Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

DA:I :E Tego to nawet nie skończyłem mimo kilku podejść, a nudziłem się już od pierwszych godzin gry. Tutaj jest zdecydowanie ciekawiej pod względem klimatu RPG i fabuły. I to wszytko mimo, że gra nie ma true open worlda i brakuje jej szlifów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczny świat z hubami będzie w cyberpunku. i dobrze lepsze to niż mieliby tworzyć coś na wzór sandboxa z kingdom come

 

Cyber będzie miał większe mapy. Tutaj są małe i ciasne co chwilę loadingi w dodatku z zawsze jednym dodatkowym przedsionkiem do kolejnego huba (teleporta). Lecisz jak po sznurku czasem są jakieś rozgałęzienia i trzeba lecieć dookoła bo nasz protagonista nie jest w stanie pokonać nawet najdrobniejszej przeszkody (brak skoku i niewidzialne ściany). Takich upośledzonych momentów jest masa nie chcę za bardzo pałować tej gry a sporo można byłoby jej zarzucić.

 

Toż wszystkie gry tego studia mają niewiedzialne ściany. Nic to nie przeszkadza w rozgrywce, a wręcz daje fajne wrażenia.

 

No i wszystkie były totalnymi średniakami np. taki Bound by Flame który na GOL'u dostał 4 na 10 żeby nie napisać słabymi (to ma być jakieś pocieszenie?) :E

 

GreedFall to najlepsza gra od Spiders widać postępy ale to nadal przeciętniak. Jak mówiłem kreacja świata już lepiej wyglądała w ELEX mimo że to i to jest drewniane (i nie chodzi mi o grafikę bo ta jest lepsza w GreedFall). Ten tunel jest też dosyć pustawy nie czuć żeby tętniło życie a te wilkołaki to po nocach będą mi się śnić tak często je oglądam (kopiuj wklej). Widoki potrafią być ładne ale też dosyć monotonne.

 

Gra ma swoje momenty owszem ale jest tego stanowczo za mało żeby się zachwycać.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze by w ostatnim czasie były jakieś mega gry :E. W tym roku to chyba tak na prawdę dobrze wspominam tylko RE:2 remake i Days Gone. Gry AAA to coraz większa papka bez polotu i jednak wolę takie "przeciętne" RPG jak GreedFall od wielu nudnych i robionych na jedno kopyto gier AAA, które wychodzą ostatnimi czasy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy się zwariować. To, że nie ma teraz wysypu ciekawych gier RPG nie znaczy, że mamy nominować każdego średniaka od razu do GOTY. Niech Spiders dalej się rozwijają to w końcu zrobią takiego RPG'a na jakiego czekamy i wtedy oceny będzie zbierać zasłużone. Nie istotne czy to gra AA taryfy ulgowej nie ma jeśli na STEAM wołają tyle co za inne tytuły AAA.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GOTY są różne kategorie, więc w którejś może wygrać. 2019 nie był jakiś bardzo imponujący jeśli chodzi o gry. Może na początku wyszło więcej ciekawych rzeczy, ale potem przez większość czasu była nuda.

 

Za to w 2020 będzie rzeźnia i nie chodzi mi tylko o samego Cyberpunka. szczerbaty.gif Czas odkładać majątek na gry.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znacznie lepszy jest KC:D Jeśli chodzi o świat gry to już w ogóle. Niektórzy mówią, że pusty. Właśnie dzięki tym pustkom jest naturalny, a nie co 100m wioska i wszystko upchane do granic możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up Dla mnie K:CD jest porównywalny w całkowitej ocenie do GreedFall . W jednych aspektach wypada lepiej w innych gorzej, ale jakby nie patrzeć to jedna i druga gra sprawia mi dużą frajdę pomimo braku szlifów i ograniczeń.

 

Nie dajmy się zwariować. To, że nie ma teraz wysypu ciekawych gier RPG nie znaczy, że mamy nominować każdego średniaka od razu do GOTY. Niech Spiders dalej się rozwijają to w końcu zrobią takiego RPG'a na jakiego czekamy i wtedy oceny będzie zbierać zasłużone. Nie istotne czy to gra AA taryfy ulgowej nie ma jeśli na STEAM wołają tyle co za inne tytuły AAA.

 

Nikt tutaj nie mówi o GOTY.

