Skocz do zawartości
azgan

GreedFall - szykuje się kolejny udany RPG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam juz 21 level i jak niby do innych frakcji się dołącza? :E Są 3 główne frakcje na wyspie: Kongregacja, Theleme i Sojusz Mostu, do tego na wyspie są Tubylcy ale oni są już podzieleni na mniejsze klany. Nasza postać jest legatem Kongregacji(kimś w rodzaju dyplomaty) ,który dba o dobre stosunki z innymi frakcjami. Często dochodzi do sprzeczek między frakcjami i my decydujemy po której stronie będziemy stawać tracąc przy tym na relacjach z drugą frakcją, no chyba że ktoś idzie mocno w talent charyzmy to można wiele zadan ukonczyc bez rozlewania krwi i trzymac dobre relacje ze wszystkimi frakcjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A wiadomo jaki jest maksymalny poziom doświadczenia naszej postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz 21 level i jak niby do innych frakcji się dołącza? :E Są 3 główne frakcje na wyspie: Kongregacja, Theleme i Sojusz Mostu, do tego na wyspie są Tubylcy ale oni są już podzieleni na mniejsze klany. Nasza postać jest legatem Kongregacji(kimś w rodzaju dyplomaty) ,który dba o dobre stosunki z innymi frakcjami. Często dochodzi do sprzeczek między frakcjami i my decydujemy po której stronie będziemy stawać tracąc przy tym na relacjach z drugą frakcją, no chyba że ktoś idzie mocno w talent charyzmy to można wiele zadan ukonczyc bez rozlewania krwi i trzymac dobre relacje ze wszystkimi frakcjami.

Mam charyzmę na 3 poziomie i wszystkie tego typu zadania kończę z 2,3 punktami do reputacji z daną frakcją, przydatny perk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP Charyzma faktycznie się przydaje, aby ogarniać te wszystkie intrygi :E

 

A wiadomo jaki jest maksymalny poziom doświadczenia naszej postaci?

Nie wiem, nawet nie wiem czy jest w jakimś stopniu ograniczony.

 

 

A co do frakcji i zmian to posłużę się cytatem z gry online bo jak pisałem nie dotarłem jeszcze do tego momentu, a jedynie wyczytałem w recenzjach.

 

Ty zaczynasz jako postać zatrudniona przez The Congration of Merchants. Z czasem zdecydujesz do kogo dołączyć. Poniższy rozdział zawiera opis wszystkich frakcji znajdujących się w grze.

 

The Bridge Alliance

The Bridge Alliance to grupa uczonych, która przybyła do Nowego Świata w celu bliższego zbadania, posługujących się magią tubylców. Według ich doktryny wiedza to potęga, a nauka dostarcza odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Yecht Fradi

Yecht Fradi to rdzenni mieszkańcy tzw. Nowego Świata, czyli wyspy Teer Fradee. Mają oni wyjątkowe połączenie ze stworzeniami i są w stanie używać magii.

 

Coin Guard

Coin Guard to grupa najemników działająca na zlecenie innych frakcji. Specjalizuje się ona w "brudnej robocie", takiej jak ochrona czy morderstwa na zlecenie.

 

The Congration of Merchants

The Congration of Merchants to frakcja, która cię zatrudniła. Skupia ona w sobie ludzi poszukujących bogactwa. Do Nowego Świata przybyli w poszukiwaniu skarbów.

 

Theleme

Theleme to organizacja religijna. Wszystkie ich wierzenia opierają się na magii, dlatego chcę oni przekonać rdzennych mieszkańców wyspy do swoich poglądów.

 

Naughts

Naughts to grupa wysoko wykwalifikowanych nawigatorów. Specjalizują się oni w morskich wyprawach. Dysponują oni flotą, która umożliwiła dostanie się na Teer Fradee.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A jak to jest z tworzeniem postaci. Np można mieszać Mag + technik? Jeśli tak to faktycznie to daje jakiś rezultat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można mieszać i nawet warto, przy wyborze postaci chyba chodzi głównie o startowe punkty przydzielane klasie. Jak coś zwalisz to później w trakcie gry można zresetować punkty.

