Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Inkwizycja w każdym elemencie jest lepsza od GreedFall.. Mimo to i tak sie ciesze, że ktoś nie boi się tworzyć tego typu gier i probują. Szkoda tylko, że za takie produkcje zabierają sie małe ekipy bez wiekszych pieniędzy. Bo korporacje pokroju Ubi i EA to tworzą masówki dla małych dzieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szczególnie w pobocznych questach inkwizycja jest lepsza :E.

Zresztą co tu gadać taki mało budżetowy Greedfall jest i tak zdecydowanie lepiej oceniany przez graczy od inkwizycji.

Bioware już nie ma od dawna

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie wiem nie patrzę na oceny graczy ani recenzantow :). Jakbym brał ich pod uwagę to chyba nigdy bym nie zagrał w nic porządnego. Tzn czytam opinie graczy itp ale nie biorę ich za bardzo pod uwagę. Głównie przeglądam ze względu na technikalia i problemy np z bugami. Jeśli wiadomo dowiem sie, że jakaś gra jest tak zabugowana i nie można w nią normalnie grać - wówczas taka opinia graczy jest najbardziej na miejscu :)

 

Misje poboczne w Greedfall faktycznie są porządnie o tym zapomniałem. Ale im więcej ich robisz w krótkim czasie to wyczuwamy pewne powtarzalności.. Niekiedy nawet robimy to samo i w chodzimy do identycznych obszarów /budynków. Co trochę jest irytujące. Mimo to faktycznie poboczne misje sie wyróżniają.

 

Aż jestem ciekawy jaka będzie kolejna gra od Spidersów :).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupa wstydu ogarnięta to czas na nowości to sobie zamówiłem GreedFall.Recenzje są dobre to nie ma szans na gniota. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szczególnie w pobocznych questach inkwizycja jest lepsza :E.

Zresztą co tu gadać taki mało budżetowy Greedfall jest i tak zdecydowanie lepiej oceniany przez graczy od inkwizycji.

Bioware już nie ma od dawna

 

GF jest z jednej syrony lepszy od DA:I ale też w kilku aspektach od niej gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie szczególnie w pobocznych questach inkwizycja jest lepsza :E.

Zresztą co tu gadać taki mało budżetowy Greedfall jest i tak zdecydowanie lepiej oceniany przez graczy od inkwizycji.

Bioware już nie ma od dawna

 

Lepsze poboczne questy w inkwizycji niż robienie za kuriera wiadomości po całym świecie greedfall. Gierka naprawdę przyjemna ale w moim wypadku - odpadłem jakoś pod koniec przez to bieganie i nie wiem czy wrócę dokończyć. Popieram ocenę kolegi - 7/10 mocne, a to dzisiaj bardzo dużo. BTW. Mag + strzelba nie do pokonania, obecnie mam 35 poziom bodajże. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No właśnie misje poboczne są zróżnicowane ale i tak czesto robimy za kuriera dyplomatycznego..po prostu spidersi muszą się jeszcze nauczyć przy projektowaniu subquestów..

 

Wymieniamy parę zdań i podróż.... rozmawiamy przez chwile.. znów podróż.. kolejny dialog i.... znów podróż...

 

Po 30h grania bardzo to odczuwam.. i chyba zleje na niektóre już misje poboczne.. na szczęście fabuła wynagradza..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7/10 to i tak łaskawa ocena dla mnie więcej jak 6.5 nie ma za co dawać ;)

 

robienie za kuriera wiadomości po całym świecie greedfall.

 

I tu właśnie wychodzi pozorne urozmaicenie zadań - pretekst jest tylko inny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupa wstydu ogarnięta to czas na nowości to sobie zamówiłem GreedFall.Recenzje są dobre to nie ma szans na gniota. ;)

Kupa wstydu :) Po tym stwierdzeniu od razu wiadomo, że to Maly Glod, po co Ci nowe konto :Up_to_s: Tamto było w porządku i ten Twój słynny temat ;)

 

Lepsze poboczne questy w inkwizycji niż robienie za kuriera wiadomości po całym świecie greedfall. Gierka naprawdę przyjemna ale w moim wypadku - odpadłem jakoś pod koniec przez to bieganie i nie wiem czy wrócę dokończyć. Popieram ocenę kolegi - 7/10 mocne, a to dzisiaj bardzo dużo. BTW. Mag + strzelba nie do pokonania, obecnie mam 35 poziom bodajże. :lol2:

Jeszce nie grałem w GreedFall, ale sporo czytałem i wszędzie chwalą questy poboczne. Za to poboczne w Inkwizycji, to były dla mnie jedne z gorszych questów jakie widziałem w RPG, jakbym grał w jakieś MMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupa wstydu :) Po tym stwierdzeniu od razu wiadomo, że to Maly Glod, po co Ci nowe konto :Up_to_s: Tamto było w porządku i ten Twój słynny temat ;)

Permbana dostał.