 

Gra zbiera oceny na poziomie 72/100 od recenzentów, od graczy trochę wyższe, na podobnym poziomie jak KC:D. Po prostu dobra gra, a jeśli ktoś lubi klimaty RPG to zdecydowanie sprawiająca więcej przyjemności niż 95% różnorakich gier AAA wydanych w tym roku :E.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie kminie jednej rzeczy. Mianowicie w umiejetnościach bohatera jest mało czarów do odkrycia .. jest to zamrożenie przeciwnika i wsumie lipa? ;/ To teraz mnie zastanawia.. jak jest ekran taktyczny który aktywujemy w dowolnym momencie to tam jest sporo miejsca na kolejne czary.. Zastanawiam się po co ta rubryka taka duza skoro wlasciwie mag ma mało czarów ;/ Albo ja czegos nie ogarniam ..

 

EDIT: Jeszcze widze w umiejetnościach leczenie .. i chyba lipa ;/

 

 

Cyber będzie miał większe mapy. Tutaj są małe i ciasne co chwilę loadingi w dodatku z zawsze jednym dodatkowym przedsionkiem do kolejnego huba (teleporta). Lecisz jak po sznurku czasem są jakieś rozgałęzienia i trzeba lecieć dookoła bo nasz protagonista nie jest w stanie pokonać nawet najdrobniejszej przeszkody

 

Uważaj co mówisz;p. Bo identycznie masz w Kingdom Come :). Tam masz miejsca gdzie nawet koniem nie przejedziesz gdyż zdarz się ze jakiś krzaczek blokuje :P.. W Kingdom też trafiałem na niewidzialne ściany. To jest normalne w tego typu grach. Budżet i tyle. Mi to tam nie przeszkadza.. Identycznie było w Mass Effect i według mnie system z hubami to najlepszy pomysł do gier z otwartym światem.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego samego w KC:D tam się nie blokujesz ze względu na niewidzialne ściany ograniczające lokacje, ale głównie po prostu ze względu na bugi i niedopracowania w grze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie znacznie lepszy jest KC:D Jeśli chodzi o świat gry to już w ogóle.

 

Dla mnie też i fabuła ciekawsza

 

Uważaj co mówisz;p. Bo identycznie masz w Kingdom Come :). Tam masz miejsca gdzie nawet koniem nie przejedziesz gdyż zdarz się ze jakiś krzaczek blokuje :P.. W Kingdom też trafiałem na niewidzialne ściany. To jest normalne w tego typu grach. Budżet i tyle. Mi to tam nie przeszkadza.. Identycznie było w Mass Effect i według mnie system z hubami to najlepszy pomysł do gier z otwartym światem.

 

Nie no sorry tam jest masa miejsca do jazdy i kawał terenu do zwiedzania z dużo większą swobodą tutaj nie masz nawet konia, ba taka biedna Inkwizycja miała większą swobodę i mapy. Tutaj nawet skoku nie ma, bo na każdym kroku nienaturalne blokady i nie mówię o pojedynczym krzaczku, bo to wszędzie może się przytrafić. Konstrukcja GreedFall to mały hub loading, po środku przejściowy obóz z mikro hubem i znowu loading, wczyta się niewielka mapka chcesz wracać to znowu mikro hub z obozem i loading następnie loading miasta i tak w kółko. Żeby jeszcze te poziomy były obszerne ale to jest naprawdę małe i ciasne pod tym względem nawet ELEX wypada sporo lepiej (wielkość mapy, swoboda i mniej widocznych loadingów). Widoczki graficznie ładne ale w sporej części na jedno kopyto to samo miasta frakcji wszystkie budynki identyczne, ten sam rozkład i wystrój ect.

 

Zadania są zróżnicowane to fakt, ale ich poziom jest mało angażujący podobnie jak fabuła, która ma swoje momenty, ale na tym koniec w pewnej chwili zaczyna się to rozwlekać.

 

Nie chcę obrzydzać nikomu tej gry, bo mimo wszystko uważam, że warto w nią zagrać, ale zdecydowanie nie za 200PLN i na pewno nie oceniłbym jej wyżej jak 6.5 na 10.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nawet skoku nie ma, bo na każdym kroku nienaturalne blokady i nie mówię o pojedynczym krzaczku, bo to wszędzie może się przytrafić.

Wczoraj musiałem iść na około jakieś 50 metrów, bo nie dało się przejść 20cm murka :o

Ale grę raczej skończe dla niezłej fabuły.