 

Ja zacząłem Technical i gram bardzo podobnym buildem z tego filmiku co już wcześniej linkowałem. Jest fun :D Zaprawianie mieczy elixirkami to na prawdę fajna sprawa i można dostosować w zależności od sytuacji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=fEpYjbx_UcU

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja jakoś nigdy nie byłem zwolennikiem resetu umiejętności..Mi to podchodzi pod cheatowanie :P. CHyba, że będzie jakis moment w wątku fabularnym i będziemy zmuszeni do zmiany umiejetnosci :P.

 

No no widziałem ten filmik. Wczoraj przejrzałem chyba całe YT związane z tą grą :). Ja na pewno będę grał magiem ale czy czystym czy mieszanym to się okaże :). Niby narzekaja ze mag ma mało czarow ofensywnych więc może mnie to też będzie wkurzało i wówczas mieszana klasa okaże się najrozsądniejsza.

 

Ogólnie w ogóle się tą grą nie interesowałem. Szczerze? Dopiero ją odkryłem parę dni temu.. Nie sądziłem, że jeszcze w tym roku powstanie coś a`la Dragon Age / Gothic ;p.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie resetowałem umiejętności, od początku wiem jaką drogą chcę podążać, ale jak ktoś coś zwali zawsze ma taką opcję.

 

Sam aspekt tego, że grając bardziej melee mamy możliwość korzystania z dwóch rodzai mieczy podczas walki i ich zmiany to jest plus. Jeden szybki jednoręczny miecz przygotowujemy sobie pod np. szybkie łamanie obrony przeciwnika, a drugi 2 ręczny pod drugi etap walki i maksymalnie wysokie zadawane obrażenia. Taki Witcher 3 :E z dwoma mieczami, ale bardziej rozbudowane konfiguracyjnie.

 

Oczywiście gra nie ma skalowania przeciwników więc, jak się podrasujemy omijając bosów to później może być łatwo, ale jak spróbujemy na niższym levelu pokonać bosa z czachą to będzie fun :D I ja już kilka miałem sytuacje gdzie walczyłem z czachą gdzie ginąłem na jednego strzała, ale po kilku powtórzeniach walki i nutce cierpliwości pokonywałem przeciwnika :D.

 

A no i zalecam granie na poziomie minimum HARD.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Brak skalowania ? Super.. To własnie lubie. Co do poziomu trudności HARD. Najlepszy mówisz? Ja lubie jak jest trudniej bo jak przez całą grę nei ginę to nie ma takiego wyzwania..

 

A samemu można grać czy jednak bez kompanów się nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć kompanów, ale jak walczysz z czachą na wysokim poziomie to i tak przeważnie odlatują na strzała, zresztą ty też :E

 

Ogólnie jak poznamy mechaniki gry to robi się trochę przy łatwo i jak dla mnie trochę za mało mocarnych bosów na bardzo wysokim poziomie. Są bo są, ale jednak za mało ich spotykamy. Więc trzeba podbić poziom trudności. Ja sam chyba teraz zacznę na ekstremalnym grać :E, bo lubię robić wszystkie questy, a to nabija expa co powoduję, że moja postać jest coraz silniejsza. Logiczne i to lubię w grach RPG, do tego się dąży aby być koksem z najlepszym mieczykiem, ale podniesienie trudności dodatkowo zwiększa dreszczyk emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Trzeba mieć kompanów, ale jak walczysz z czachą na wysokim poziomie to i tak przeważnie odlatują na strzała, zresztą ty też :E

 

Ogólnie jak poznamy mechaniki gry to robi się trochę przy łatwo i jak dla mnie trochę za mało mocarnych bosów na bardzo wysokim poziomie. Są bo są, ale jednak za mało ich spotykamy. Więc trzeba podbić poziom trudności. Ja sam chyba teraz zacznę na ekstremalnym grać :E, bo lubię robić wszystkie questy, a to nabija expa co powoduję, że moja postać jest coraz silniejsza. Logiczne i to lubię w grach RPG, do tego się dąży aby być koksem z najlepszym mieczykiem, ale podniesienie trudności dodatkowo zwiększa dreszczyk emocji.

