam faktycznie obie wersje sa niemal identyczne jezeli chodzi o jakosc, HDR na plus dla Prosiaka i fps na plus dla PC.

Dopiero jak wyladujemy na wyspie i jestesmy w terenie (lasy, zielen itd) roznica robi sie ogromna. Prosiak ma wtedy o wiele mniej detali, spora roznica w iosci obiektow no i duzo gorsza jakosc (pewnie dynamiczna rozdzielczosc albo cos w ten desen). Najbardzie jednak meczyly mnie na PS4Pro za waski fov w polaczeniu z klatkami, powodowalo to zauwazalny dyskomfort. Takze po 6h grania przesiadlem sie na PC i nadrabiam stracony czas.

Co do moich wrazen to jestem jak najbardziej zadowolony, mechanika jest lekko archaiczna, szczegolnie poprzez wszechgobecne sciany/tunelowosc, mimo ze sa wieksze "otwarte lokacje" ciagle nie mozemy zeskakiwac z gorek, krawedzi itp. Fabula jak narazie wydaje sie dosc ciekawa, walka prosta ale przyjemna. Ciezko wiecej oceniac po tych kilku h, jednak jedno jest pewne, napewno mam ochote wskoczyc do gry jak tylko skoncze prace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze fajna recenzja:

 

 

Jak kiedyś myślałem o tym tytule, spodziewałem się trochę "Nowego Świata" a naszym rozumieniu, czyli Ameryki Północnej, Indian, itp. Klimatów a la AC III, a to jest, jednak coś innego ale fajnego i ciekawego.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GRY-OnLine też jest już recka i dali 8/10 :o

 

Recenzja gry GreedFall – budżetowy Wiedźmin 3 daje radę

 

GreedFall nie jest „drewnianym” następcą Gothica. To bardzo dobre RPG, które skromny budżet i możliwości autorów uzupełniło mądrym pożyczeniem dobrych pomysłów z najlepszych wzorów, jednocześnie zachowując oryginalność i pomysł na siebie.

 

Ybz5E6S.jpg

 

Jak teraz średniaki dostają 8 i 9 to nic dziwnego że Alex ocenia na 10/10 ;). Skala tych ocen straciła już dawno sens. Żeby było śmieszniej to GOL ocenił Wiedźmina 3 (którym się tam tak zachwycają) na 8.5/10 czyli niewiele lepiej :lol2:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak teraz średniaki dostają 8 i 9 to nic dziwnego że Alex ocenia na 10/10 ;). Skala tych ocen straciła już dawno sens. Żeby było śmieszniej to GOL ocenił Wiedźmina 3 (którym się tam tak zachwycają) na 8.5/10 czyli niewiele lepiej :lol2:.

 

No, Popatrz, taki "Skyrim" dostał 10/10, a to jest średniak, który w dniu premiery wyglądał jak stara gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co gra jest praktycznie tak samo dobra jak Wiedźmin 3? Bo raptem pół punkta więcej to jest takie 8+ czyli nieznacznie lepiej a Wieśka i GreedFall dzieli przepaść. Po co się REDzi tyle męczyli na co wydali tyle hajsu? Mogli osiągnąć podobny efekt z budżetem Spiders :D. ELEX ocenili na 7.5 a ta gra jest bliżej produkcji Piranha Bytes niż RED’ów. Ocena totalnie z kosmosu. Jak już zawodowi recenzenci mają problem z poprawnym ocenianiem gier to co się dziwić takiemu Alkowi który sypie jak z rękawa 10/10 i GOTY :lol2:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten recenzent ocenił W3 na 9.5/10 (wydanie PC).

 

Wersję na PS4 recenzował kto inny i uciął sporo za stan techniczny na premierę.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GOL-u polecieli po całości. GreedFall bliżej do Risen 2 i 3 niźli do Wiedźmina 3.

- małe, korytarzowe lokacje.

- niemożność skakania, nawet przez najmniejsze kamyki.

- przeszkody w postaci półek skalnych, murów, ogrodzeń można przeskoczyć wyłącznie w określonych miejscach i tylko przy władowaniu punktów w Wigor.

- magia ogranicza się tak naprawdę do dwóch ataktów - strzału i ogłuszenia, przy czym przy ogłuszeniu drużyna olewa unieruchomionego przeciwnika.

- Brak rozwoju magii wraz z odkrywaniem świata, gdy zyskujemy przychylność tubylców (nowe moce, umiejętności).

- Niekonsekwencje w atrybutach poszczególnych profesji - wojownik nie ma dostępu do młotów a mag ma. Który mag będzie walczył wolnym i ciężkim orężem w trakcie odnawiania many?

- Największy babol - szybkość reakcji pomiędzy wciśnięciem klawisza a reakcją. Po kiego grzyba jest pasek szybkiego wyboru, klawisze zmiany trybu walki, skoro gra reaguje równie ociężale jak przeładowany tankowiec na ruch steru?

 

Serene to tak naprawdę prolog, samouczek - dlaczego w miejscach, które można wysadzić nie można po prostu użyć flakonu alchemicznego z ostrzeżeniem, że taka umiejętność wymaga odpowiedniego poziomu Nauki?

 

Ta gra ma swój klimat ale z powodu niedoróbek jak blokowanie się na przechodzącym NPC nie zasługuje na więcej niż 6,5~7/10

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się jaram jak jeszcze więcej poczytałem i pooglądałem :E. Zapowiada się w końcu bardzo dobre RPG 3D od czasów Wieśka 3.

 

A to tylko tak zwana gra AA. Ma niedoróbki, ale twórcy postawili na klimat RPG, bardzo dobrą fabułę i dobre zadania, również te poboczne, ciekawy rozwój postaci i różne inne elementy które powinny się znaleźć właśnie w grze RPG. Dla fana RPG po tych opiniach i recenzjach to nie ma opcji must have. Siadam w weekend do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten recenzent ocenił W3 na 9.5/10 (wydanie PC).

 

XjuDlKj.jpg

 

Spoko więc w ramach jednej redakcji mają pożęty rozrzut. Lepiej już mi się grało w takiego Risena niż w GreedFall a Risena też ocenili na 8.5 :lol2:. Ja wiem że ocena zależy od oceniającego ale bądźmy poważni.

 

Na GOL-u polecieli po całości. GreedFall bliżej do Risen 2 i 3 niźli do Wiedźmina 3.

 

nie zasługuje na więcej niż 6,5~7/10

 

No dokładnie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę grę winno przejść dwóch, trzech recenzentów, potem publikują swoją ocenę a na koniec redakcja wyciagą średnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz średnią np. na metacritic czy opencritic. Ocena recenzentów jest subiektywna. Ja pomimo "bugów" dzisiaj oceniam takiego KC:D na 8/10 bo po prostu świetnie mi się w niego grało i był klimat RPG i ciekawe rozwiązania(a to najważniejsze), a GreedFall zapowiada się pod względem klimatu jeszcze lepiej i ma na pewno mniej błędów i niedopracowań.

 

Ps. Właśnie kupiłem. Ściąga się :D

Na 99.9% po tym co widziałem jestem przekonany, że będzie mega zabawa. W dzisiejszych czasach ściemnianego AAA, gry RPG zatraciły duszę, a wszystkie znaki na niebie wskazują, że GreedFall ją ma :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...