 

Nie dostał, ma praktycznie czyste konto. Proszę nie kontynuować offtopa. - q ;)

Edytowane przez qjin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w Rdr 2 nawet misjami kurierskim się każdy zachwycał.

 

Bo były ciekawsze i lepiej zrealizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Bo były ciekawsze i lepiej zrealizowane.

 

No ale Odin85 i tak będzie krytykował RDR2 bo nie ma tam teleportacji :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to w GreedFall jest jej aż do przesady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Za to w GreedFall jest jej aż do przesady

 

Tja dokładnie.. To samo mnie troche dziwią te ogniska na mapach. Po co ich tyle ? :D Przecież te obszary nie są takie duże.. Troszkę tu przesadzili twórcy :D.. Ja wiem ze ogniska są związane z misją ale za dużo tego :).

 

Szkoda, że nie ma możliwości wyłączenia tych obozów.. DO których trafiamy za każdym razem gdy zmieniamy mapę.. Jakie to wkurzające.. Nic mi one nie dają.. Jedynie może sprzedaje pierdoły.. A mam już 6.000k pieniędzy i nie mam co kupować ;P.

 

Ile jest w grze dużych miast na tej wyspie? Są tylko trzy?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja dokładnie.. To samo mnie troche dziwią te ogniska na mapach. Po co ich tyle ?

 

Robią za znaki zapytania na mapie (znajdźki) i za punkty szybkiej podróży żeby oglądać mniej loadingów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja dokładnie.. To samo mnie troche dziwią te ogniska na mapach. Po co ich tyle ? :D Przecież te obszary nie są takie duże.. Troszkę tu przesadzili twórcy :D.. Ja wiem ze ogniska są związane z misją ale za dużo tego :).

 

Szkoda, że nie ma możliwości wyłączenia tych obozów.. DO których trafiamy za każdym razem gdy zmieniamy mapę.. Jakie to wkurzające.. Nic mi one nie dają.. Jedynie może sprzedaje pierdoły.. A mam już 6.000k pieniędzy i nie mam co kupować ;P.

 

Ile jest w grze dużych miast na tej wyspie? Są tylko trzy?

 

Tak, są tylko 3 miasta, szkoda że wyspa ma tylko lokacje na południu i po środku, bo na północy praktycznie nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Tak, są tylko 3 miasta, szkoda że wyspa ma tylko lokacje na południu i po środku, bo na północy praktycznie nic nie ma.

 

Szkoda trochę.. no ale nie ma co krytykować.. i tak jest co eksplorować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma swoje momenty i trzeba jej to przyznać

 

IaISfMm.jpg

 

jednak jest ich zbyt mało, żeby zachwycać się nad całością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Pchnąłem fabułe do przodu. Jest ciekawie jeśli chodzi o scenariusz. Natomiast chyba jednak powoli zaczynam zlewać na niektóre misje poboczne. Troszkę boli konstrukcja tych misji pobocznych. Niektóre są ciekawe i rozbudowane to je wykonuje ale są też subquesty hmm które męczą.. Nie przez ich scenariusz ale przez te cholerne teleportowanie się pomiędzy mapami -

dialog --> brniesz do teleportu --> brniesz od teleportu --> dialog --> brniesz do teleportu --> brniesz od teleportu --> dialog ;) . No tu troszkę twórcy przesadzili :). Po prostu zbyt mało jest rozbudowanych misji, które można wykonać na jednej mapie. .A szkoda...