 

A jak wygląda sprawa z odnawianiem się many u maga? Musisz używać buteleczek z maną czy automatycznie się uzupełnia pasek?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie grałem magiem, ale tak musisz pić lub czekać na regenerację. Czysty mag moim zdaniem jest bardzo nudny w tej grze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z odnawianiem się many u maga? Musisz używać buteleczek z maną czy automatycznie się uzupełnia pasek?

Naszyjniki dają Ci odnowę magii lub odnowę życia, początkowo to jest 10pkt/s potem 15 i 20pkt/s.

Z magii najlepiej sprawuje się ogłuszanie, ale wtedy "zamrożony" przeciwnik nie jest atakowany przez drużynę (wtf?). Może w jakimś patchu to poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dam tej grze jeszcze jedną szansę zaciskając zęby, ale tylko ze względu na zadania poboczne które tak chwalicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z magii najlepiej sprawuje się ogłuszanie, ale wtedy "zamrożony" przeciwnik nie jest atakowany przez drużynę (wtf?). Może w jakimś patchu to poprawią.

Chyba o to chodzi, aby nie atakować ogłuszonych, zamrożonych przeciwników na których mamy CC.

 

Dobra dam tej grze jeszcze jedną szansę zaciskając zęby, ale tylko ze względu na zadania poboczne które tak chwalicie.

Raczej ogólnie fabułę. Zadania poboczne są różne, fabularne powiązane z światem gry, nie ma tutaj zbierania marchewek.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej ogólnie fabułę. Zadania poboczne są różne, fabularne powiązane z światem gry, nie ma tutaj zbierania marchewek.

Zobaczymy ale za 1 podejściem nie zassało mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tego co pisałeś pierwsze podejście to było ~1 godzina gry. Wypłyń na wyspy, zrób kilka zadań i wyjdź poza miasto jak do tego momentu nie zaskoczy to możesz spokojnie odpuścić.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tego co pisałeś pierwsze podejście to było ~1 godzina gry. Wypłyń na wyspy, zrób kilka zadań i wyjdź poza miasto jak do tego momentu nie zaskoczy to możesz spokojnie odpuścić.

 

O.K tak zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Naszyjniki dają Ci odnowę magii lub odnowę życia, początkowo to jest 10pkt/s potem 15 i 20pkt/s.

Z magii najlepiej sprawuje się ogłuszanie, ale wtedy "zamrożony" przeciwnik nie jest atakowany przez drużynę (wtf?). Może w jakimś patchu to poprawią.

 

Dzięki :)

 

Musze dzisiaj / jutro przestudiować na YT jakie są klasy. Bo chcę po rozpakowaniu i zainstalowaniu gry wiedzieć kim grać ;> Bo to często jst problem .. Włączam grę RPG i ..i ... i .. stoje na kreatorze postaci :D A to tak wkurza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz:

klasycznego tanka - walczącego ciężką bronią białą i palną

Stratega (coś jak złodziejaszek) - walczącego bronią białą i palną

Maga - walczysz magią i bronią białą jak młoty, buzdygany.

 

Generalnie na początku wybierasz co chcesz, później i tak robisz hybrydę bo poza strategiem pozostałe klasy mają poważne braki w umiejętnościach (nauka i otwieranie zamków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźmy że gra trochę się rozkręciła - zobaczymy co czeka mnie dalej:

 

ljcO1x5.jpg

 

PWMk7gv.jpg

 

1MFjxwg.jpg

 

taki trochę mix Assassin's Creed: III lub Unity, Risen 2, Dragon Age II w wersji dla ubogich

 

Na razie opowieść mnie nie porwała nadal jest mocno przeciętnie

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wrzucasz fotki, w dodatku tak duże? Tu są ludzie co grają bądź oglądali game-play .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którzy zastanawiają się nad zakupem tej gry i tym jak wygląda na żywo, bo było sporo uwag odnośnie grafiki. Moim zdaniem o grafikę można być spokojnym nie ona jest największym problemem tego tytułu. Screeny wrzucone są w takiej jakości jak gram w formacie jpg żeby ich waga była mała. Jak na tak skromny budżet to potrafi to nawet ładnie wyglądać. Kompresja na YT niestety za bardzo masakruje takie materiały.