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jak jest klimat to może być i więcej takich niewidzialnych ścian zamiast otwartych terenów jak w np. ostatnim assassinie, albo w gears5 gdzie totalnie nic nie było ciekawego, oprócz gdzieniegdzie jakiegoś widoczku, ale do tego i tak nie trzeba w sumie otwartych terenów. Zresztą w ostatnich gerarsach też była masa takich niewidzialnych ścian i trzeba było na około zapierdzielać, a nie słyszałem aby ktoś narzekał.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech robią GreedFall 2, bo ta marka ma potencjał ba nawet gdyby zrobili jakąś Enhanced Edition to ocena mogłaby podskoczyć wystarczyło, doszlifowali pewne aspekty. Na chwile obecną jednak oceniamy to co jest a jest jak jest.

 

Wczoraj musiałem iść na około jakieś 50 metrów, bo nie dało się przejść 20cm murka :o

 

No o tym właśnie mówię a potrafią być problemy nawet z potokiem górskim wielkości kałuży i dymanie na około żeby przejść w miejscu, w którym normalnie byśmy to zrobili. Czasami mam wrażenie, że nawet celowo są zrobione te ograniczenia, żeby wydłużyć rozgrywkę bo przeszkody są nienaturalne :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Granie Magiem jest za proste na normalu ale na trudnym bardzo ciężko.. natomiat strzelcem jest za łatwo nawet na trudnym.. dziwnie zbalansowane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strategiem najlepiej się gra, po odblokowaniu atrybutu Nauka poziom 2 można craftować amunicje i tak o to mam już ponad 160 amunicji do broni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ma być patch który zbalansuje stratega bo okazuje się że zadaje on za wysokie obrażenia od początku gry. Ponoć to jakiś bład w kodzie gry. Faktycznie zagralem przez chwile strzelcem nawet na extreme poziomie trudności i bez problemów leje nawet tych z czachą. Zero wyzwania

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ty to wyczytałeś? Przecież w tej grze wybór klasy to tylko kwestia pierwszych początkowych talentów, później robisz sobie build jaki chcesz i mieszasz jak chcesz. Więc magiem możesz korzystać z pistoletów, pułapek itd.

 

Ogólnie to najłatwiej z tego co ludzie piszą grać dystansowym magiem, ma cc, leczenie, ale mi nie przypadł do gustu bo za mało się dzieje nim grając. Mieczyk 2h i bliska walka z przeciwnikiem najlepsze :D, + pułapki i spluwa fajnie zdejmuje na dystans obronę na przeciwnikach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja mowie o korzystaniu z broni palnych. A z nich może korzystać nawet mag.

 

Ja osobiście ide w kierunku battlemage lub czystego maga.. jeszcze zobacze.. im dalej tym bardziej mi się podoba ta klasa postaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pistolety tylko na Bossy a cała reszta to miecz 2H i ewentualnie furia (czar dla melasów jako Ulti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A własnie jak rozwijać np wytrzymałość? Nigdzie tego nie widze.. albo zręczność?

 

Z drugiej strony gra ma ogromne błedy w tłumaczeniu.. nawet przy opisach broni .. eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość (ilość życia) i zręczność (obrażenia od broni białeś) masz w atrybutach. Co kilka poziomów dostajesz punkt, który rozdajesz w interesujące Cię perki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Faktycznie nie zauważyłem :D.

 

Obecnie gram magiem i jestem bardzo zadowolony - bardzo fajna postać. Ma bardzo ciekawe techniki walki zarówno z daleka jak i z bliska. Chyba sobie zresetuje umiejętności bo wcześniej troszkę przyznałem punktów do ulepszania broni jednorecznej.. A w czasie walki używam jednak tylko magie. Nawet nie widzę potrzeby przełączania się na drugą broń. No chyba, że późniejszej fazie będzie to niezbędne.

 

Mag ma o wiele lepsze blokowanie ataku niż wojownik/strzelec. No ale to oczywiście moje zdanie :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończyłem GreedFalla, wydaje mi się że zrobiłem wszystkie misje poboczne oprócz zadan z notatkami profesora i znalezieniem wszystkich obozów. Zajęło mi to 44 godzin. Fabuła moim zdaniem jest świetna, są plot twisty i na pewno zagram jeszcze raz za jakis czas zeby poznac alternatywne zakonczenia :)

a no i po zakonczeniu gry nie ma swobodnej eksploracji świata, po prostu konczy sie historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze gram, też robię wszystkie poboczne. Na jakim poziomie zakończyłeś grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na normalnym strategiem więc gra nie była zbyt wymagająca, zakładam że na trudnym walcząc wojownikiem można się napocić w end gamie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...