 

Lecz postaram sie na bank wykonać te najciekawsze misje poboczne. Ogólnie gra jest jednak bardzo prosta. Skoro trudny poziom nie stanowi już praktycznie wyzwania. Są dużo trudniejsze rpgi :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pchnąłem fabułe do przodu. Jest ciekawie jeśli chodzi o scenariusz. Natomiast chyba jednak powoli zaczynam zlewać na niektóre misje poboczne. Troszkę boli konstrukcja tych misji pobocznych. Niektóre są ciekawe i rozbudowane to je wykonuje ale są też subquesty hmm które męczą.. Nie przez ich scenariusz ale przez te cholerne teleportowanie się pomiędzy mapami -

dialog --> brniesz do teleportu --> brniesz od teleportu --> dialog --> brniesz do teleportu --> brniesz od teleportu --> dialog ;) . No tu troszkę twórcy przesadzili :). Po prostu zbyt mało jest rozbudowanych misji, które można wykonać na jednej mapie. .A szkoda...

 

Lecz postaram sie na bank wykonać te najciekawsze misje poboczne. Ogólnie gra jest jednak bardzo prosta. Skoro trudny poziom nie stanowi już praktycznie wyzwania. Są dużo trudniejsze rpgi :)

Mysle ze bylo by duzo przyjemniej gdyby poprostu umozliwili teleportacje z dowolnego punktu na mapie i wywalili ten oboz pomiedzy, bo faktycznie potrafi to meczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Akurat miałem teraz misje w "Próba Wody". to chyba najprostsza misja fabularna :D. Według poradnika powoli sie zbliżam do końca ..

 

Właściwie mam aż 6 pkt umiejętności do wykorzystania i nie wiem gdzie inwestować. U maga mam wszystko rozwinięte.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukonczona. Moim zdaniem naprawde swietna produkcja z drobnymi bolaczkami, pod koniec lekko mi sie dluzylo glownie z powodu kiepskiego systemu szybkiej podrozy. Historia jest wciagajaca, z kilokoma niezlymi zwrotami akcji, ale najbardziej co mi zapadnie w pamieci to strona artystyczna tej gry. Niestety nie mam screenshotow bo gram na TV z padem w rece i zazwyczaj nie robie ich ale dla tej gry naprawde zaluje ze nie mialem takiej mozliwosci. Sa lokacje ktore poprostu zapieraja dech i napewno bede je mial w pamieci dlugo. Z moich ulubionych to lokacja na bagnach, przepiekna gra swiatla i mgly. Widok na wioske i gory w jej tle zaraz przy wejsciu do lokacji z bogiem, jaskinia ze szkieletem ogromnego monstrum, czy to wspaniale ujecie jak wchodzimy do jaskini z bogiem. Kto gral ten napewno pamieta :)

flaTLt8.png

wReBwBg.jpg

Screeny nie moje, tutaj jest kilka ciekawych lokacji: https://www.artstation.com/artwork/qAdkxL

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mi jeszcze zostało chyba parę misji do końca.. Jestem teraz gdzie

Spotkałem się z tym drzewem i teraz robie te dwie misje dla dwóch nacji co są atakowani przez jakies opetane stwory

 

 

Męczy mnie już ta gra. Jedynie wciąga mnie fabuła i ją ukończę. Lecz parę misji pobocznych olewam. Gra jest spoko taka 6/10 lub 7/10. Daleko jej jednak do Dragon Age i Gothic.. Co juz chyba zresztą pisałem. Mimo to warta zagrania. Nie ukrywam, że jednak spodziewałem się lepszej produkcji - może zbyt dużo od niej oczekiwałem? Albo może po prostu brakuje mi takich gier i dlatego tak jest jak jest.

 

Co mnie rozczarowało to frakcje. Eee są strasznie mizerne to nie jest poziom Gothica :). Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie, że ta cała mechanika z frakcjami nie działa do końca jak należy. Przez większość gry niemal wszystkie frakcje mnie lubiły i tolerowało i znikąd połowa z nich uznała mnie za podejrzliwe.. A przecież nic akurat złego nie robiłem by miało to pogorszyć relacje.

 

Latanie pomiędzy wioskami tubylców bardzo już męczy. Wolałbym mniej frakcji ale bardziej zróżnicowanych.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie stworzyłem kobite i zacząłem jak na razie jest wszystko dobrze.Pierwsza walka treningowa zaliczona a mechanika walki przypomina mi Risen 3: Władcy Tytanów. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gra skończona. Finałowa walka strasznie łatwa. Dobrze ze mogę grę odsprzedać :). Więc nie będę praktycznie stratny tylko parę groszy :).

 

Sprzedaje bo to gra na jeden raz i nigdy już nie wrócę do niej. Ogólna ocena 7-/10 (z wielkim minusem za wkurzajace elementy w grze). Dobra gra i tyle z mojej strony ..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...