 

EDIT:

 

Dobra pograłem trochę dłużej i już mnie zaczyna zasysać robi się to naprawdę interesujące, czuć duch przygody. Po dotarciu do tej leśnej krainy widoczki są naprawdę ładniutkie jest na czym oczy zawiesić. Na chwilę obecną wygląda to lepiej od ELEX. Początek strasznie się wlecze i jest mało ciekawy, ale gra zaczyna z czasem nabierać rumieńców. Potwierdzam to o czym pisali wcześniej koledzy – warto pograć dłużej i dać jej szansę.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @skunRace Będzie próbować?
    • Tak, bo jest cichszy od noctuy gdy oba chłodzenia chodzą na maks obrotów. I jest to fakt. Ok, czyli to że nie wiesz że UV jest możliwe na b760 mi się przyśniło i to Twoja podświadomość napisała...  Tak, kończymy dyskusje bo do konsensusu nie dojdziemy
    • z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy - wszystkim - Niech ta Wielkanoc będzie pełna pikseli szczęścia, megabajtów radości i gigaherców miłości! Wesołych Świąt! - a także przyjemnego korzystania ze skryptu   Niestety jego rozmiar trochę urósł - ale to ze względu na instalację DirectX oraz Visual-C-Runtimes w wersji offline - całość spakowana RARem Wersja V5: (data wydania 29.03.2024) https://wowo89.de/pliki/forum-pclab/skrypty/TuningWin11(wowo89.de)V5.rar - Usunięto problematyczne skanowanie i przywracanie integralności obrazu systemowego - Skanowanie i naprawianie plików systemowych - Usuwanie przestarzałych komponentów i sterowników - Pamięć wirtualna - ustawiana ręcznie przez użytkownika podczas wykonywania skryptu - Ustawienie progu zajęcia pamięci RAM przed użyciem pamięci wirtualnej (95%) - (Standardowo Windows zaczyna korzystać z pamięci wirtualnej już przy 80% zajęcia pamięci RAM) - Wyłączenie usług: wuauserv, wercplsupport, WerSvc - Zamknięcie aplikacji w tle, które są zintegrowane z oryginalnym systemem: Skype, Teams, OneDrive - Zablokowanie Autostartu dla aplikacji: Skype, Teams, OneDrive - Przeładowanie usług: wudfsvc, wercplwiz - Wyłączenie izolacji rdzenia - wyłączenie - useplatformclock - wyłączenie - disabledynamictick - włączenie - useplatformtick - Zmiana planu zasilania na najwyższą wydajność - usunięto, a w zamian użytkownik sam podczas wykonywania skryptu dokonuje wyboru który Plan zasilania ma być ustawiony - Skrypt usuwa preinstalowane aplikacje systemu Win10/Win11, oraz czyści rejestr z wpisów z nimi związanych: (zgodnie z prośbą użytkowników forum aplikacje związane z XBOX pozostały nienaruszone) - udoskonalono usuwanie aplikacji preinstalowanych, podczas wykonywania skryptu 2-3raz na tym samym komputerze, zdarzały się przypadki występowania błędu podczas deinstalacji już odinstalowanej aplikacji, teraz skrypt sprawdza czy dana aplikacja jest zainstalowana, jeśli jej nie ma, przechodzi do kolejnej, jeśli jest, usuwa ją i powiadamia użytkownika o poprawnym jej usunięciu. - Dodano instalację bibliotek DirectX (najnowsze na dzień wydania skryptu) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Dodano instalację bibliotek Visual-C-Runtimes (wersja Feb 2024) - skrypt pyta użytkownika czy wykonać instalację - Na zakończeniu skrypt wyświetla stosowną informację o zakończeniu działania i informuje użytkownika że system uruchomi się ponownie za 45sek (można przerwać odliczanie, zamykając okno skryptu - ta informacja również znajduje się w oknie skryptu)
    • Frimaware najnowszy 106. Filmow nie sprawdzalem tylko gry. Zrobie screeny jak wroce z pracy. 
    • Napisałeś przecież wyżej, że Fortis jest cichszy nawet od Noctuy, stąd moje argumenty. Mogę się jedynie zgodzić z tym, że nie zwróciłem uwagi, że użytkownik ma Ferę i kończmy tę dyskusję, bo odbiegamy od tematu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...